IS200 Wspomaganie kierownicy !!!!PILNE!!!!

Pozostałe problemy występujące w naszych Lexusach
ODPOWIEDZ
snoopi
Lex user
Posty: 25
Rejestracja: 4 gru 2013, o 13:28
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

IS200 Wspomaganie kierownicy !!!!PILNE!!!!

Post autor: snoopi »

Witam

zaobserwowałem ze kierownica w moim IS-sie zaczeła ciężko chodzić. Przyczyna tego jest mniejszy niż min. poziom płynu do wspomagania, oraz cieknąca pompka wspomagania.
W związku z powyższym mam kilka pytań:

Płyn do wspomagania

1. Jaki płyn mogę dolać do resztki, która pozostał w zbiorniczku, a który prawdopodobnie nie był wymieniany od nowość auta ponieważ z historii prowadzonej przez ASO aż do momentu zakupu przeze mnie auta nie ma wzmianki o wymianie płynu do wspomagania. Ja też nie wymieniałem tego płynu jak i nie dolewałem żadnego. Na wieczku zbiorniczka jest informacja aby stosować Dexron ATF. Ale jaki???
Dodam że płyn jest koloru jasna żółć tak mi się wydaje. Może wiecie jaki płyn był wlewany na pierwszym montażu?

2. Czy są jakieś uniwersalne płyny, które po zmieszniu poprawiają pracę wspomagania i nie wpływają negatywnie na układ wspomagania?
3. Czy mogę zrobić transfuzję nie wyciągając całego układu z pod maski?Jak to zrobić?

muszę dolać jakiś płyn lub go wymienić bo wyjeżdzam a nie uda mi sie naprawić pompki do tego czasu.


Wyciek z pompki wspomagania

1. Jaka może być przyczyna że pompka zaczeła cieknąć. Czy jest to jakaś uszcelka? Jesli tak to czy macie jakieś pomysły, która to może być?
2. Czy można zreanimować pompkę nie wykciągając jej z pod maski, jak to zrobić?

Dzieki za pomoc
carsik
Lex Master
Posty: 1051
Rejestracja: 24 sie 2012, o 20:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: GT4 Warszawa
Kontakt:

Re: IS200 Wspomaganie kierownicy !!!!PILNE!!!!

Post autor: carsik »

please, zadajesz mnóstwo pytań o których było na forum. Czytając co napisałeś dla Ciebie jedyna droga to dolać DEXRON II pompę można poddać uszczelnieniu ale Ty lepiej do tego się nie dotykaj.
Ostatnio zmieniony 23 sty 2015, o 10:17 przez carsik, łącznie zmieniany 1 raz.
www.gt4serwis.pl 695 13 25 28
Chiptuning również DENSO, serwis DPF, EGR i wszystkich funkcji sterownika silnika, pełny serwis mechaniki i elektroniki.
Joyrider
Lex user
Posty: 69
Rejestracja: 4 wrz 2014, o 14:03
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Wasilków
Kontakt:

Re: IS200 Wspomaganie kierownicy !!!!PILNE!!!!

Post autor: Joyrider »

Dolej Dexron II, tak jak pisze Carsik. Potem zajmij się pompą - albo regeneracja albo używka. Polecam od Rikiego, bo sam właśnie nabyłem i jest ok :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości