SOLAR SENSOR !!!!

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
jordi007
Lex Driver
Posty: 534
Rejestracja: 5 lip 2011, o 15:40
Model Lexusa: Gs 450h
Skąd:: lublin
Kontakt:

SOLAR SENSOR !!!!

Post autor: jordi007 »

Witam wszystkich

Mam problem z ogrzewaniem. Czytałem wasze podpowiedzi moje obiawy słaba temp. nadmuchu w podszybiu po lekkim nagrzaniu kabiny.
Sprawdzone :
układ odpowietrzony
czujnik kabiny wymieniony
klapni raczej dobre bo odrazu by podawał zimne powietrze a on chyba zmienia temparature nawiewu po lekkim nagrzaniu kabiny, po podłaczeniu do kompa wyszedł bład czujnika nasłonecznienia myslicie ze moze to byc przyczyna takiego problemu. Nic takiego nie znalazłem na forum i czy ktos moze go wymieniał czy tzreba rozbierac cała deske ? widze mozna kupic tylko zauwazyłem ze na zdjeciach sa dwie kulki kolo siebie a u mnie jest jedna chodz nie wiem jak to wyglada u mnie pod deska bo mi sie wydaje ze dwie kulki to jak jest czujnik zmierzchu lecz one sa w dwoch koncach deski, a w ogoszeniach wszytskie z dwoma, zbieg okoliczności czy tak wyglada ten czujnik jak jest samochod tylko z jedna kulka . Prosze was o pomoc
Awatar użytkownika
jordi007
Lex Driver
Posty: 534
Rejestracja: 5 lip 2011, o 15:40
Model Lexusa: Gs 450h
Skąd:: lublin
Kontakt:

Re: SOLAR SENSOR !!!!

Post autor: jordi007 »

Widze ze raczej nikt nie miał takiej awari skoda mysłałem ze moze ktos pomoze mi
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: SOLAR SENSOR !!!!

Post autor: owczar »

Błąd czujnika nasłonecznienia to standard w toyocie/lexie.

Sprawdź czy jak ręcznie ustawisz nawiew na maks i będziesz zmieniał temp to czy temp powietrza będzie się zmieniała. Sprawdź też czy przewody pod maską idące do nagrzewnicy są gorące. Gdy nawiew jest lekko włączony to temp obu powinna być zbliżona.
Krzysiek_pk
Lex user
Posty: 84
Rejestracja: 1 sie 2012, o 22:13
Model Lexusa: IS 220d
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: SOLAR SENSOR !!!!

Post autor: Krzysiek_pk »

Raczej nie czujnik, skasuj błąd wyjedz samochodem na słońce i zobacz czy pokazuje ci błąd.

Ja tak właśnie mam jak skanuje błędy w garażu to zawsze wychodzi mi ten czujnik a na otwartum powietrzu nie.
Awatar użytkownika
jordi007
Lex Driver
Posty: 534
Rejestracja: 5 lip 2011, o 15:40
Model Lexusa: Gs 450h
Skąd:: lublin
Kontakt:

Re: SOLAR SENSOR !!!!

Post autor: jordi007 »

Przewody oba tak samo gorace. nie ma roznicy czy na auto czy nie , zastanawiajace jest to ze zmienia sam dopiero jak sie juz samochod w srodku zagrzeje i tylko na ustawieniu na szybe lub szube i nogi i przy szyba nogi to zmienia ale tylko przy szybie z boku nie jeszcze sprobuje sprawdzic temp. nawiewu bo nie jestem pewny czy np. jak ustawie na 22 to nie leci przypadkiem kolo 18-20 stopnie
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk2 2005-2013”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość