OC za Angola

Rozmowy na tematy nie koniecznie związane z marką lub motoryzacją
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Travis
Lex Master
Posty: 1441
Rejestracja: 8 gru 2010, o 14:33
Model Lexusa: GS430 MK3
Skąd:: Nowy Targ
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

OC za Angola

Post autor: Travis »

Jak pewnie dzisiaj czytaliście, od czerwca w końcu mają wejść przepisy pozwalające na rejestrację (po małych modyfikacjach) samochody posiadające kierę po prawej stronie. Osobiście się cieszę bo w końcu będzie można u nas jeździć egzotykami z Japanowa które wychodziły tylko w RHD lub bardziej się opłaca ($$$) ściągnąć bo jest tańszy od swojego odpowiednika LHD np Supra. Haczykiem mają być wysokie ceny za ubezpieczenie takiego samochodu. Jak myślicie, jak bardzo dopieprzą hajsiwa? :scratch: moim zdaniem jak to będzie 20-30% więcej to będzie nawet spoko.
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: OC za Angola

Post autor: owczar »

Osobiście jestem przeciwny temu pomysłowi. Tych klasyków z JP będzie może 1 procent, a reszta to będzie złom zwieziony z wysp... Już teraz nie jest bezpiecznie na polskich drogach, a myślę, że ta ustawa ten stan jeszcze pogorszy.

Myślę, że OC może być droższe o 50%. Taki poziom powinien zniechęcić do rejestracji najtańszych trupów.
Awatar użytkownika
dS
Lex Master
Posty: 2932
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:30
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: OC za Angola

Post autor: dS »

Mnie by nie zdziwiło jak by dowalili +100% i więcej.
"Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."
Awatar użytkownika
adamsky73
Lex Driver
Posty: 621
Rejestracja: 20 maja 2014, o 17:14
Model Lexusa: LS460 '08
Skąd:: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: OC za Angola

Post autor: adamsky73 »

Panowie, po pierwsze po naszych drogach jeździ już w cholerę aut bez OC więc jego zwiększenie nie zniechęci hardkorów, a po drugie ZAWSZE można było rejestrować u nas auta RHD które nie wychodziły w innej wersji.
I oczywiście jestem przeciwny masowej rejestracji takich aut bo u nas jazda po jednopasmowych drogach jest wystarczająco przerąbana bez osłów którzy muszą wychylić cały samochód na przeciwległy pas NIM zobaczą czy mogą zacząć wyprzedzać
And in the end it's not the years in your life that count; it's the life in your years.
ABRAHAM LINCOLN
Awatar użytkownika
Travis
Lex Master
Posty: 1441
Rejestracja: 8 gru 2010, o 14:33
Model Lexusa: GS430 MK3
Skąd:: Nowy Targ
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Re: OC za Angola

Post autor: Travis »

Panowie. Jak to ktoś bardzo mądry powiedział są plusy dodatnie i są plusy ujemne :biggrin2: gdyby nie jdm to byłbym przeciwko angolą. Ale nie temat czy ktoś jest za czy ktoś jest przeciw. Interesują mnie teraz 4 samochody które są ma mojej liście życzeń o których zawsze marzyłem. MR2 GTS (tylko Japonia), Skyline R33 (tylko LHD) i wisienka na torcie czyli must have Supra IV Targa. Pierwsze 2 to raczej żeby pojeździć chwilę, odpicować i sprzedać. W przypadku Supry to raczej zakup na lata, a że jest dużo tańsza w przypaku kiery po prawej nawet po opłaceniu wysokiego cła. Teraz nie chciałbym wdepnąć w minę jeżeli chodzi o oc. Najgorzej jeżeli będzie jak pisze dS. Przykładowo gs430 wyniósł by mnie 700zł rocznie. Więc dwukrotność tej sumy raczej by mnie nie zniechęciła. Gorzej jak wycenią takie auta znacznie więcej wtedy będzie kicha :(
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: OC za Angola

Post autor: owczar »

Ciekawe ile będzie w tym wyliczaniu statystyki, a ile np. presji ze strony jakiejś instytucji.

Bo sama składa będzie pewnie liczona ze statystyk. Przykładowo w jakich okolicznościach kiera po drugiej stronie zwiększy zagrożenie i jaki procent tych wypadków ma ogólny udział w całości. Teoretycznie więc tych 100% więcej nie powinno przekroczyć. Zobaczymy co na to polityka...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości