Pytanie o Dźwięk

mateusz2351
Nowy lex user
Posty: 11
Rejestracja: 13 sty 2015, o 00:54
Model Lexusa: is200
Skąd:: Lublin
Kontakt:

Pytanie o Dźwięk

Post autor: mateusz2351 »

Witam

Mam pytanie ponieważ nigdy nie słyszałem lexusa a jestem tutaj nowy i nie wiem za bardzo gdzie zadać to pytanie :) Co do Dźwięku silnika jak brzmi gdy się nim jedzie :) Czy jest podobny do Bmw e46 ponieważ kilka razy już jechałem takim BMw i bardzo przymnie brzmi może ktoś mi powiedzieć? Które z tych aut ma lepszy czy mają może podobne bo tu r6 i tu r6? Bo Bmw można powiedzieć że lekkko ryczy??


Pozdrawiam
Awatar użytkownika
rychu94
Lex user
Posty: 32
Rejestracja: 10 wrz 2014, o 00:07
Model Lexusa: GS450H
Skąd:: wieruszów
Lokalizacja: EWE
Kontakt:

Re: Pytanie o Dźwięk

Post autor: rychu94 »

w moim is300sc z wydechem TTE pięknie brzmi przy spokojnej jeździe przy ostrej jest prawie tak samo można się zakochać :LEXUS:
Subaru Outback H6 6MT,GS450H i nowy nabytek IS300H
rkiljan
Lex user
Posty: 84
Rejestracja: 2 cze 2014, o 15:36
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Mogielnica
Kontakt:

Re: Pytanie o Dźwięk

Post autor: rkiljan »

Moim zdaniem IS jest trochę cichszy na oryginalnym tłumiku przy spokojnej jeździe, za to wkręcając go pod czerwone jest głośniejszy, brat ma e46 2,0 i jednak wolę dźwięk mojego lexa :D
Awatar użytkownika
dolina
Lex user
Posty: 295
Rejestracja: 10 lis 2011, o 15:49
Model Lexusa: IS300 + E39 4.4 V8
Skąd:: Łomża -> UK
Kontakt:

Re: Pytanie o Dźwięk

Post autor: dolina »

mateusz2351 pisze:Witam

Mam pytanie ponieważ nigdy nie słyszałem lexusa a jestem tutaj nowy i nie wiem za bardzo gdzie zadać to pytanie :) Co do Dźwięku silnika jak brzmi gdy się nim jedzie :) Czy jest podobny do Bmw e46 ponieważ kilka razy już jechałem takim BMw i bardzo przymnie brzmi może ktoś mi powiedzieć? Które z tych aut ma lepszy czy mają może podobne bo tu r6 i tu r6? Bo Bmw można powiedzieć że lekkko ryczy??


Pozdrawiam

Ryczy to sie przez caly rok naprawiając taką E46 kolego :biggrin2:
mateusz2351
Nowy lex user
Posty: 11
Rejestracja: 13 sty 2015, o 00:54
Model Lexusa: is200
Skąd:: Lublin
Kontakt:

Re: Pytanie o Dźwięk

Post autor: mateusz2351 »

to że lexus bije bmw niezawodnością to już dawno wiedziałem ale ciekawy byłem o dźwięk lexa:) bo w sumie nie często spotyka się r6 oprócz bmw :) Dlatego z ciekawosci pytam co do brzmienia :D
Awatar użytkownika
KowaLazer
Lex Driver
Posty: 382
Rejestracja: 22 gru 2013, o 15:37
Model Lexusa: is200
Skąd:: Łódź
Kontakt:

Re: Pytanie o Dźwięk

Post autor: KowaLazer »

Dobrze brzmi, no dobrze - mniej więcej tak
https://www.youtube.com/watch?feature=p ... JIwnxQ#t=4

A tak serio mój mniej więcej tak pracuje. Lepszego filmu mi się nie udało nagrać, tak żeby mniej więcej dźwięk się zgadzał ...

https://www.youtube.com/watch?v=yU66EkA ... e=youtu.be

W czasie jazdy brzmi idealnie, mnie dużo bardziej pasuje ten dźwięk niż M54B28 od BMW, który jest zbyt metaliczny -zresztą jak wiele silników od BMW
Awatar użytkownika
Oliwier
Lex Driver
Posty: 604
Rejestracja: 24 lip 2014, o 07:10
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Chojnice/GD
Kontakt:

Re: Pytanie o Dźwięk

Post autor: Oliwier »

ja uwielbiam dźwięk jaki słychać wewnątrz ( wydech stock ) i właśnie nie dźwięk wydechu tylko od komory silnika jaki się wydobywa :) takie aksamitne mruczenie tej r6 .. coś wspaniałego , ma się wrażenie ze dużo większa pojemność itp oczywiście powyżej 4tys budzi się drugie oblicze , miałem a6 2.8 v6 i powiem szczerze że wolę lexusa dźwięk :)
https://www.facebook.com/JZS147pl
mateusz2351
Nowy lex user
Posty: 11
Rejestracja: 13 sty 2015, o 00:54
Model Lexusa: is200
Skąd:: Lublin
Kontakt:

Re: Pytanie o Dźwięk

Post autor: mateusz2351 »

No r6 jak dla mnie duzo lepszy od v6:) Ale to tylko moje zdanie :)
Awatar użytkownika
kupiec1985
Lex Driver
Posty: 533
Rejestracja: 22 lip 2013, o 12:11
Model Lexusa: IS200 SC
Skąd:: Karlino
Lokalizacja: Karlino
Kontakt:

Re: Pytanie o Dźwięk

Post autor: kupiec1985 »

nie jest zle z dzwiękiem is200 :LEXUS: na wyzszych obrotach , choc osobiscie bardziej podobał mi się dzwięk jak jezdziłem e36 w cabrio 2,8 na podwójnym vanosie , R6 z natury ma wysoką kulture pracy i fajny dzwięk , choć i tak V8 to jest najlepsze co może być ,
Swoja drogą lubie czasami wyłaczyć radio jak jade sam z wskazówką po tej drugiej stronie prędkościomierza by posłuchać silnika
zarez
Lex user
Posty: 72
Rejestracja: 12 maja 2013, o 19:36
Model Lexusa: lexus is 200
Skąd:: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Pytanie o Dźwięk

Post autor: zarez »

Porównując Bmw e46 320 do Lexusa IS200 jedno i drugie nie jedzie i nie brzmi nie wiadomo jak tylo 6cylindrów ratuje honor tych samochodów zaś moc już nie ,porównując e46 330 do IS300 , z racji tego że miałem e46 330ci muszę przyznać że i to jedzie i brzmi ,Is 300 nie wiem jak manualny bo jeździłem automatem żeby nikogo nie obrazić napiszę że dupy to nie urywa a jednak po is 300 na klapie człowiek spodziewa się czegoś więcej , wszystko kwestia gustu ale muszę przyznać że nie ma nic piękniejszego jak Honda s2000 na 9000 obrotów :D
Czytać dużo czytać
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości