[IS200] poziom oleju, automatyczna skrzynia biegów

ODPOWIEDZ
Ronald
Lex user
Posty: 136
Rejestracja: 8 sty 2015, o 23:48
Model Lexusa: IS430
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

[IS200] poziom oleju, automatyczna skrzynia biegów

Post autor: Ronald »

Hej!

Od lat używam preparatu "ceramizer" do wszystkich swoich samochodów. Swojego Lexa (silnik) również zalałem tym preparatem. Chciałem nalać ceramizer do automatycznej skrzyni biegów i tu pojawił się problem. Czy IS200 posiada gdzieś bagnet poziomu oleju w automatycznej skrzyni biegów? Ewentualnie w jaki inny sposób dolać ten preparat?
Jeżeli masz pytania ws IS430 to pisz bezpośrednio na 512 424 819, bo na forum bywam niestety rzadko.
piotrek89
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 15 lip 2014, o 11:15
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Piaseczno
Kontakt:

Re: [IS200] poziom oleju, automatyczna skrzynia biegów

Post autor: piotrek89 »

W jaki sposób dolać preparat - nie mam pojęcia, nie dolewam tego typu mieszanek. Po co coś dolewać jak działa sprawnie. Druga sprawa, pytałeś o bagnet. Jest on pod maską, bardzo blisko podszybia, mniej więcej tak na środku. Nie jest jakoś specjalnie oznaczony, ale ma uchwyt na palec, jak typowy bagnet.
piotrek89
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 15 lip 2014, o 11:15
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Piaseczno
Kontakt:

Re: [IS200] poziom oleju, automatyczna skrzynia biegów

Post autor: piotrek89 »

Korzystając z tematu, chciałem zapytać ile wchodzi oleju do automatu IS 200 oraz jaki olej (to że fabryczny z ASO to wiem, ale jaka firma, rodzaj)?
Awatar użytkownika
ZdrajceV
Nowy lex user
Posty: 9
Rejestracja: 6 paź 2015, o 11:28
Model Lexusa: Lexus IS200
Skąd:: Rzeszów
Kontakt:

Re: [IS200] poziom oleju, automatyczna skrzynia biegów

Post autor: ZdrajceV »

Wtam bo widze ,że umarł troche tamt ale chciał bym dowiedzieć sie cos na temat automatycznej skrzyni biegów IS 200
Dopiero kupiłem i chce wiedziec od czego zacząc :
1. Jaki jest prawidłowy kolor oleju w skrzyni ? jakie sa dostępne kolory i czy maja znaczenie ? czarny,różowy, niebieski itd
2. P oczym poznac i kiedy wymienc skrzynie kupiłem od szwajcara przez komis czyli ksiazczki itp nie ma
3. ile litrów wchodzi do tej skrzyni i czy trzeba do tego specjalnych narzędzi ?

Skrzynia działa super nie szarpie zmienia płynnie ale dla świętego spokoju wolał bym wymienić
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości