[is 200] Bicie tylnej piasty

ODPOWIEDZ
prodigy007
Lex user
Posty: 69
Rejestracja: 3 wrz 2012, o 20:22
Model Lexusa: is 200
Skąd:: zywiec
Kontakt:

[is 200] Bicie tylnej piasty

Post autor: prodigy007 »

Witam

Dziś zmieniałem szczeki od recznego w moim ISie. Lewe koło poszło gładko prawe też ale jak już miałem konczy zauważyłem że gdy złapie za szpilki, piaste i poruszam to jest tam dosc wyczuwalny luz. Niewiem czy był wczesniej jakos nie zauważyłem, spier... cos przy wymianie szczek raczej tez nie zepsułem no bo co i jak. nie uzywa sie tam mlotkow ani innego ciezkiego sprzetu.

Przy jezdzie raczej nie jest nic odczuwalne nie buja samochodem ani zadne inne wygibasy sie nie dzieja.

Sprawdziłem w drugim kole tam ani drgnie, skrecilem to postawiłem na kole sprobowałem dokrecic nakretke na wieloklinie ale dalej nie pojdzie.

Wygląda to na łozysko. miał ktos cos podobnego???
Podobno z przodu mozna usunac takie luzy dokrecajac tam jakas nakretke niewiem dokladnie nie wnikalem w przednie zawieszenie za bardzo. Da sie moze taki myk zastosowac na tyle???
A jak nie to wymiana tylnego lozyska jak tam wyglada idzie razem z piastą czy samo łożysko?? A moze lepiej kupic cała uzywana dobra zwrotnice??

A no i chcialbym dodac ze ta zwrotnica była juz wymieniana gdyz wczesniejsza zmierzya sie z kraweznikiem i skrzywił sie wąs od wachacza. Mam jeszcze ta stara zwrotnice na niej tez jest taki8 sam luz jak na obecnej....
Jarek.K
Lex user
Posty: 145
Rejestracja: 6 kwie 2013, o 15:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Piotrków Tryb
Kontakt:

[is 200] Bicie tylnej piasty

Post autor: Jarek.K »

Tez miałem taki minimalny luz jak chwyciłem za tylne koło był wyczuwalny luz.Da sie to dokręcić.Co prawda sam nie dokrecalem ale zrobił mi to znajomy za piwko :)
prodigy007
Lex user
Posty: 69
Rejestracja: 3 wrz 2012, o 20:22
Model Lexusa: is 200
Skąd:: zywiec
Kontakt:

Re: [is 200] Bicie tylnej piasty

Post autor: prodigy007 »

Ja tam widze tylko nakretke na wieloklinie i dwie nakretki z tylu mocujace tą "blachooslone" na reczny....
cos tam jeszcze mozna dokrecac....??
Jarek.K
Lex user
Posty: 145
Rejestracja: 6 kwie 2013, o 15:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Piotrków Tryb
Kontakt:

[is 200] Bicie tylnej piasty

Post autor: Jarek.K »

Raczej dokręca sie w sposób taki jak z przodu czyli dociągając łożysko kasujesz luz.Najwwzniejsze aby nie przedobrzyć.
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość