gs MK 3 460 2008 r. spalanie

kapelan78
Lex user
Posty: 189
Rejestracja: 19 sty 2015, o 19:57
Model Lexusa: gs 460
Skąd:: zabrze
Kontakt:

gs MK 3 460 2008 r. spalanie

Post autor: kapelan78 »

Witam. Od tygodnia jestem szczęśliwym posiadaczem powyższego modelu. Pytanie o spalanie.. Jadąc z okolic Białegostoku na Śląsk po zakupie, średnie spalanie na tej trasie przy normalnej jeździe wykazało o dziwo 10 litrów. Użytkując go w mieście przez kilka dni, dodam że ze dwie godziny dziennie samochód pracuje na chodzie stojąc... taka praca, zima itd. Spala 30 !! Litrów. Czy to normalne w tym modelu? Dodam że pierwszego dnia po przyjeździe zablokowało mi auto i odpiąłem na chwilę akumulator. Okazało że bez karty GPS 300 metrów od karty nie pojedzie... Chodził po podjęciu akumulatora 5 minut. Przebieg to 88 tys km. Czy to normalne że tyle pali stojąc? Chwilowe zużycie też pokazuje maks czyli 30 litrów stojąc. Chyba że tak ma być... Proszę i radę...
Awatar użytkownika
adamsky73
Lex Driver
Posty: 621
Rejestracja: 20 maja 2014, o 17:14
Model Lexusa: LS460 '08
Skąd:: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: gs MK 3 460 2008 r. spalanie

Post autor: adamsky73 »

W niektórych niemieckich markach na postoju podają spalanie w l/h, a Toyota zdecydowała wyświetlać maksymalne pokazywane przez komputer. Sądzę że jak byś stał przez większość czasu to realne spalanie powinno nawet przekroczyć te 30 l/100 km, ale Toyota nie chciała dołować swoich klientów :biggrin2:
And in the end it's not the years in your life that count; it's the life in your years.
ABRAHAM LINCOLN
kapelan78
Lex user
Posty: 189
Rejestracja: 19 sty 2015, o 19:57
Model Lexusa: gs 460
Skąd:: zabrze
Kontakt:

Re: gs MK 3 460 2008 r. spalanie

Post autor: kapelan78 »

Widzę kolego że masz taki sam silnik, to prawdopodobne że tyle pali na postoju czy coś jest u mnie nie tak? Nie szukałem 1,9 tdi ale są pewne granice.... Ferrari tyle chyba nie pali..
Awatar użytkownika
LinkPL
Lex Maniak
Posty: 792
Rejestracja: 9 lis 2010, o 00:59
Model Lexusa: RX 500h
Skąd:: Iłża
Kontakt:

Re: gs MK 3 460 2008 r. spalanie

Post autor: LinkPL »

kapelan78 pisze:Widzę kolego że masz taki sam silnik, to prawdopodobne że tyle pali na postoju czy coś jest u mnie nie tak? Nie szukałem 1,9 tdi ale są pewne granice.... Ferrari tyle chyba nie pali..
Tzn, chcesz wszystkim powiedzieć, że jak dwie godziny dziennie przestoisz w korku z zapaloną v8 4.6L to chciałbyś żeby Ci paliła 12 zamiast tych wspomnianych 10 ... Czy tak mam rozumieć Twoją wypowiedź "Ferrari tyle chyba nie pali" ?? To są bardzo oszczędne v8-mki ale nie do miasta ... Trzeba było zakupić hybrydę, dużo lepiej wychodzi ze spalaniem w korkach. Ten monster niestety nie da odpocząć karcie płatniczej na mieście ... :)

Tak tyle będzie pokazywał, jeśli Cię to przeraża to zawsze możesz śmignąć i zrobić parę km na trasie, wtedy będzie pokazywał mniej, albo przełącz sobie na temperaturę ... będziesz spokojniejszy ... :)

Pozdrawiam
Link
How far We can go ...
kapelan78
Lex user
Posty: 189
Rejestracja: 19 sty 2015, o 19:57
Model Lexusa: gs 460
Skąd:: zabrze
Kontakt:

Re: gs MK 3 460 2008 r. spalanie

Post autor: kapelan78 »

Żebyśmy się dobrze rozumieli, szukałem właśnie takiego a nie hybrydy albo passata tdi... To moj pierwszy lexs, do tego używany więc próbuje wyeliminować wszystkie niedostatki oraz dowiedzieć się od bardziej doświadczonych kolegów o nim jak najwięcej. Jeśli tak ma być? To ok. jasne. Myślałem że może coś jest nie tak, dlatego zapytałem.. Nikt nie
Mówił że będzie tanio.. Cóż , znów o tym zapomnę zaraz po włączeniu guzika start. Dzięki pozdrawiam. :twisted:
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: gs MK 3 460 2008 r. spalanie

Post autor: owczar »

A poza staniem 2h dziennie ile robisz km? Moj galant V6 rozgrzany spala ok 1.2-1.3l/h. Ale tam nie mam bezposredniego wtrysku. Tutaj jest 2 cylindry więcej, wiec spalanie powinno oscylowac w ok 1,5l/h. Teraz kwestia jak wygląda reszta jazdy. Gdybys dziennie robil normalnym stylem jazdy jakies 100km, to powiedzny spalanie spokojnie powinno sie miescic w 20l. Swego czasu robilem pomiary sieci gsm i jezdzilem jeepem grand cherokee 4l. Gazu nie zalowalem a jazdy bylo tyle co postoju lub mniej i tam spalanie, nawet lpg bylo w okolicach 20-24l.
lukas78
Lex Master
Posty: 1201
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:08
Model Lexusa: IS200-> GS 300-> GS 430
Skąd:: CT.
Kontakt:

Re: gs MK 3 460 2008 r. spalanie

Post autor: lukas78 »

Kolejne rodzi się pytanie - to, czy kolega mierzył realne spalanie tzn. zalanie pb pod korek i później po jakimś dystansie (w takich warunkach jak kolega wyżej opisał) dolanie znowu do pełna - i pomiar. Bo jeśli nie, to wiadomo, że komp na postoju pokaże i wczyta chwilowe 30 litrów do średniego spalania.
Ostatnio zmieniony 5 lut 2015, o 09:10 przez lukas78, łącznie zmieniany 1 raz.
<Czas zmarnowany nie istnieje we wspomnieniach>
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: gs MK 3 460 2008 r. spalanie

Post autor: owczar »

A te 30l/100 to i tak jest ograniczone- bo tak naprawdę na postoju powinien pokazać nieskończoność ;) Corolle którejś generacji tak np pokazywały. Dobra jest opcja z przejściem na l/h ale lex o tym nie pomyślał.
kapelan78
Lex user
Posty: 189
Rejestracja: 19 sty 2015, o 19:57
Model Lexusa: gs 460
Skąd:: zabrze
Kontakt:

Re: gs MK 3 460 2008 r. spalanie

Post autor: kapelan78 »

Ze dwie godziny dziennie pyrka stojąc a resztę dnia tak 50 60 km krótkie odcinki. I faktycznie tyle pali po zalaniu pod korek.
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: gs MK 3 460 2008 r. spalanie

Post autor: owczar »

No to czy rzeczywiście powinien palić 30l...

Te krótkie odcinki robisz na rozgrzanym silniku? Jak krótkie są?

Na krótkich odcinkach po mieście spalanie będzie ok 20l. Jak doliczysz do tego łącznie 4h postoju na każde 100km- 4x1,5 masz już 6 litrów, czyli jakieś 26l. Przy założeniu, że rzeczywiście pali 1,5l/h. Przy bezpośrednim wtrysku powinien tak spalać. Ale skoro go nie gasisz, to pewnie przez pobór prądu? Jeśli tak, to jaki jest ten pobór?
ODPOWIEDZ

Wróć do „GS mk3 2005-2012”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość