check engine

quasimodo
Lex user
Posty: 44
Rejestracja: 26 paź 2014, o 06:32
Model Lexusa: is200
Skąd:: wawa
Kontakt:

check engine

Post autor: quasimodo »

Witam,
Czy ktoś może mi powiedzieć czym może skończyć się jazda z zapalonym Check engine? Wczoraj wracając do domu za świeciło się i......tyle. Szukałem w innych wątkach ale w większości świeci razem z TRC , a u mnie samo. Dodam że cholernie leje a na drogach jeziora. Z samochodem nic się nie dzieje wiec nie za bardzo wiem o co chodzi. Na codzień jeździ żona i nie wiem czy generalnie juz mam jechać sprawdzić błędy czy jeszcze poczekać sprawdzić co się będzie działo. Dodam że nie mam gazu. Może to być od wody? Coś zamokło? Myślicie że reset akumulatorem może pomóc?
Awatar użytkownika
kupiec1985
Lex Driver
Posty: 533
Rejestracja: 22 lip 2013, o 12:11
Model Lexusa: IS200 SC
Skąd:: Karlino
Lokalizacja: Karlino
Kontakt:

Re: check engine

Post autor: kupiec1985 »

może byc sporadyczny błąd czegoś tam, żeby to odczytac zwystarczy zwykły elm, jesli nic się nie dzieje to odłaczeniem aku na pare minut zresetujesz to , ale jeśli znów się pojawi check to wiedz ze coś się dzieje ...
carsik
Lex Master
Posty: 1051
Rejestracja: 24 sie 2012, o 20:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: GT4 Warszawa
Kontakt:

Re: check engine

Post autor: carsik »

oczekujesz wróżbiarstwa. Ponieważ nie pojawiło się TRC można domniemywać, że nie jest to żaden z ważnych błędów. Ale zanim zaczniesz je kasować to najpierw sprawdź jaki to jest błąd. Kontrolka nie pojawia się dla zabawy tylko sygnalizuje jakąś nieprawidłowość.
www.gt4serwis.pl 695 13 25 28
Chiptuning również DENSO, serwis DPF, EGR i wszystkich funkcji sterownika silnika, pełny serwis mechaniki i elektroniki.
quasimodo
Lex user
Posty: 44
Rejestracja: 26 paź 2014, o 06:32
Model Lexusa: is200
Skąd:: wawa
Kontakt:

Re: check engine

Post autor: quasimodo »

No właśnie stąd pytanie czy ewentualnie można z tym pojeździć. Przed świętami nic już nie załatwię, a lex potrzebny. No nic to. Zobaczymy. :hobby:
Awatar użytkownika
dS
Lex Master
Posty: 2932
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:30
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: check engine

Post autor: dS »

Proponuje zaopatrzyć się w interfejs ELM327 z bluetooth(na allegro kupisz za jakieś 25zł) + do tego apka na tel(sporo jest darmowych) którą odczytasz błędy. Koszt niewielki a podstawową diagnostykę wykonasz w 2-3min.
"Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."
carsik
Lex Master
Posty: 1051
Rejestracja: 24 sie 2012, o 20:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: GT4 Warszawa
Kontakt:

Re: check engine

Post autor: carsik »

quasimodo pisze:No właśnie stąd pytanie czy ewentualnie można z tym pojeździć. Przed świętami nic już nie załatwię, a lex potrzebny. No nic to. Zobaczymy. :hobby:
kolejny raz to samo, jak sprawdzisz jaki jest błąd będzie można coś powiedzieć
www.gt4serwis.pl 695 13 25 28
Chiptuning również DENSO, serwis DPF, EGR i wszystkich funkcji sterownika silnika, pełny serwis mechaniki i elektroniki.
quasimodo
Lex user
Posty: 44
Rejestracja: 26 paź 2014, o 06:32
Model Lexusa: is200
Skąd:: wawa
Kontakt:

Re: check engine

Post autor: quasimodo »

I tak właśnie zrobię. Dzięki za podpowiedź co do kupna interfejsu. Pewnie zanim dojdzie to już sprawdzę. I napisze co i jak.
quasimodo
Lex user
Posty: 44
Rejestracja: 26 paź 2014, o 06:32
Model Lexusa: is200
Skąd:: wawa
Kontakt:

Re: check engine

Post autor: quasimodo »

No i w wigilię zgasło :dance3: samoczynnie. Problem na razie rozwiązany. Możliwe ze po prostu coś zamokło podczas jazdy w deszczu.
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: check engine

Post autor: Yarecki »

quasimodo pisze:No i w wigilię zgasło :dance3: samoczynnie. Problem na razie rozwiązany. Możliwe ze po prostu coś zamokło podczas jazdy w deszczu.
Dziwne bo to nie żuk czy inny tarpan, że ma zawilgotnieć podczas deszczu a na słońcu wysychać :pijak: - przyjrzyj się o co biega.
sandr
Lex user
Posty: 250
Rejestracja: 11 paź 2010, o 20:41
Model Lexusa: RX450h
Skąd:: DSW
Kontakt:

Re: check engine

Post autor: sandr »

Kiedyś miałem podobnie, CE pojawiał się i znikał, aż któregoś dnia pojawił się i... nie znikł. Siadał obwód grzałki jednej z sond. Swoją drogą - zgaśnięcie kontrolki w tym przypadku nie oznacza wykasowania numeru błędu, ani rozwiązania problemu...
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości