[IS 200] dlugo kreci podczas odpalania

ODPOWIEDZ
Daniox
Nowy lex user
Posty: 4
Rejestracja: 6 sty 2013, o 14:26
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

[IS 200] dlugo kreci podczas odpalania

Post autor: Daniox »

Witam, moj problem polega na tym ze samochod kreci silnikiem przez ok. 2-3 sekundy i dopiero wtedy odpala... dzieje sie to zawsze przy kazdym odpalaniu, chyba ze go zgasze i po minucie odpale, wtedy pali "na dotyk". Podejrzewam problem z ukladem paliwowym, moze filtr paliwa ? Moze ktos spotkal sie z tym problemem i ma gotowe rozwiazanie ? Wszystkie sugestie mile widziane.

Pozdr Daniox
Awatar użytkownika
dead_beat
Lex Driver
Posty: 590
Rejestracja: 20 lut 2012, o 16:41
Model Lexusa: Stilo 2.4Abarth temporary
Skąd:: WWL
Lokalizacja: Starowola
Kontakt:

Re: [IS 200] dlugo kreci podczas odpalania

Post autor: dead_beat »

Moja odp może Cię nie usatysfakcjonuje, ale ja mam podobnie u siebie i dałem sobie spokój z szukaniem przyczyny ;)
miałem problem, że musiałem kręcić naprawdę długo, wtedy przyczyną był walnięty reduktor od LPG, wymieniony na gwarancji, przepuszczał gaz i silnik się "zalewał".
Awatar użytkownika
DawGad
Lex Driver
Posty: 362
Rejestracja: 16 lis 2012, o 17:30
Model Lexusa: IS200 >> GS430 mkIII
Skąd:: Gliwice
Kontakt:

Re: [IS 200] dlugo kreci podczas odpalania

Post autor: DawGad »

Mam to samo, odpala po nie naturalnym dla mnie czasie kilku sekund. Ja uznalem ze ten typ tak ma i tyle
Obrazek
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: [IS 200] dlugo kreci podczas odpalania

Post autor: Yarecki »

DawGad pisze:Mam to samo, odpala po nie naturalnym dla mnie czasie kilku sekund. Ja uznalem ze ten typ tak ma i tyle
Daniox pisze:Witam, moj problem polega na tym ze samochod kreci silnikiem przez ok. 2-3 sekundy i dopiero wtedy odpala... dzieje sie to zawsze przy kazdym odpalaniu, chyba ze go zgasze i po minucie odpale, wtedy pali "na dotyk". Podejrzewam problem z ukladem paliwowym, moze filtr paliwa ? Moze ktos spotkal sie z tym problemem i ma gotowe rozwiazanie ? Wszystkie sugestie mile widziane.

Pozdr Daniox

Macie LPG?
Daniox
Nowy lex user
Posty: 4
Rejestracja: 6 sty 2013, o 14:26
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [IS 200] dlugo kreci podczas odpalania

Post autor: Daniox »

Nie mam LPG
Awatar użytkownika
DawGad
Lex Driver
Posty: 362
Rejestracja: 16 lis 2012, o 17:30
Model Lexusa: IS200 >> GS430 mkIII
Skąd:: Gliwice
Kontakt:

Re: [IS 200] dlugo kreci podczas odpalania

Post autor: DawGad »

Mam LPG od niedawna, przed zalozeniem tez krecil dluzej wiec nie ma to znaczenia.
Obrazek
Awatar użytkownika
elBogdano
Nowy lex user
Posty: 8
Rejestracja: 3 paź 2011, o 18:18
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [IS 200] dlugo kreci podczas odpalania

Post autor: elBogdano »

miałem tak samo,
na początek gazownik jak masz LPG, jak bedziesz pewny, ze wtryski trzymaja itd...to przeczytaj to co poniżej...

ten typ powinien palić na dotyk i tak robi jak wszystko jest ok

na 99% zespół pompy do wymiany bo układ nie trzyma ciśnienia po zgaszeniu silnika. IS odpala pompe gdy krecisz kluczykiem,wiec musi miec na starcie wysokie cisnienie w układzie paliwowym, jak nie ma to odapli az pompa podpompuje paliwo dlatego trwa to tak długo, u mnie bylo to ze 4-5sek
co mnie irytowalo :)
wszystko udało się zdiagnozować, kablem z chin, manualem i softem z netu...

jak nie macie powyzszego... lub czasu

podjedzcie do porządnego warsztatu, is ma zaślepkę na manomentr w układzie paliwowym, niech założą, pokręcic do rozruchu, zgasic, idziecie na kawke i sprawdzacie jak spadło cisnienie, jak wiecej niz norma(w manualu z naprawami macie wartosci do zegara) to gdzies paliwo cofa sie do zbiornika

zespoł paliwowy w is,zanurzony w zbiorniku to całkiem złozony mechnizm, z miliardem uszczelek, ktore lubia sie gubic, np podczas wymiany filtra, etc.

wyciagacie zespoł pompy paliwa i szukacie walidliwej uszczelki albo szukacie na allegro w miare fajnej pompy za 100-150pln wymieniacie sami i lex powinien palic na widok kluczyka :)

pozdro i powodzenia

mi diagnoza zajela z 3 miechy i duzo nerwów, w koncu gdy juz wszyscy rozlozyli ręce, usiadłem w sobote z lapkiem na kolanach i poczytalem w manualu co i jak dziala, jako ze nie widzialem aby ktos grzebal przy mojej pompie, wymieniłem cały zespół za wpomniane 100pln i voila, pali jak trzeba
Awatar użytkownika
twiti7
Lex user
Posty: 221
Rejestracja: 28 paź 2012, o 21:32
Model Lexusa: is200
Skąd:: wawa
Kontakt:

Re: [IS 200] dlugo kreci podczas odpalania

Post autor: twiti7 »

To można jeszcze łatwiej sprawdzić chyba. Pokręcić chwilę tak żeby nie odpalił. I po paru sekundach znów jak zapali na dotyk to znaczy że ciśnienie na listwie i coś w układzie zasilania nie trzyma ciśnienia.
Awatar użytkownika
Riki
Lex Driver
Posty: 480
Rejestracja: 20 paź 2013, o 23:24
Model Lexusa: is 200
Skąd:: Krasnystaw
Kontakt:

Re: [IS 200] dlugo kreci podczas odpalania

Post autor: Riki »

Tak Jak wyżej moim zadaniem nie trzyma ciśnienia, ostatnio częste zjawisko :)
Części do lexusów
IS 200-300 MK1
IS 220-250 Mk 2
Gs300-430 Mk2 Mk3
Ls 430 ufc 30
ls400 Ufc 20

-silniki
-skrzynie biegów
-el.blacharskie
-wiele innych
Więcje informacji 720 814 923 Lub pW
Damian7546
Lex user
Posty: 58
Rejestracja: 21 sie 2014, o 19:46
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Mielec
Kontakt:

Re: [IS 200] dlugo kreci podczas odpalania

Post autor: Damian7546 »

Witam,

A co może być prztycyzną od jakiegoś czasu IS długo kręci ?
I nie zależnie od tego jak długo stoi. Nawet zaraz po zgaszeniu próbuję odpalić i dalej długo kręci....
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości