GS300 MK I nie chce odpalic

mkpiaseczno
Nowy lex user
Posty: 6
Rejestracja: 31 sty 2015, o 19:51
Model Lexusa: Gs300
Skąd:: warszawa
Kontakt:

GS300 MK I nie chce odpalic

Post autor: mkpiaseczno »

WITAM!
Na początku chcialem powiedziec że jestem tutaj nowy wiec jesli zalozylem temat w nie tym dziale to prosze o wyrozumialosc.

Wiec tak, zakupilem dzisiaj gs300 94r. Samochod w stanie technicznym rzekomo bdb. Blacharsko gorzej, ale mniejsza o to.
Lex odpalal od strzalu wszystko fajnie pięknie do poki nie wrocilem do domu i pojechalem na myjnie. Zajechalem, zgasilem autko, umylem, wsiadam chce odpalic a tu niespodzianka. Rozrusznik kreci auto odpala na 1-2s i gasnie. Jakby chcial a nie mogl... jakby nie podawal paliwa lub cos w ten desen. Nie da się odpalic. .. dodam ze immo jest podlaczone do pompki paliwa i da rade tylko odpalic tylko po wlaczeniu świateł postojowych. Inaczej nie odpali. I stad moje pytanie co moglo sie stac?

Pozdrawiam i prosze o rady
carsik
Lex Master
Posty: 1051
Rejestracja: 24 sie 2012, o 20:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: GT4 Warszawa
Kontakt:

Re: GS300 MK I nie chce odpalic

Post autor: carsik »

ale poważnie pytasz? To nie jest forum wróżka.pl . Masz dwie możliwości, albo paliwo albo zapłon. Ponieważ odpala na chwilę, więc pewnie paliwo. Sprawdź czy chodzi pompa etc. Jak masz doczepiane jakieś zabezpieczenie możesz pompę zasilić na krótko. Ale wysil się trochę i coś zrób.
www.gt4serwis.pl 695 13 25 28
Chiptuning również DENSO, serwis DPF, EGR i wszystkich funkcji sterownika silnika, pełny serwis mechaniki i elektroniki.
Awatar użytkownika
darto
Nowy lex user
Posty: 10
Rejestracja: 5 lip 2014, o 12:52
Model Lexusa: Is200
Skąd:: Szczecin
Kontakt:

Re: GS300 MK I nie chce odpalic

Post autor: darto »

Rozrusznik kreci auto odpala na 1-2s i gasnie

Ja mam IS MK I i u mnie takie dolegliwości oznaczały padniętą cewkę.
Podobno :LEXUS: nie pojedzie jak padła cewka, a ma to na celu oszczędzanie katalizatora.
Nie wiem jak jest w GS ale może to jest to samo.
Podłącz go pod kompa albo załatw sobie sprawną cewkę, sprawdź wszystkie i będziesz wiedział czy to jest przyczyną.
Awatar użytkownika
krzywydg
Lex Maniak
Posty: 787
Rejestracja: 14 sty 2011, o 00:42
Model Lexusa: GS430 MK I
Skąd:: Dąbrowa Górnicza
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Re: GS300 MK I nie chce odpalic

Post autor: krzywydg »

darto pisze:Rozrusznik kreci auto odpala na 1-2s i gasnie

Ja mam IS MK I i u mnie takie dolegliwości oznaczały padniętą cewkę.
Podobno :LEXUS: nie pojedzie jak padła cewka, a ma to na celu oszczędzanie katalizatora.
Nie wiem jak jest w GS ale może to jest to samo.
Podłącz go pod kompa albo załatw sobie sprawną cewkę, sprawdź wszystkie i będziesz wiedział czy to jest przyczyną.
odnośnie Twojego postu to niestety nie to na 100%... bo nie ma cewek pojedynczych...
A podłączyć GS300 mk1 pod kompa graniczy z cudem :]
Proponuje wizytę u elektromechanika i odłączenie tego "zabezpieczenia" bo pewnie po myjce ciśnieniowej robi Ci sie zwara na światłach...
ps. pokaż coś to kupyl... :)
http://www.youtube.com/watch?v=ukbIh0q9X3A Nie ważne co masz w sercu... Ważne co masz w dupie!
Części Gs300/430
Obrazek
mkpiaseczno
Nowy lex user
Posty: 6
Rejestracja: 31 sty 2015, o 19:51
Model Lexusa: Gs300
Skąd:: warszawa
Kontakt:

Re: GS300 MK I nie chce odpalic

Post autor: mkpiaseczno »

Prawdopodobnie jest tak jak mowi przedmowca ze to immo i robi sie zwara... nie lubie czegos co nie jest fabryczne wiec trzeba to wywalic i w poniedziałek musze zatargac go do elektryka zeby posprawdzal cala elektryke. Od tego trzeba chyba zaczac aby auto normalnie palilo a nie stalo.

Ja wiem ze to nie jest forum że kazdy bd wiedzial co i jak ale moze komus sie przytrafilo takie cus wiec szukam rady ;)
mkpiaseczno
Nowy lex user
Posty: 6
Rejestracja: 31 sty 2015, o 19:51
Model Lexusa: Gs300
Skąd:: warszawa
Kontakt:

Re: GS300 MK I nie chce odpalic

Post autor: mkpiaseczno »

P.s.
Czy to mozliwe ze po paru godzinach od mycia nadal nie zapala tym bardziej juz nawet przy odpaleniu nie wchodzi na obroty? Rozrusznik kreci ale nawet nie zaskoczy jak wczesniej na chwilę. Wczesniej na cieplejszhm silniku przynajmniej cos sie dzialo a po paru godzinach lipa...
Ostatnio zmieniony 1 lut 2015, o 13:08 przez mkpiaseczno, łącznie zmieniany 1 raz.
mkpiaseczno
Nowy lex user
Posty: 6
Rejestracja: 31 sty 2015, o 19:51
Model Lexusa: Gs300
Skąd:: warszawa
Kontakt:

Re: GS300 MK I nie chce odpalic

Post autor: mkpiaseczno »

:)
Załączniki
To kupilem :p po tym zdjeciu juz nie odpalil.... :?
To kupilem :p po tym zdjeciu juz nie odpalil.... :?
IMG_47910027317272.jpeg (12.81 KiB) Przejrzano 7768 razy
Awatar użytkownika
Dawid0ss
Lex Master
Posty: 1774
Rejestracja: 14 sty 2013, o 12:46
Model Lexusa: Lexus GS450h mk3
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: GS300 MK I nie chce odpalic

Post autor: Dawid0ss »

mkpiaseczno pisze:P.s.
Czy to mozliwe ze po paru godzinach od mycia nadal nie zapala tym bardziej juz nawet przy odpaleniu nie wchodzi na obroty? Rozrusznik kreci ale nawet nie zaskoczy jak wczesniej na chwilę. Wczesniej na cieplejszhm silniku przynajmniej cos sie dzialo a po paru godzinach lipa...
Zamiast go tak kręcić bez celu i pytać w ciemno, po prostu weź auto na lawetę i jedź do majstra. Więcej będzie z tego pożytku i mniej szkody dla auta :-) Pzdr
mkpiaseczno
Nowy lex user
Posty: 6
Rejestracja: 31 sty 2015, o 19:51
Model Lexusa: Gs300
Skąd:: warszawa
Kontakt:

Re: GS300 MK I nie chce odpalic

Post autor: mkpiaseczno »

Pytam bo moze ktos domowym sposobem to ogarnął i tak jest niedziela wiec nic nie zrobie :p mysllalem ze uruchomie go w ta piekna pogode :D
Awatar użytkownika
klexus
Lex Master
Posty: 1713
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:01
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Silesia
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: GS300 MK I nie chce odpalic

Post autor: klexus »

darto pisze:Rozrusznik kreci auto odpala na 1-2s i gasnie

Ja mam IS MK I i u mnie takie dolegliwości oznaczały padniętą cewkę.
Podobno :LEXUS: nie pojedzie jak padła cewka, a ma to na celu oszczędzanie katalizatora.
Nie wiem jak jest w GS ale może to jest to samo.
Podłącz go pod kompa albo załatw sobie sprawną cewkę, sprawdź wszystkie i będziesz wiedział czy to jest przyczyną.
GS MKI ma aparat zapłonowy,
ODPOWIEDZ

Wróć do „GS mk1 1993-1997”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości