[Wrocław] Jak wygląda sprawa warsztatów we Wrocławiu ?

W tym temacie wpisujemy polecane warsztaty,serwisy etc. lub takie w których wasz Lexus nigdy więcej koła nie postawi.
cieniu
Nowy lex user
Posty: 4
Rejestracja: 26 gru 2014, o 12:35
Model Lexusa: nie posiadam
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

[Wrocław] Jak wygląda sprawa warsztatów we Wrocławiu ?

Post autor: cieniu »

Witajcie !
Jestem "nowy" na Forum i nie posiadam jeszcze Lexusa. Niemniej jednak zauważyłem, że Wrocław i okolice ubogi jest w Lexusy :mda:
Również na Forum mało wątków użytkowników z okolic.
Może ktoś mógłby w dwóch zdaniach odpowiedzieć, jak wygląda sprawa serwisowania Lexusa w naszych okolicach.
Jakie warsztaty, kto się zna z mechaników, może jest jakiś FanMechanik ? ;)
Radzę sobie z innymi markami bez problemów, ale po kupnie auta nie chciałbym zostać sam z problemami !!!
Awatar użytkownika
adamovicius
Lex user
Posty: 71
Rejestracja: 11 sie 2013, o 09:12
Model Lexusa: IS 200 Sport
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: [Wrocław] Jak wygląda sprawa warsztatów we Wrocławiu ?

Post autor: adamovicius »

Z serwisem IS200 nie ma problemów,ogólnie auto jest dosyć bezawaryjne jak na Toyote przystało.
Drobniejsze naprawy robię sam w garażu.Grubsze sprawy takie jak rozrząd robię w warsztacie na Nasypowej(Toyota-serwis aut japońskich),robiłem tam też inne auta japońskie i jestem zadowolony,nie liczą drogo,zwłaszcza jak wiesz co jest do zrobienia i widzą ,że znasz się troche na mechanice.
Części można spokojnie zlaleźć w normalnych cenach.Na przykład jak szukałem uszczelniaczy zaworowych to w serwisie krzyczeli 1200pln,a ja znalazłem w necie za 220pln bo okazało sie że pasują z innej Toyoty z silnikiem 1.5vvti :D
Mniej dostępne części można zamówić z UK,ja mam kumpla,który mi wysyła.
Ogólnie IS200 jest tańszy w eksploatacji od aut europejskich,wbrew temu co myślą ludzie,że to takie luksusowe auto, to musi być drogie w utrzymaniu.
Jak ktoś sie troche zna na autach i potrafi pokombinować to jest dobrze.
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: [Wrocław] Jak wygląda sprawa warsztatów we Wrocławiu ?

Post autor: Yarecki »

adamovicius pisze: Jak ktoś sie troche zna na autach i potrafi pokombinować to jest dobrze.
Pełna zgoda, w pewnym okresie życia już się nie chce ciągle kombinować z autem, lepiej iść i kupić graty w sklepie i po problemie.
cieniu
Nowy lex user
Posty: 4
Rejestracja: 26 gru 2014, o 12:35
Model Lexusa: nie posiadam
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: [Wrocław] Jak wygląda sprawa warsztatów we Wrocławiu ?

Post autor: cieniu »

Ok - to już jakieś info mam ;)
Teraz tak skojarzyłem apropo's "auta japońskie" :shock:
Jest też serwis na Krzywoustego, kiedyś chłopak był chyba ASO Honda - dawno temu. Ktoś tam coś naprawiał :?:
kale
Lex user
Posty: 62
Rejestracja: 9 maja 2014, o 23:18
Model Lexusa: brak jeszcze, narazie Toyota
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: [Wrocław] Jak wygląda sprawa warsztatów we Wrocławiu ?

Post autor: kale »

Na Karmelkowej jest Centrum Aut Japońskich. Od kilku lat serwisujemy tam ja i mój brat swoje Toyoty. Pracują tam ludzie z długim stażem w Toyocie i Lexusie. Nieraz załatwiali mi oryginalne nowe części w dobrych pieniądzach. Sprawdzą, doradzą. Za przejrzenie nigdy nie brali pieniędzy. Polecam zwłaszcza tego gościa Sebastian ROGAL 668 411 657. Robi też skrzynie, również wysyłkowo. Dzwonić i pytać, konkretny facet, zawsze da się z nim dogadać.
Tu jest strona
http://toyota-wroc.pl/
magus147
Lex user
Posty: 37
Rejestracja: 27 maja 2012, o 12:19
Model Lexusa: RX300 jest, był IS200
Skąd:: Wrocław
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: [Wrocław] Jak wygląda sprawa warsztatów we Wrocławiu ?

Post autor: magus147 »

kale pisze:Na Karmelkowej jest Centrum Aut Japońskich. Od kilku lat serwisujemy tam ja i mój brat swoje Toyoty. Pracują tam ludzie z długim stażem w Toyocie i Lexusie. Nieraz załatwiali mi oryginalne nowe części w dobrych pieniądzach. Sprawdzą, doradzą. Za przejrzenie nigdy nie brali pieniędzy. Polecam zwłaszcza tego gościa Sebastian ROGAL 668 411 657. Robi też skrzynie, również wysyłkowo. Dzwonić i pytać, konkretny facet, zawsze da się z nim dogadać.
Tu jest strona
http://toyota-wroc.pl/

nie jedź tam
z moim Lexem sobie nie radzą (RX300)
zostawiam samochód mówiąc, że skrzypią hamulce, a oni mi go oddają że niby wszystko gra - gówno gra, pierwsze hamowanie i znów to samo...
że skrzynia coś skrzypi - to gazu niby wina ??? na parkingu ?!?
robili mi zaciski, z tyłu urwała się jakaś tam śruba i co -> mój koszt + 500 zł ?!? to ja śrubę urwałem?
wymienili mi kabinówkę (filtr), przyjechałem 2 miechy i może 1000 km później na czyszczenie klimy i co - może wymienić kabinówkę, no to ja nie pamiętam wszystkiego co wymieniam więc "wymienić jak trzeba", ale później sprawdzam w papierach i nie wierzę sorry, że po takim przebiegu nadawała się do wymiany pomijając już, że wystarczyło sobie w systemie sprawdzić.
Naciągacze i tyle - więcej tam nie jadę (znaczy jadę, ale po zwrot asy za kabinówkę)
Nikomu nie polecam!
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
dzibi
Lex user
Posty: 96
Rejestracja: 17 mar 2014, o 20:48
Model Lexusa: is300
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: [Wrocław] Jak wygląda sprawa warsztatów we Wrocławiu ?

Post autor: dzibi »

Ja swoje IS300 serwisuję u tego gościa na Puckiej https://www.google.pl/maps/place/51%C2% ... !1s0x0:0x0
Facet generalnie wszystko ogarnia, ciężko u niego z terminami, ale robi porządnie, chociaż nie do końca tanio. Fajne fury czasem u niego stoją, bo i kilkuletnie BMW 6, Jaguar, jak i zabytkowy piękny Mercedes. Właściwie to z tego powodu zacząłem z niego korzystać, bo jak ktoś oddaje takie cacka komuś do dłubania, to chyba wie co robi :) Serwisowałem u niego zarówno Subaru Impreza, Cintroen Berlingo, jak i mojego Lexusa IS300.
Misiek182
Nowy lex user
Posty: 5
Rejestracja: 1 lis 2015, o 12:02
Model Lexusa: ES300
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: [Wrocław] Jak wygląda sprawa warsztatów we Wrocławiu ?

Post autor: Misiek182 »

Potrzebuję w swoim es300 odczytać z kompa błąd dotyczący ABSu
może zna ktoś jakiegoś magika z Wrocławia kto może to zrobić, lub ewentualnie ktoś z forumowiczy posiada takowy sprzęt w okolicach WROCŁAWIA....

pzdr
elmermk
Nowy lex user
Posty: 1
Rejestracja: 17 lut 2016, o 23:38
Model Lexusa: Is
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: [Wrocław] Jak wygląda sprawa warsztatów we Wrocławiu ?

Post autor: elmermk »

"nie jedź tam
z moim Lexem sobie nie radzą (RX300)
zostawiam samochód mówiąc, że skrzypią hamulce, a oni mi go oddają że niby wszystko gra - gówno gra, pierwsze hamowanie i znów to samo...
że skrzynia coś skrzypi - to gazu niby wina ??? na parkingu ?!?
robili mi zaciski, z tyłu urwała się jakaś tam śruba i co -> mój koszt + 500 zł ?!? to ja śrubę urwałem?
wymienili mi kabinówkę (filtr), przyjechałem 2 miechy i może 1000 km później na czyszczenie klimy i co - może wymienić kabinówkę, no to ja nie pamiętam wszystkiego co wymieniam więc "wymienić jak trzeba", ale później sprawdzam w papierach i nie wierzę sorry, że po takim przebiegu nadawała się do wymiany pomijając już, że wystarczyło sobie w systemie sprawdzić.
Naciągacze i tyle - więcej tam nie jadę (znaczy jadę, ale po zwrot asy za kabinówkę)
Nikomu nie polecam!"

Zapomniał pan dodać że urodziło się panu dziecko, owszem był pan dwa miesiące wcześniej na przeglądzie gdzie został wymieniony filtr kabinowy za około 40 zł. Potem pan przyjechał żeby zrobić dezynfekcję klimatyzacji bo wozi pan niemowlę w aucie po dezynfecji zawsze wymieniamy filtr kabinowy. Żeby to miało sens. Zapomniał pan wspomnieć że przyjechał pan do nas żeby zgłosić reklamacje, dlaczego filtr został ponownie wymieniony, nie chcąc dalej dyskutować z panem zostały panu zwrócone koszty za filtr. Szkoda że pan o tym nie wspomniał. A z zaciskiem h amulcowym to już nie chcę mi się piac i nie mam na to czasu.
Pozdrawiam.
Miał się pan zgłosić po kolejnych 2 dwóch miesiącach żebym panu pokazał jak wygląda filtr po takim czasie, ale pan już nie przyjechał. Szkoda bo do każdego klienta podchodzimy z sercem.
madkiw
Lex Driver
Posty: 341
Rejestracja: 20 paź 2014, o 20:12
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: [Wrocław] Jak wygląda sprawa warsztatów we Wrocławiu ?

Post autor: madkiw »

Odgrzeje kotleta, kupiłem właśnie GS300 a że mój mechanik nie ma wiecznie czasu, szukam jakiegoś namiaru, warsztatu który mi ogarnie rozrząd oleje itd. i będzie kasować uczciwie bez przesady bo to leks :biggrin2:
Coś się zmieniło, może ktoś ma kogoś nowego ? Ewentualnie jak z Centrum Aut Japońskich z Karmelkowej, dalej polecacie ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Warsztaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Jezyk i 3 gości