[GS mk2] Kompatybilność wyświetlaczy radia bez navi

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.
ODPOWIEDZ
giac
Nowy lex user
Posty: 17
Rejestracja: 3 paź 2013, o 10:38
Model Lexusa: GS300 mk2
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

[GS mk2] Kompatybilność wyświetlaczy radia bez navi

Post autor: giac »

Koledzy, mam problem (zdaje się, że dość powszechny) z wyświetlaczem radia, mianowicie nie wszystkie segmenty działają. Moje radio to Pioneer KEX-8176ZT. Planuję kupić radio, problem tylko w tym, że wszystkie, które udało mi się znaleźć to angliki, z tego tylko jedno jest takie samo pomijając zamienione stronami przyciski, stąd pomysł, żeby przełożyć sam moduł wyświetlacza. I tu mam pytanie: czy macie jakieś doświadczenia w tym temacie? Konkretnie czy wyświetlacz z anglika pasuje do wersji kontynentalnej? Ewentualnie proszę o informację, jeśli ktoś ma na sprzedaż takie radio bądź inne pasujące (auto z 1998).
giac
Nowy lex user
Posty: 17
Rejestracja: 3 paź 2013, o 10:38
Model Lexusa: GS300 mk2
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [GS mk2] Kompatybilność wyświetlaczy radia bez navi

Post autor: giac »

Wygląda na to, że nikt się w to nie bawił. Radio z anglika zamówione, jak sprawdzę co i jak - dam znać.
giac
Nowy lex user
Posty: 17
Rejestracja: 3 paź 2013, o 10:38
Model Lexusa: GS300 mk2
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [GS mk2] Kompatybilność wyświetlaczy radia bez navi

Post autor: giac »

Radio dotarło. Muszę sprostować jedną rzecz: moje radio to Pioneer KEX-8076ZT, a nie 8176ZT jak wcześniej napisałem. KEX-8176ZT to angielski odpowiednik radia które mam i takie właśnie udało mi się kupić. Zgodnie z oczekiwaniami moduł wyświetlacza pasuje, niestety okazało się, że wyświetlacz nie jest w 100% sprawny, ale wady są na tyle niewielkie, że zostaje.
Awatar użytkownika
Kowal
Lex user
Posty: 202
Rejestracja: 29 gru 2011, o 04:08
Model Lexusa: Yaris mk3
Skąd:: Gdańsk
Kontakt:

Re: [GS mk2] Kompatybilność wyświetlaczy radia bez navi

Post autor: Kowal »

Jak wymienia się ten wyświetlacz?
Szkoda że nikt inny nie pomógł w tym temacie. Mam ten sam przypadek - seryjne radio pokazuje kreski i paski a w bagażniku wożę angielskie które wygląda tak samo poza odwróconymi PWR/VOL etc.

Możesz podpowiedzieć czy dla totalnego amatora taka zabawa w wymianę będzie trudna, czy lepiej dać to fachowcowi?
giac
Nowy lex user
Posty: 17
Rejestracja: 3 paź 2013, o 10:38
Model Lexusa: GS300 mk2
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [GS mk2] Kompatybilność wyświetlaczy radia bez navi

Post autor: giac »

Kolego basisto, jeśli nie masz dwóch lewych rąk to bez problemu zrobisz to sam w godzinę. Co będzie potrzebne:
- Klucz nasadowy 10 mm z długim "wysięgnikiem", na oko 15-20 cm (taki w kształcie litery T)
- śrubokręt gwiazdkowy duży i mały
- haczyk w postaci np. zagiętego śrubokręta, ja użyłem śledzia komputerowego (taka blaszana zaślepka zaślepiająca otwory na wyjścia kart z tyłu komputera)
Jak to zrobić (mogę nie wszystko pamiętać, ale nawet jak coś pominę to i tak sobie poradzisz):
- wyjmij popielniczkę, najlepiej ją otworzyć i pociągnąć zdecydowanie za klapkę, odpiąć od niej kostkę z przewodami
- wyjmij panel, który znajduje się nad klimą, ten z zegarkiem i nawiewami. Trzeba do tego użyć haczyka i z wyczuciem zaczepić go o jedną kratkę nawiewu i ostrożnie pociągnąć aż poczujesz, że zaczep puścił, potem to samo z drugą kratką, po wyjęciu panelu odłączyć kostki
- odkręć cztery śruby 10 mm, dwie nad radiem, dwie pod radiem (uważaj, żeby Ci nie upadły, bo ciężko potem je wyjąć, jeśli spadną), w tym momencie możesz wyjąć radio razem z panelem klimy, odepnij kostki (nie trzeba pamiętać która gdzie była podpięta, nie będą pasować jeśli spróbujesz je nieprawidłowo podpiąć)
- odkręć dwie blachy trzymające razem radio i panel klimy
- teraz musisz zdemontować przedni panel radia, o ile dobrze pamiętam, to trzymają do dwie śruby po bokach oraz zatrzaski
- po zdemontowaniu panelu powinieneś na jego tylnej ścianie widzieć płytkę PCB z wyświetlaczem, trzyma się chyba na czterech śrubach, po ich odkręceniu możesz wyjąć moduł wyświetlacza

Jeszcze jedno - zanim wymienisz wyświetlacz sugeruję podpiąć angielskie radio do zasilania i zobaczyć, czy wyświetlacz rzeczywiście jest lepszy. Możesz je podpiąć do kostki w aucie lub jeśli masz zasilacz 12 V (taki przynajmniej 1 A), to mogę Ci podpowiedzieć jak go podłączyć, żeby zweryfikować stan wyświetlacza bez potencjalnie zbędnego rozbebeszania samochodu.
Awatar użytkownika
Kowal
Lex user
Posty: 202
Rejestracja: 29 gru 2011, o 04:08
Model Lexusa: Yaris mk3
Skąd:: Gdańsk
Kontakt:

Re: [GS mk2] Kompatybilność wyświetlaczy radia bez navi

Post autor: Kowal »

Dziękuję bardzo za szybką odpowiedź.
Przy okazji postaram się zobaczyć co z podświetleniem, dlaczego jeden z przycisków świeci się inną barwą. Może ktoś już teraz podpowie jakie tam są włożone żarówki (R5)?
Awatar użytkownika
Adolvo
Lex user
Posty: 239
Rejestracja: 10 wrz 2014, o 07:51
Model Lexusa: LS460
Skąd:: mazowieckie
Kontakt:

Re: [GS mk2] Kompatybilność wyświetlaczy radia bez navi

Post autor: Adolvo »

jednak udało się zreanimować wyświetlacz oryginalnego radia, niemal w 100%.. (100,-)

jeśli ktoś będzie zainteresowany podam namiary,
człowiek znajduje się w Markach pod W-wą
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości