amortyzatory do IS220d

Pozostałe problemy występujące w naszych Lexusach
ODPOWIEDZ
kris80
Nowy lex user
Posty: 16
Rejestracja: 30 sty 2015, o 22:30
Model Lexusa: IS220d
Skąd:: opolszczyzna
Kontakt:

amortyzatory do IS220d

Post autor: kris80 »

Witam,
poszukuję amortyzatorów do IS 220d z 2006r. Podczas przeglądu wyszło, że mam zużytą prawą stronę więc postanowiłem wymienić całość bo amortyzatory wymienia się parami. Bardzo się zdziwiłem jak w sklepach powiedziano mi, że nie mają amortyzatorów do Lexusa. Pozostaje serwis ale cena trochę wysoka. Może ktoś na forum posiada wiedzę nt. z jakiego auta pasują amorki do Lexusa lub ma dostęp do zamienników
Z góry dziękuję za pomoc
Awatar użytkownika
micrus
Lex user
Posty: 168
Rejestracja: 1 paź 2013, o 09:17
Model Lexusa: GS 300 III gen.
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Post autor: micrus »

Kris przejrzyj trochę forum. Całkiem niedawno był tu taki temat.
Obrazek
kris80
Nowy lex user
Posty: 16
Rejestracja: 30 sty 2015, o 22:30
Model Lexusa: IS220d
Skąd:: opolszczyzna
Kontakt:

Re: amortyzatory do IS220d

Post autor: kris80 »

Powrócę do amorków do IS 220d.
Żeby obniżyć koszty zamówiłem oryginalne amorki, śruby, odboje i osłony itd. ze strony https://partsouq.com/ - koszt ok 135 USD za amorek, ale musiałem zapłacić cło i podatek VAT (koszty i tak wyszły mniejsze niż w ASO). Później okazała się, że nie przysłali wszystkiego co zamówiłem bo im się skończyło na magazynie - zwrócili pieniążki i przeprosili:). Do szczęścia brakowało mi przedniego amortyzatora na stronę prawą - znalazłem zamiennik z firmy: Kayaba Industry CO. LTD nr części 551130 cena jedyne 350 zł za 1 szt. (przedni amorek). Niezła alternatywa dla amorków z ASO - ok. 1430 zł za szt.
Wymieniłem i pojechałem na stacje diagnostyczną. Badanie wykazało, że wszystko ok pomimo, że z jednej strony jest zamiennik.
Może komuś się to przyda
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości