aliexpress

Rozmowy na tematy nie koniecznie związane z marką lub motoryzacją
kuba123
Lex user
Posty: 96
Rejestracja: 3 maja 2014, o 15:06
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Rzeszów
Kontakt:

aliexpress

Post autor: kuba123 »

Witam mam pytanie czy ktoś z forumowiczow ma konto na alliexpres i pomogłby cos zamówić za przyslowiową fkaszke ?;P
Awatar użytkownika
dS
Lex Master
Posty: 2932
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:30
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: aliexpress

Post autor: dS »

Założenie tam konta to kilka kliknięć więc w czym problem?
"Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."
kuba123
Lex user
Posty: 96
Rejestracja: 3 maja 2014, o 15:06
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Rzeszów
Kontakt:

Re: aliexpress

Post autor: kuba123 »

zgadza się ale tam sie z karty płaci, nie ogarniam tego a jakby ktoś miał konto to przeleje mu kase na konto bankowe i z głowy. Także jakby ktoś mogł pomóc to prosze o priv;)
Ostatnio zmieniony 23 gru 2014, o 00:01 przez kuba123, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
baniaq
Lex Maniak
Posty: 813
Rejestracja: 4 cze 2013, o 01:11
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: aliexpress

Post autor: baniaq »

Nic tam nie ma trudnego...
Wszystko idzie przez aliexpress, transakcja jest bezpieczna. Kupowałem tam, znajomi kupowali... Mało tego, jeden towar dostałem uszkodzony, wysłałem fotki przez ich system zgłaszania reklamacji i bez gadania dostałem zwrot siana, towar został u mnie.
Jedyne czego potrzebujesz, to kartę wypukłą, odblokowaną do płacenia w necie. Jak masz konto w PLN to musisz doliczyć koszty przewalutowania na USD.
Sprzedam graty do IS200/300:
- kanapę tylną bez zagłówków czarna skóra + alkantara (wyprana 99zł)
- boczki drzwiowe przejściowe (czarna ramka głosników) w czarnej alkantarze (40zł)
a_rek
Lex user
Posty: 104
Rejestracja: 24 kwie 2014, o 21:33
Model Lexusa: 0s
Skąd:: GLIWICE
Kontakt:

Re: aliexpress

Post autor: a_rek »

Nie wiem czy ali obsługuje, ale zagranicą można płacić przez pay pall, przynajmniej karty nie używasz :)
kuba123
Lex user
Posty: 96
Rejestracja: 3 maja 2014, o 15:06
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Rzeszów
Kontakt:

Re: aliexpress

Post autor: kuba123 »

ok dzieki panowie temat do zamknięcia, kolega z forum przyszedł z pomocą;)
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: aliexpress

Post autor: maniek_ls400 »

Niedawno nie obsługiwali PayPal. Co do przesyłek - jeśli sprzedający uprze się na przesyłkę kurierską to z automatu trafiasz na cło i nie ma przebacz płacisz. Więc przesyłka tylko tradycyjną pocztą = ryzyko, że ktoś sobie podpieprzy Twój zakup..
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
Awatar użytkownika
Oliwier
Lex Driver
Posty: 604
Rejestracja: 24 lip 2014, o 07:10
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Chojnice/GD
Kontakt:

Re: aliexpress

Post autor: Oliwier »

Ja gdy dostawałem swoje paczki to były otwierane przez poczte pl .. zastanawiam sie czy tak robia zawsze i czy maja do tego prawo , nic nie zginęło ale sam fakt że były beznadziejnie poskładane i oblepione na nowo ich taśmą troche mnie zniesmaczył ..
https://www.facebook.com/JZS147pl
Awatar użytkownika
kupiec1985
Lex Driver
Posty: 533
Rejestracja: 22 lip 2013, o 12:11
Model Lexusa: IS200 SC
Skąd:: Karlino
Lokalizacja: Karlino
Kontakt:

Re: aliexpress

Post autor: kupiec1985 »

maniek_ls400 pisze:Niedawno nie obsługiwali PayPal. Co do przesyłek - jeśli sprzedający uprze się na przesyłkę kurierską to z automatu trafiasz na cło i nie ma przebacz płacisz. Więc przesyłka tylko tradycyjną pocztą = ryzyko, że ktoś sobie podpieprzy Twój zakup..
z automatu ??
zamawiam z ali juz prawie dwa lata , w sumie wydałem około 3K$ zadnego cła niegdy nie płaciłem, nawet zamawiałem sobie telefon przez dhl (4 dni leciał) i żadnych dodatkowych kosztów nie miałem, a w sumie zamówiłem kilka róznych telefonów,
To nie jest tak że płacisz cło z automatu , Największe znaczenie ma to gdzie mieszkasz, jesi przesyłki w Polsce pocztą przechodzą przez WER Zabrze to jest duże prawdopodobieństwo cła , Wazny jest tez opis przesyłki ( najlepiej Gift o małej wartości)
a co do sprzedających i ich uprzedzenia na przesyłki kurierskie, To ty jako kupujący wybierasz opcję przesyłki czy jest to darmowa pocztą czy zazwyczaj dodatkowo płatna kurierska, Przesyłiki pocztą zazwyczaj do mnie trafiają od 11 do 15 dni po wysłaniu, do przesyłki masz numer nadania i zawsze można monitorowac jej drogę.
Swoją drogą wole robić zakupy na ali niz na naszym alledrogo dzie to sprzedający ma większe prawa niż kupujący i kiedy Ci przesle bubel ( czesto zamawiam częsci do naprawy tefelonów i nieraz mnie się przytrafioło ) to ty musisz odesłać mu na swój koszt w nienaruszonym stanie i laskawie czekac aż reklamacja zostanie uwzględniona , na ali tego problemu nie ma , dostajesz cos niezgodnego z opisem lub nie działajającego piszesz do chinczyka i wyjaśniasz jeśli to nie skutuje robisz opis, do tego jakies zdjecie potwierdzające zakładasz spór i kiedy racja jest twoja oddaja cała kwotę nawet bez odsyłania towaru, A Chińczyki naprawdę są dobrymi partnerami i w większości zrobią wszystko byś ty jako kupujący był zadowolony i kupił więcej albo polecił go innym ,
a do płatności polecam darmowe konto z kartą w dolarach na sync.pl (teraz juz t-mobile) i przewalutowanie na walutomacie.pl gdzie najtaniej można kupic w danym czasie dolara,
A to czy ktoś podpieprzy czy nie to nie jest tak, że jestes stratny. Jeśli nie potrzymasz przesyłki w wyznaczonym czasie (srednio 50-60dni) to również cały zwrot kosztów masz gwarantowany ( raz mnie nie przyszedł telefon wysłanny Swiss post (wg trackingu nie dotarł nawet do kraju) )musiałem poczekać do końca czasu w zamówieniu i odzyskałem cała kwotę .
Kupując tam trzeba robić to z rozsądkiem , najlepiej czytac feedbacki innych uzytkowników na temat danego sprzedającego i jego towaru , wazne też by sprzedajacy miał ich dużo .
Awatar użytkownika
dS
Lex Master
Posty: 2932
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:30
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: aliexpress

Post autor: dS »

To czy cło się zapłaci czy nie zależy od zadeklarowanej wartości paczki wraz z kosztami wysyłki a nie od tego gdzie się mieszka i jaki urząd celny zajmuje się paczką. Jeśli ta kwota jest niższa niż 150Euro to żadnego cła i VATu się nie płaci.
Co do otwierania paczek to urząd celny ma prawo zajrzeć do każdej aby zweryfikować czy zadeklarowana wartość towaru jest realna.
"Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."
ODPOWIEDZ

Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości