GS430 mkIII silnik, ilość miejsca

Pozostałe problemy występujące w naszych Lexusach
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Lexuś
Lex user
Posty: 41
Rejestracja: 1 lut 2013, o 22:54
Model Lexusa: GS300
Skąd:: Polska
Kontakt:

GS430 mkIII silnik, ilość miejsca

Post autor: Lexuś »

Witam Lexomaniaków :)

W niedalekiej przyszłości należałoby dokonać jakiejś zmiany .. prawdopodobnie wypadnie na GS'a mkIII z silnikiem tylko i wyłącznie 4.3
Gdzieś czytałem... że chcąc wymienić w tym motorze rozrząd... - trzeba wyciągnąć silnik ?! - mam nadzieje, że ktoś pisał to bez wyobraźni lub absolutnej niewiedzy... :)

Myślę, że 4.3 jest dobrym wyborem, jak uważacie ?? (między innymi dlatego, że można w razie czego dołożyć LPG) :)

Następne pytanie.... czy faktycznie w mkIII jest mało miejsca ? nigdy nie siedziałem, ale z większości opinii tak właśnie wynika.. (niby dotyka się głową podsufitki ...)
Jeżdżę GS300 mkII i raczej nie narzekam na ilość miejsca .. dodam, że liczę sobie 186cm

Proszę o odpowiedzi

pozdrawiam serdecznie !
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: GS430 mkIII silnik, ilość miejsca

Post autor: owczar »

Z tym wyciąganiem silnika do rozrządu to bzdura.

Co do ilości miejsca, to z tego co wiem, MKIII ustępuje MKII. Szczególnie z tyłu (nisko) oraz bagażnik. Najlepiej jak sam się przekonasz czy taka ilość miejsca jest dla Ciebie wystarczająca.

Silnik 4,3 to jak najbardziej dobry wybór. Ale podaż MKIII z tym silnikiem jest bardzo mała i ciężko o sztukę w dobrym stanie. Przygotuj się na jeżdżenie w odległe miejsca ;)
Awatar użytkownika
Lexuś
Lex user
Posty: 41
Rejestracja: 1 lut 2013, o 22:54
Model Lexusa: GS300
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: GS430 mkIII silnik, ilość miejsca

Post autor: Lexuś »

Dzięki za odpowiedź...
Jak bym szukał to w Niemczech, mimo wysokiej akcyzy.
Tam bez problemu można znaleźć fajny egzemplarz nie wspominając już o Szwajcarii :)
Ewentualnie mógłby być GS430 mkII z końca produkcji ... na totalnej full opcji. Też bardzo fajny pocisk z tym motorkiem.
Gdy jeżdżę 3.0 222KM też jest ok, przyspieszenie wystarczające no ale V8 to V8 przy niedużym pewnie wzroście zapotrzebowania na paliwo .. :)
Awatar użytkownika
klexus
Lex Master
Posty: 1713
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:01
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Silesia
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: GS430 mkIII silnik, ilość miejsca

Post autor: klexus »

Wolał bym MKII 430
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości