oświetlenie w RX 330 pomocy

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.
ODPOWIEDZ
banan
Nowy lex user
Posty: 6
Rejestracja: 3 paź 2013, o 13:25
Model Lexusa: RX 330
Skąd:: Sztum
Kontakt:

oświetlenie w RX 330 pomocy

Post autor: banan »

Może ktoś pomoże - okazuje się, że w moim RX 330 nie ma świateł przeciwmgielnych z tyłu, jest włącznik świateł ale tylko ma jedna pozycję. Sprawdzałem w instrukcji do rx 300 i tam są dwie pozycje i z tyłu są przeciwmgielne. W Rx 330 światła z tyłu w zderzaku świecą równolegle z mijania, są to raczej obrysówki. Ostatnio uszkodziłem jedną lampę, kupiłem nową i okazuje się, że jest to przeciwmgielna i jeżeli świeci cały czas razem z mijania to jest problem. Wykręciłem żarówkę i na razie jeżdżę bez. Z tego co wiem to Polskie prawo nakazuje przeciwmgielne z tyłu. Pojazd już jeździ w Polsce od 2006 r, jestem trzecim właścicielem i żeby nie uszkodzenie to bym się nie domyślił. Posiadacze RX 330 - pomóżcie rozwiązać problem, napiszcie jak macie u siebie.
Awatar użytkownika
Szary35
Nowy lex user
Posty: 17
Rejestracja: 12 sty 2015, o 18:41
Model Lexusa: RX 330, GS 200 T
Skąd:: Olecko
Kontakt:

Re: oświetlenie w RX 330 pomocy

Post autor: Szary35 »

Witam
Mam ten sam problem , jeśli Pan go rozwiązał to proszę o podpowiedź.
Pozdrawiam
banan
Nowy lex user
Posty: 6
Rejestracja: 3 paź 2013, o 13:25
Model Lexusa: RX 330
Skąd:: Sztum
Kontakt:

Re: oświetlenie w RX 330 pomocy

Post autor: banan »

Poradziłem sobie następująco - po zamontowaniu nowej lampy pojechałem do elektryka samochodowego, zrobił mi osobny włącznik na tą lampę przeciwmgielną. Włącznik jest w mało widocznym miejscu obok przycisku otwierania wlewu paliwa. Cała sprawa - ok. 50 zł. Jeżeli nie ma Pan żarówek przeciwmgielnych to trzeba zmienić oryginalnie w wersji USA są słabiutkie żaróweczki które jak pisałem służą jako obrysówki i świecą się na stałe przy włączeniu świateł mijania.
Pozdrawiam
banan
Nowy lex user
Posty: 6
Rejestracja: 3 paź 2013, o 13:25
Model Lexusa: RX 330
Skąd:: Sztum
Kontakt:

Re: oświetlenie w RX 330 pomocy

Post autor: banan »

Widzę, że ma Pan ten sam model Lexusa co ja i też z gazem. Mało nas takich na forum
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: oświetlenie w RX 330 pomocy

Post autor: maniek_ls400 »

banan pisze:Poradziłem sobie następująco - po zamontowaniu nowej lampy pojechałem do elektryka samochodowego, zrobił mi osobny włącznik na tą lampę przeciwmgielną. Włącznik jest w mało widocznym miejscu obok przycisku otwierania wlewu paliwa. Cała sprawa - ok. 50 zł. Jeżeli nie ma Pan żarówek przeciwmgielnych to trzeba zmienić oryginalnie w wersji USA są słabiutkie żaróweczki które jak pisałem służą jako obrysówki i świecą się na stałe przy włączeniu świateł mijania.
Pozdrawiam
Ja robiłem to w inny sposób. Wykorzystałem przekaźnik i oprawki na żarówki dwuwłóknowe. W Camry miałem przednie przeciwmgielne, podłączyłem wyzwalanie przekaźnika pod gorący kabel jednego z halogenów a w tylnych lampach wymieniłem oprawki na żarówki mijania z jednowłóknowych na dwuwłóknowe i do włókien 21W doprowadziłem zasilanie z wspomnianego przekaźnika. Włączając przednie przeciwmgielne załączały się razem z nimi tylne (potem dorobiłem wyłącznik pozwalający na jazdę na samych przednich halogenach). Kolejnym 'modem' było podłączenie przekaźnika w taki sposób, że w trybie 'off' powodował przełączenie tylnych żarówek jako stop i miałem 'hamerykańskie' 4 światła stop.
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
Awatar użytkownika
Szary35
Nowy lex user
Posty: 17
Rejestracja: 12 sty 2015, o 18:41
Model Lexusa: RX 330, GS 200 T
Skąd:: Olecko
Kontakt:

Re: oświetlenie w RX 330 pomocy

Post autor: Szary35 »

Witam ponownie.
Czy te lampy obrysowe w wersji eu różnią się od wersji us , jaki typ żarówki jest tam zamontowany.
Pozdrawiam
Riddledlion
Nowy lex user
Posty: 2
Rejestracja: 2 wrz 2011, o 03:18
Model Lexusa: RX
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: oświetlenie w RX 330 pomocy

Post autor: Riddledlion »

banan pisze:Widzę, że ma Pan ten sam model Lexusa co ja i też z gazem. Mało nas takich na forum
Tez mam takiego. Jakies problemy w dluzszej eksploatacji?
Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości