Is 200 problem z kontrolkami/przekaźnikami

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.
Jarek.K
Lex user
Posty: 145
Rejestracja: 6 kwie 2013, o 15:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Piotrków Tryb
Kontakt:

Is 200 problem z kontrolkami/przekaźnikami

Post autor: Jarek.K »

No więc mam problem przedwczoraj po odpaleniu cały czas lekko pali sie kontrolka security,wszystko działa drzwi otwierają sie z kluczyka i wszystko jest tak jak byc powinno,auto odpala jedzie itd.Po wyjęciu kluczyka słychac takie pykanie pod maską w skrzynce bezpieczników i pyka taki czarny przekaźnik mechanik powiedział że od silnika.Jednak to nie koniec problemów wczoraj w trakcie jazdy do mechanika mignęły kierunkowskazy na desce i zapaliły sie kontrolki pomarańczowa od poziomu oleju,czerwona taka z wykrzyknikiem od hamulca ręcznego oraz pomarańczowa bodajże od świateł tylnych i przestał działac obrotomierz oraz wskaźnik pokazujący spalanie.Auto normalnie jedzie odpala itd...miał może już ktoś taki problem???
prodigy007
Lex user
Posty: 69
Rejestracja: 3 wrz 2012, o 20:22
Model Lexusa: is 200
Skąd:: zywiec
Kontakt:

Re: Is 200 problem z kontrolkami/przekaźnikami

Post autor: prodigy007 »

Kiedys w innym samochodzie mialem takie cuda, nie widy przyczyna urwany przewod masy silnika.
Moze sproboj spiac tam na "krotko" ten przekaznik co to "pyka" niby :ok:
Jarek.K
Lex user
Posty: 145
Rejestracja: 6 kwie 2013, o 15:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Piotrków Tryb
Kontakt:

Re: Is 200 problem z kontrolkami/przekaźnikami

Post autor: Jarek.K »

Pyka przekaźnik EFI bodajze taki czarny, po podłączeniu komputera nie byłożadnych błędów ani immo ani silnika, jednak komp nie chciał sie połączyć z deską czy wskaźnikami czy jak to tam sie nazywa, i pół deski mam martwe jak napisałem wcześniej...
Awatar użytkownika
klexus
Lex Master
Posty: 1713
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:01
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Silesia
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: Is 200 problem z kontrolkami/przekaźnikami

Post autor: klexus »

stawiam na alternator
Jarek.K
Lex user
Posty: 145
Rejestracja: 6 kwie 2013, o 15:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Piotrków Tryb
Kontakt:

Re: Is 200 problem z kontrolkami/przekaźnikami

Post autor: Jarek.K »

Hmmm deska od alternatora moze wariować i immo???Co prawda w CRX miałem problem i to chyba tylko jedyny problem elektryczny z przewodami od kopułki do świec i przekaźnikiem pompy paliwa(zimny lut)...tu jednak jest więcej elektryki..A ma może ktoś jakiś schemat elektryczny???
Awatar użytkownika
klexus
Lex Master
Posty: 1713
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:01
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Silesia
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: Is 200 problem z kontrolkami/przekaźnikami

Post autor: klexus »

Jarek.K pisze:Hmmm deska od alternatora moze wariować i immo???Co prawda w CRX miałem problem i to chyba tylko jedyny problem elektryczny z przewodami od kopułki do świec i przekaźnikiem pompy paliwa(zimny lut)...tu jednak jest więcej elektryki..A ma może ktoś jakiś schemat elektryczny???
Kolego no nic innego CI nie pozostaje jak wymienić deskę i całą wiązkę, ale zanim to zrobisz to poczytaj trochę, co potrafi się dziać jak pada alternator viewtopic.php?f=38&t=6429.
Nie twierdze w 100% ze to alternator ale warto od niego zacząć
Jarek.K
Lex user
Posty: 145
Rejestracja: 6 kwie 2013, o 15:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Piotrków Tryb
Kontakt:

Re: Is 200 problem z kontrolkami/przekaźnikami

Post autor: Jarek.K »

Troche już poczytałem i niekoniecznie stawiam na alternator ładowanie działa i pokazuje wskaźnik, we wtorek odstawiam do znajomego elektryka...a co jeszcze dziwniejsze już nie pali mi sie kontrolka security na odpalonym silniku...bardziej obstawiam,że coś sie zalało zawilgotniało...zobaczymy
Jarek.K
Lex user
Posty: 145
Rejestracja: 6 kwie 2013, o 15:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Piotrków Tryb
Kontakt:

Re: Is 200 problem z kontrolkami/przekaźnikami

Post autor: Jarek.K »

Problem rozwiązany...koszt żaden pokryte nalotem bezpieczniki przeczyszczone gniazda bezpieczników i wymienione około 20szt. i problem przestał istnieć wszystko działa na komp. bez błędów.
prodigy007
Lex user
Posty: 69
Rejestracja: 3 wrz 2012, o 20:22
Model Lexusa: is 200
Skąd:: zywiec
Kontakt:

Re: Is 200 problem z kontrolkami/przekaźnikami

Post autor: prodigy007 »

No i gitara;D
saabng900
Nowy lex user
Posty: 8
Rejestracja: 28 gru 2014, o 09:56
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Is 200 problem z kontrolkami/przekaźnikami

Post autor: saabng900 »

Ciekawe czy nie powtórzyło się po naprawie?
Mam też pykanie EFI , niezależnie czy może właśńie w związku z problemach z silnikiem ( nierówna praca, jeszcze nie dojechaliśmy do warsztatu) i rozładowaniem nocnym aku ( alternator albo coś nie wyłączone na noc).
Dopiero co kupiłem ten samochód - druty Alarmu odłączone ,więc chyba coś już się działo i podejrzewali masę ....
Ostatnio zmieniony 9 sty 2015, o 14:24 przez saabng900, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości