Lexus IS200 kilka pytań

Pozostałe problemy występujące w naszych Lexusach
motorzysta95
Lex user
Posty: 54
Rejestracja: 4 lut 2015, o 22:54
Model Lexusa: is200
Skąd:: KGR
Kontakt:

Lexus IS200 kilka pytań

Post autor: motorzysta95 »

Witam !

Jestem nowy użytkownikiem Lexusa IS200 2004 wersja Elegance.
Mam kilka pytań:
1. Jaki olej wchodzi do skrzyni i tylnego dyfra i ile ?
2. Jak sprawdzić czy samochód ma szperę ?
3. Samochód nie ma czujników parkowania, ale po włożeniu wstecznego piszczy coś, czy to jest normalne ?
4. W moim Lexusie jest coś nie tak z jakimś czujnikiem xenonów chyba, wyświetla mi się przy zegarach ikonka z poziomowaniem świateł, nie wiecie co może być przyczyną ?

Pozdrawiam!
piotro1227
Lex user
Posty: 190
Rejestracja: 8 lip 2013, o 21:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Lexus IS200 kilka pytań

Post autor: piotro1227 »

To ze Ci piszczy na biegu wstecznym to specjalnie żebyś wiedział ze masz wrzucony wsteczny. Co do oliwy do skrzyni i dyfra masz wszystko na forum wystarczy poszukac. Jak sprawdzić czy masz szerę masz dwa sposoby albo dajesz mu w palnik i patrzysz po śladach albo masz to oznaczone na tabliczce pod maską tez jest o tym wątek na forum.
piotro1227
Lex user
Posty: 190
Rejestracja: 8 lip 2013, o 21:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Lexus IS200 kilka pytań

Post autor: piotro1227 »

motorzysta95
Lex user
Posty: 54
Rejestracja: 4 lut 2015, o 22:54
Model Lexusa: is200
Skąd:: KGR
Kontakt:

Re: Lexus IS200 kilka pytań

Post autor: motorzysta95 »

Dzięki za informacje, mam oznaczenie A03 coś tam więc szpery nie ma... :)
Jeszcze mam jedno pytanie, czy to normalne że czuć lekkie wibracje na drązku od zmiany biegów ? Skrzynia manual.
piotro1227
Lex user
Posty: 190
Rejestracja: 8 lip 2013, o 21:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Lexus IS200 kilka pytań

Post autor: piotro1227 »

wydaje mi się ze normalne ale mogę być w błędzie. Ja u siebie bardzo minimalne wibracje tez mam ale jakoś nie zwracam na to uwagi jak na razie.
Awatar użytkownika
baniaq
Lex Maniak
Posty: 813
Rejestracja: 4 cze 2013, o 01:11
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: Lexus IS200 kilka pytań

Post autor: baniaq »

Dziewięćdziesiąty dziewiąty raz ten sam zestaw pytań. Wszystko na forum już było.
Jeżeli forumowa szukajka ssie, to wpisujesz w google hasło do wyszukiwania i potem dodajesz site:lexus-forum.pl i masz co chcesz...

Drążek drży, bo wychodzi ze skrzyni. To nie jest FWD, gdzie wybierak siedzi na linkach, a skrzynia jest sto kilometrów dalej.
Sprzedam graty do IS200/300:
- kanapę tylną bez zagłówków czarna skóra + alkantara (wyprana 99zł)
- boczki drzwiowe przejściowe (czarna ramka głosników) w czarnej alkantarze (40zł)
motorzysta95
Lex user
Posty: 54
Rejestracja: 4 lut 2015, o 22:54
Model Lexusa: is200
Skąd:: KGR
Kontakt:

Re: Lexus IS200 kilka pytań

Post autor: motorzysta95 »

Mam jeszcze takie pytania:
- Czy można gdzieś dostać dywaniki gumowe do IS200, mam jasne wnętrze i jasne dywaniki, więc nie chce by stale były brudne.
- Jest możliwość zmiany zegarka na tryb 24h ? Bo sam nie mogę sobie z tym dać rady, a po Niemieckiego nie umiem :(
- Czy da się podłączyć lusterko fotochromatyczne w jakiś prosty sposób czy nie za bardzo ? Bo chciałbym mieć takie coś u siebie.


Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Domel
Lex user
Posty: 57
Rejestracja: 16 lip 2014, o 04:06
Model Lexusa: is 200
Skąd:: Bielawa
Kontakt:

Re: Lexus IS200 kilka pytań

Post autor: Domel »

Dywaników szukaj na aledrogo. Kiedyś szukałem do swojego (czarnych), ale gumowe były tylko beżowe.
Temat z lusterkiem jest na naszym forum viewtopic.php?f=41&t=8281. Do tego modu pasuej też lusterko z gsa, trzeba tylko zamienic mocowanie. http://forum.jdmstyle.pl/showthread.php ... 0-do-IS200
Awatar użytkownika
kupiec1985
Lex Driver
Posty: 533
Rejestracja: 22 lip 2013, o 12:11
Model Lexusa: IS200 SC
Skąd:: Karlino
Lokalizacja: Karlino
Kontakt:

Re: Lexus IS200 kilka pytań

Post autor: kupiec1985 »

piotro1227 pisze:To ze Ci piszczy na biegu wstecznym to specjalnie żebyś wiedział ze masz wrzucony wsteczny. Co do oliwy do skrzyni i dyfra masz wszystko na forum wystarczy poszukac. Jak sprawdzić czy masz szerę masz dwa sposoby albo dajesz mu w palnik i patrzysz po śladach albo masz to oznaczone na tabliczce pod maską tez jest o tym wątek na forum.
i tu mam problem , bo mi na nieutwardzonym podłożu zawsze zostawia dwa ślady, a oznaczenia na tablicy mam że nie mam szpery, i jej nie mam bo jak się zakopałem raz przy drodze tak że koło jedno było w powietrzu to tylko ono się kręciło i bez pomocy osób trzecich nie moglem wyjechać ... :mda:
Jac
Lex user
Posty: 119
Rejestracja: 13 paź 2014, o 10:55
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Polska
Kontakt:

Post autor: Jac »

Temat z czujnikiem poziomowania xenonów
viewtopic.php?t=9836
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości