Podświetlenie przełącznika PWR ECT SNOW w LS400

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.
ODPOWIEDZ
massive79
Lex user
Posty: 38
Rejestracja: 11 sie 2014, o 11:18
Model Lexusa: LS400 (UCF20)
Skąd:: Zach. pom.
Kontakt:

Podświetlenie przełącznika PWR ECT SNOW w LS400

Post autor: massive79 »

20150210_135502.jpg
Od czego zacząć ??
(198.61 KiB) Pobrany 486 razy
Witam ,

Zabieram się za wymianę żaróweczek pod przełącznikiem skrzyni biegów, być może któryś z Kolegów ma wiedzę jak się do tego zabrać, jak się dostać do tego przełącznika, czy cały tunel trzeba demontować, czy tylko wyciąga się tą ramkę ???
w załączniku foto
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: Podświetlenie przełącznika PWR ECT SNOW w LS400

Post autor: maniek_ls400 »

Wyciągasz drewno, zaczynając od podłokietnika po obu stronach są zatrzaski, delikatnie w górę i wtedy wychodzi część przednia wciśnięta 'na wprost' pod radio. Osłona wokół lewarka skrzyni zostaje - na drewnie będzie siedziała tylko obwódka gumowa. Żarówka z tego co pamiętam to zwykłe 5W5.
Delitaknie z podnoszeniem panela - wypustki są bardzo kruche..
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
massive79
Lex user
Posty: 38
Rejestracja: 11 sie 2014, o 11:18
Model Lexusa: LS400 (UCF20)
Skąd:: Zach. pom.
Kontakt:

Re: Podświetlenie przełącznika PWR ECT SNOW w LS400

Post autor: massive79 »

Dzięki bardzo , udało się :ok:
Żarówki to nie 5w5 te raczej pod postojowe używane , tu są mniejsze chyba o oznaczeniu T1 , malutkie bańka 3x6 mm.
Tak z ciekawości zmierzyłem tam napięcie i na te żarówczki idzie 4,8V i takowe już znalazłem ...
Dziękuję za pomoc, pzdr Krzysztof
Awatar użytkownika
ghostmateus
Lex Driver
Posty: 554
Rejestracja: 5 sty 2014, o 14:39
Model Lexusa: GS 430
Skąd:: Prudnik/Opole
Lokalizacja: Opolskie
Kontakt:

Re: Podświetlenie przełącznika PWR ECT SNOW w LS400

Post autor: ghostmateus »

Sorry że się podepnę pod ten temat. U mnie też padła żaróweczka podświetlenia całego panelu przy lewarku skrzyni i też musiałbym to wymienić. Czy u mnie w GS-ie też tak łatwo to rozebrać? Pytam bo nie chcę niczego zniszczyć :blush:
Załączniki
20141218_201808_LLS.jpg
Ostatnio zmieniony 11 lut 2015, o 13:01 przez ghostmateus, łącznie zmieniany 1 raz.
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Podświetlenie przełącznika PWR ECT SNOW w LS400

Post autor: owczar »

Ja pozamieniałem już podświetlenie przycisków oraz podziałki przy lewarku na LED. Jedyne, co to w tym rozmiarze nie znalazłem ciepłych białych diod i musiałem się bawić "kondomkami" na białych zimnych żeby dopasować barwę.
massive79
Lex user
Posty: 38
Rejestracja: 11 sie 2014, o 11:18
Model Lexusa: LS400 (UCF20)
Skąd:: Zach. pom.
Kontakt:

Re: Podświetlenie przełącznika PWR ECT SNOW w LS400

Post autor: massive79 »

ghostmateus pisze:Sorry że się podepnę pod ten temat. U mnie też padła żaróweczka podświetlenia całego panelu przy lewarku skrzyni i też musiałbym to wymienić. Czy u mnie w GS-ie też tak łatwo to rozebrać? Pytam bo nie chcę niczego zniszczyć :blush:
Być może podobnie wygląda demontaż , ja podparłem się również serwisówką, w rozdziale "body"
do podważenia całego drewna użyłem wkrętaka a końcówkę owinąłem taśmą aby nic nie uszkodzić i
Tak jak kolega wcześniej pisał trzeba zacząć od strony podłokietnika i ładnie się wypieło...
Pzdr
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: Podświetlenie przełącznika PWR ECT SNOW w LS400

Post autor: maniek_ls400 »

massive79 pisze:
ghostmateus pisze: do podważenia całego drewna użyłem wkrętaka a końcówkę owinąłem taśmą aby nic nie uszkodzić i
Na początku też korzystałem z takiej metody, ale po uszczypaniu raz i drugi jakiegoś kawałka plastiku czy osłony kupiłem taki zestaw wypychaczy/podwadzaczy:
http://allegro.pl/sciagacze-do-tapicerk ... 27949.html i mogę je śmiało polecić.
Nie ma absolutnie żadnych zadrapań, poderwanych krawędzi itp a rozbierałem sporo w LS, Mercu.
Można tymi narzędziami robić dużą dźwignię - nie pękają.
Mają 'haki' do wyciągania najbardziej wymyślnych spinek.
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości