cena opon???

bunny54
Lex user
Posty: 296
Rejestracja: 25 lip 2014, o 23:27
Model Lexusa: GS300 2002r.
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

cena opon???

Post autor: bunny54 »

Witam, czy ktoś może podróżował na takich gumach i może coś o nich powiedzieć? Poszukuję na swoje fele opon letnich i trafiłem na taką aukcję :
http://allegro.pl/4x-opony-yokohama-225 ... 23866.html Przyznam że jestem trochę zszokowany tą ceną, czy to jest tylko wina wieku opon? Jeśli tak to biorę i :zryw: . Pozdrawiam Marcin.
Awatar użytkownika
Dawid0ss
Lex Master
Posty: 1774
Rejestracja: 14 sty 2013, o 12:46
Model Lexusa: Lexus GS450h mk3
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: cena opon???

Post autor: Dawid0ss »

bunny54 pisze:Przyznam że jestem trochę zszokowany tą ceną, czy to jest tylko wina wieku opon?
Zdecydowanie tak. Bierz i się nie zastanawiaj. Poproś ewentualnie o jakieś zdjęcie z bliska, aby oblukać czy guma nie jest popękana.
Ja też kupiłem opony, które niby przeleżały dwa lata na magazynie. Cena była znacznie niższa. Gdyby nie nadruk na oponie, to bym się nie poznał, że to nie nówki z fabryki. Pzdr
Pe_pe
Lex user
Posty: 139
Rejestracja: 3 lis 2013, o 20:52
Model Lexusa: Gs430 mkIII, Rx400h, Sc430
Skąd:: WOT
Kontakt:

Re: cena opon???

Post autor: Pe_pe »

Wyglądają w porządku, ale ta głośność???? 75db fuck @!!! szok dla uszu, moje dunlopy mają 68db, w większość innych które sprawdzałem 72-73. 75db to cholernie głośna opona (3 db różnicy w hałasie dla ludzkich uszu jest odczuwalne jako 2 razy głośniejsza opona), poza tym 5 lat leżakowania to dla opony naprawdę długo, tylko ta cena - atrakcyjna
Awatar użytkownika
Dawid0ss
Lex Master
Posty: 1774
Rejestracja: 14 sty 2013, o 12:46
Model Lexusa: Lexus GS450h mk3
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: cena opon???

Post autor: Dawid0ss »

Pe_pe pisze:Wyglądają w porządku, ale ta głośność???? 75db fuck @!!! szok dla uszu, moje dunlopy mają 68db, w większość innych które sprawdzałem 72-73
Poważnie w to wierzysz ? ;-)
bunny54
Lex user
Posty: 296
Rejestracja: 25 lip 2014, o 23:27
Model Lexusa: GS300 2002r.
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: cena opon???

Post autor: bunny54 »

Dzięki, mam nadzieję że udźwigną Gs'a, jutro dzwonię do gościa i :hobby: .BTW, w audi miałem TOYO T1R i miałem wrażenie że padły mi wszystkie łożyska naraz :D . Ale te toyo jak i większość tzw jodełek podobno takie są, lex jest o niebo lepiej wyciszony, poza tym mam zamiar na wiosnę "poprawić" jeszcze fabrykę pod względem wyciszenia. Pozdrawiam Marcin.
Pe_pe
Lex user
Posty: 139
Rejestracja: 3 lis 2013, o 20:52
Model Lexusa: Gs430 mkIII, Rx400h, Sc430
Skąd:: WOT
Kontakt:

Re: cena opon???

Post autor: Pe_pe »

Dawid0ss pisze:
Pe_pe pisze:Wyglądają w porządku, ale ta głośność???? 75db fuck @!!! szok dla uszu, moje dunlopy mają 68db, w większość innych które sprawdzałem 72-73
Poważnie w to wierzysz ? ;-)
Nie, żartuję.... Wiem, ze niektórzy mają gdzieś takie parametry jak hałas opony, ale ja kupiłem leszka m. in. ze względu na ciszę. 75db to przeciętny wynik dla opony zimowej, a dla letniej? To komplet ładnych, ale głośnych opon i wbrew pozorom to słychać.
Jarek.K
Lex user
Posty: 145
Rejestracja: 6 kwie 2013, o 15:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Piotrków Tryb
Kontakt:

cena opon???

Post autor: Jarek.K »

Właśnie u mnie tez występuje ten problem i chyba wywalę te opony.Mam uniroyal rani coś tam 2012 rok i jest jodełka.Przyczepnosc Ok na mokrym super ale głośność jak by łożyska padły i szlag mnie trafia właśnie bo łożyska zmieniłem i nadal to samo.Znajomy kupił toyo i cisza t1 sport bodajże a i przyczepność super.
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: cena opon???

Post autor: maniek_ls400 »

bunny54 pisze:Witam, czy ktoś może podróżował na takich gumach i może coś o nich powiedzieć? Poszukuję na swoje fele opon letnich i trafiłem na taką aukcję :
http://allegro.pl/4x-opony-yokohama-225 ... 23866.html Przyznam że jestem trochę zszokowany tą ceną, czy to jest tylko wina wieku opon? Jeśli tak to biorę i :zryw: . Pozdrawiam Marcin.
Miałem dokładnie taki typ opon (17") - ich jedyny mankament to głośne ale tylko przy temperaturach poniżej 15stC. Trzymanie i odprowadzanie wody bdb.
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
bunny54
Lex user
Posty: 296
Rejestracja: 25 lip 2014, o 23:27
Model Lexusa: GS300 2002r.
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: cena opon???

Post autor: bunny54 »

Dzięki pany. Myślę że biorąc pod uwagę komfort prowadzenia i cenę za nowe gumy to jestem w stanie przełknąć tę odrobinę hałasu więcej. Tym bardziej że robię około 500km miesięcznie. Na pewno będzie ciszej niz w Audi b5 w tedejku na ultra głośnych TOYO T1R.
bunny54
Lex user
Posty: 296
Rejestracja: 25 lip 2014, o 23:27
Model Lexusa: GS300 2002r.
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: cena opon???

Post autor: bunny54 »

[quote="Jarewystępuje ]Właśnie u mnie tez występuje ten problem i chyba wywalę te opony.Mam uniroyal rani coś tam 2012 rok i jest jodełka.Przyczepnosc Ok na mokrym super ale głośność jak by łożyska padły i szlag mnie trafia właśnie bo łożyska zmieniłem i nadal to samo.Znajomy kupił toyo i cisza t1 sport bodajże a i przyczepność super.[/quote]


Takie wycie występuje właśnie w bieżniku w jodełkę ( podobno ) dość często, a im bardziej zużyty bieżnik tym gorzej. Pamiętam że strasznie się męczyłem w audi, nie dość że klekot to jeszcze to wycie opon.
ODPOWIEDZ

Wróć do „GS mk2 1997-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość