wygłuszenie LEXUS SC430

Subwoofery, skrzynie, głośniki, radioodtwarzacze, nawigacje GPS, radia CB
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
SC430-FAN
Lex user
Posty: 93
Rejestracja: 8 cze 2014, o 17:44
Model Lexusa: SC430 Prestige
Skąd:: Poznan
Kontakt:

wygłuszenie LEXUS SC430

Post autor: SC430-FAN »

Witam

Dziś zacząłem pracę nad dodatkowym wyciszeniem maszyny i poprawą akustyki. Oczywiście dziwią się wszyscy gdyż SC430 to i tak bardzo ale to bardzo cichy samochód. Po co to robię ? Bo wierzę że można osiągnąć jeszcze lepsze parametry akustyczne w aucie i jeszcze lepsze wyciszenie. Robię to także z szacunku do Marka Levinsona który zasługuje na najlepszą akustykę- sam przecież gra wybitnie ;-)
Wygłuszenie takiego auta powinno być przemyślane, uważam że trzeba jednak pilnować wagi i zrobić to w sposób i w miejscach które wcześniej się dokładnie wytypuje. Podpowiedzi też się przydają. Słowem trzeba zebrać wiedzę. Można oczywiście to zlecić firmie ( np. Sztuka wyciszania) i wyskoczyć 7-9 tyś.
Ale przecież w tej kasie jest materiał za 2 no max 2,5 tyś. Tak też pomyślałem i postanowiłem zrobić wszystko sam.
Dziesiątki godzin spędzonych na forach ( głównie USA i Japan) , ciężka praca na tłumaczu googla w przypadku Japońskich klubów SC430 ;-), trochę tu się podpytało, trochę tam i wybór padł na:
maty izobutylowe StP Anticor G ( 2,5 mm warstwa izobutylu pokryta złotym alu)
1. Drzwi - StP Anticor G + GMS-022

2. Maska - StP Anticor G + GMS-010 B

3. Nadkola - StP Anticor G + GMS-01
Na tylną klapę jak na drzwi GMS-022. Podłoga i bagażnik GMS-01

Dziś wykonałem tylną ścianę z subwooferem i podłogą, do tego tą samą ścianę ale od strony bagażnika i tylną klapę bagażnika. Przez cały dzień od 9.00 do 17.00 tyle
Jutro atakuje maskę i drzwi. Dużo zajmuje demontaż elementów i przygotowanie powierzchni pod maty ( dokładne odtłuszczenie).
Sama mata STP jest po prostu świetna, nie spodziewałem się że aż tak. Dobrze się docina nożykiem, świetnie klei do powierzchni. Wałkiem i .....trzonkiem śrubokrętu dociskałem w każdym zakamarku po kilka razy. Przylgnęła do każdej powierzchni jak druga skóra. DYNAMATU nie używałem ale pewnie podobnie. STP jest tańsze a STP ANTICOR G jest parametrami od EXTREME DYNAMATA lepsze. Nawet przebolałem tą rosyjską produkcję STP - z drugiej strony przecież łodzie podwodne tym wyciszali to musi być GIT...
Poniżej fotki z dzisiejszej mordęgi.... ( tak naprawdę to przyjemna praca, męcząca ale jest efekt- dziś włączyłem na chwilę audio i jest taki KICK BASS że głowę urywa.....;-)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Jeśli ktoś już kiedyś wyciszał matami butylowymi lub innymi materiałami które można polecić to proszę o info. Chetnie się jeszcze czegoś dowiem
bunny54
Lex user
Posty: 296
Rejestracja: 25 lip 2014, o 23:27
Model Lexusa: GS300 2002r.
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: wygłuszenie LEXUS SC430

Post autor: bunny54 »

W drzwi położył bym raczej STP Anticor a na to gąbkę dzwiękochłonną, wtedy w drzwiach panuje spokój. Od pianki gumowej dźwięk się po prostu odbija. Maskę bym sobie darował, chyba że okleisz też ścianę grodziową, w moim przypadku wygłuszenie maski skutkowało zwiększeniem hałasu w kabinie (dźwięk musi gdzieś uciec). Życzę powodzenia na placu boju, ja planuję taką operację w swoim GS' ie na wiosnę.
Awatar użytkownika
SC430-FAN
Lex user
Posty: 93
Rejestracja: 8 cze 2014, o 17:44
Model Lexusa: SC430 Prestige
Skąd:: Poznan
Kontakt:

Re: wygłuszenie LEXUS SC430

Post autor: SC430-FAN »

Dzięki BUNNY ale chyba nie przeczytałeś mojego posta dokładnie :
cyt fragment :
"maty izobutylowe StP Anticor G ( 2,5 mm warstwa izobutylu pokryta złotym alu)
1. Drzwi - StP Anticor G + GMS-022"

Także nie do końca kumam twoją radę "...W drzwi położył bym raczej STP Anticor a na to gąbkę dzwiękochłonną"
Przecież właśnie o tym napisałem......
STP Anticor G to najlepsza mata butylowa a GMS-022 to nawet nie gąbka tylko porządna mata dźwiękochłonna troszkę cięższa niź gąbka.

Ale dzięki bunny54 !!!

A której maski byś nie robił? Przód masz na myśli?
Ja wczoraj zrobiłem tył który w SC430 jest komorą dla SUBA wiec musowo - i tak jak pisałem zmiana na " + " jest zauważalna i ....odczuwalna.
A maskę przód zrobie- dlaczego nie ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio, GPS, CB”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości