(GS 460)2008 kilka pytań

Problemy dotyczące modelu GS
ODPOWIEDZ
kapelan78
Lex user
Posty: 189
Rejestracja: 19 sty 2015, o 19:57
Model Lexusa: gs 460
Skąd:: zabrze
Kontakt:

(GS 460)2008 kilka pytań

Post autor: kapelan78 »

Witam Jestem os soboty szczęśliwym posiadaczem powyższego... 6 spraw.
1.Szukam polskiej instrukcji do niego , może być elektroniczna

2 . czy ja jestem kretynem czy środkowy schowek koło dźwigni do biegów otwiera sie w 3/4 ... czyli kawy , butelkinie włożę ..... nie widać żadnych uszkodzeń . nie wierzę że tak ma być

3 . jak przekręcę kierownicą to pojawiają się na plastikowej obudowie kiery dwie piękne czarne śrubki .... zakładam że powinny tam być małe zaślepki . jak i gdzie je zdobyć ?

4. chciałem kupić 19 felgi na lato . czy będzie problem z czujnikiem ciśnienia ? felgi przód 8.5 szerokie a tył 9.5 . Jaki rozmiar opon ma być na takie felgi żeby jakaś elektronika nie oszalała . ktoś poleci jakieś opony?

5. jakiś końcowy tłumik( tłumiki) żeby to przypominało 350 konne V8 , bo na razie to średnio .... tylko dźwięk . nie potrzebuję całego układu

6 . Rozpórka kielichów ?

A i jeszcze jedno, czy da się wgrać polski język ?




Za każdą podpowiedz bóg zapłać . i przyznam szczerze że ogarnia mnie jakaś szajba przy tym samochodzie ....
pozdrawiam .
bunny54
Lex user
Posty: 296
Rejestracja: 25 lip 2014, o 23:27
Model Lexusa: GS300 2002r.
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: (GS 460)2008 kilka pytań

Post autor: bunny54 »

2. Powinno się otwierać do końca, może coś komuś wpadło i blokuje klapkę.
3. Ja co prawda mam 2002r ale też nie mam zaślepek.
Reszta niestety nie pomogę.
Awatar użytkownika
LinkPL
Lex Maniak
Posty: 792
Rejestracja: 9 lis 2010, o 00:59
Model Lexusa: RX 500h
Skąd:: Iłża
Kontakt:

Re: (GS 460)2008 kilka pytań

Post autor: LinkPL »

1. Myślę że spokojnie dostaniesz w serwisie można kupić.
2. Pewnie wpadła komuś zapalniczka albo jakiś inny gadżet. Na yt znajdziesz instrukcję jak się to zdejmuje, nie będę pisał, bo ciężko zrozumieć opis ...
3. Pewnie w serwisie ... ale muszę zerknąć u siebie, bo nie pamiętam żadnych śrubek ...
4. Problemu z czujnikami nie będzie, ale na pewno będzie problem z jazdą ... do toczenia felgi po mieście pewnie będzie spoko, ale do jazdy to się nie będzie w ogóle nadawać. Co kto lubi ... Musisz po prostu wpisać sobie nowe czujniki, albo przełożyć ze starych felg. Pod schowkiem pasażera masz przełącznik zima lata a koło OBD znajdziesz reset - trzeba przytrzymać 3sekundy. Skrzynia na P i włączony hamulec postojowy.
5. Wywierć dziury w tłumiku i Ci będzie warczeć jak będziesz chciał ...
6. Bogatemu nikt nie zabroni.

Na szajbę jest jeden sposób ... trzeba pojeździć aż przejdzie ... :)

Pozdrawiam
Link
How far We can go ...
kapelan78
Lex user
Posty: 189
Rejestracja: 19 sty 2015, o 19:57
Model Lexusa: gs 460
Skąd:: zabrze
Kontakt:

Re: (GS 460)2008 kilka pytań

Post autor: kapelan78 »

Kolego link, ja właśnie kombinowałem z szerszą felgą z tyłu i rozpurką tylko w celu szybkiej jazdy a nie toczenia się w mieście.. Mówisz że to średni pomysł w tylnonapędówce? Że lepiej zostać przy 4 tych samych rozmiarach? O rozpórce pomyślałem bo jak dla mnie przód jest trochę za gumowaty a nie chcę do niego nowego sportowego zawieszenia, jego wygoda jest dla mnie oniesmielajaca....dziury w tłumiku to. .....,raczej nie. Tylko serio, nie brzmi to jak japońskie v8, rozumiem że ma być cicho ale są granice, w tej sprawie prosze o podpowiedź. Dzięki za rady, co do szajby to chyba szybko nie przejdzie, on ma że tak powiem... Potencjał...
Dziękuję za uwagę.
Ostatnio zmieniony 27 sty 2015, o 17:05 przez kapelan78, łącznie zmieniany 1 raz.
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: (GS 460)2008 kilka pytań

Post autor: owczar »

Jesli szukałeś wrażeń sportowych to kupiłeś zle auto :) to typowy dupowoz, który ma byc cichy i wygodny. Rozporka nic nie da. Bez zmiany zawiasu nic nie ugrasz.
Awatar użytkownika
micrus
Lex user
Posty: 168
Rejestracja: 1 paź 2013, o 09:17
Model Lexusa: GS 300 III gen.
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Post autor: micrus »

U mnie zawias zmieniony i sportowych wrażeń to też nie daje :) Za duże i za ciężkie auto.

Lepiej sobie kupić jakiegoś lekkiego roadstera na weekendy ;)
Obrazek
kapelan78
Lex user
Posty: 189
Rejestracja: 19 sty 2015, o 19:57
Model Lexusa: gs 460
Skąd:: zabrze
Kontakt:

Re: (GS 460)2008 kilka pytań

Post autor: kapelan78 »

Tak źle z nim nie jest, że dupowóz. Ale zawieszenie odpuszczam. Myślałem że może rozpórka trochę przód usztywni.... Jeśli chodzi o nie otwierający się schowek to rzeczywiście wpadła zapalniczka... Zatem demontaż całego plastiku wokół skrzyni...


I czy ktoś może powiedzieć czy prawdą jest że zmiana końcowych tłumików może powodować jakieś problemy z komputerem, spalaniem,itd? Bo jeden dureń zasiał niepewność że sondy, mieszanki paliwa, takie tam.. .
jurkiel
Nowy lex user
Posty: 10
Rejestracja: 8 lut 2015, o 20:41
Model Lexusa: SC430
Skąd:: Gdynia
Kontakt:

Re: (GS 460)2008 kilka pytań

Post autor: jurkiel »

Witam
mam SC430 -i też mnei troszke irytuję brak brzmienia v8 - w aucie był zamontowany stożkowy filtr i to znacznie uwydatniało dzwięk - ale był koszmarnei zamontowany - łapał lewe powietrze i przepływomierz sie gubił wiec to wywaliłem i wrociłem do orygnału.
myślę o samych końcowych wydechach - chyba zaryzykuje z takimi z nierdzewki ( ok 200 zł /szt na alledrogo:) tyle że odkręcę oryginał i odłożę na półkę w razie jakby efekt był słaby - moim zdaniem nie bedzie to miało wpływu na komputer i lambdy to sa one przy kacie czyli duzo duzo wcześniej
jakbyś coś zamontował i efekt Ci sie podobał to napisz -bo ja tego nei rusze wcześniej niż za miesiąc czy dwa
Awatar użytkownika
LinkPL
Lex Maniak
Posty: 792
Rejestracja: 9 lis 2010, o 00:59
Model Lexusa: RX 500h
Skąd:: Iłża
Kontakt:

Re: (GS 460)2008 kilka pytań

Post autor: LinkPL »

Ad. 3 ...

Nie ma tam żadnych zaślepek, są widoczne normalnie główki śrubek.

Pozdrawiam
Link
How far We can go ...
ODPOWIEDZ

Wróć do „GS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości