Zamaskowanie odchodzącego lakieru.

Czyli koła, spojlery, grille, lotki, blendy, itp
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
andrew
Lex user
Posty: 254
Rejestracja: 19 lis 2014, o 17:44
Model Lexusa: is 200
Skąd:: Kwidzyn/Olsztyn
Kontakt:

Zamaskowanie odchodzącego lakieru.

Post autor: andrew »

Mam problem, ponieważ po niezbyt profesionalnej naprawie błotnika zaczął odchodzić lakier bezbarwny. Mam zamiar malować auto latem, ale do tego czasu chciałbym to jakoś zamaskować, ale nie mam pomysłu jak. Jedyne co mi przychodzi do głowy to sticker bomb, ale to raczej będzie wyglądać co najmniej niepoważnie :biggrin2:

Tak to wygląda: Obrazek

Ma ktoś pomysł co z tym zrobić?
bunny54
Lex user
Posty: 296
Rejestracja: 25 lip 2014, o 23:27
Model Lexusa: GS300 2002r.
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Zamaskowanie odchodzącego lakieru.

Post autor: bunny54 »

Co byś nie zrobił to i tak trzeba lakierować cały błotnik, możesz jednak to zabezpieczyć folią bezbarwną lub w kolorze, albo całkiem 'po bandzie' taśmą pakową:) np. Tesa robi dobrą.
Awatar użytkownika
andrew
Lex user
Posty: 254
Rejestracja: 19 lis 2014, o 17:44
Model Lexusa: is 200
Skąd:: Kwidzyn/Olsztyn
Kontakt:

Re: Zamaskowanie odchodzącego lakieru.

Post autor: andrew »

To już dalej się nie odrywa, o ile nie przejedzie się po tym myjką ciśnieniową. Bardziej chodzi mi o względy estetyczne, bo dość mocno to się rzuca w oczy
Awatar użytkownika
dS
Lex Master
Posty: 2932
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:30
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: Zamaskowanie odchodzącego lakieru.

Post autor: dS »

jak to ma i tak iść do lakierowania to może przejedź to jakimś drobnym papierem wodnym
"Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."
jes
Lex user
Posty: 136
Rejestracja: 30 paź 2010, o 20:44
Model Lexusa: GS 450H
Skąd:: Skoczów
Kontakt:

Re: Zamaskowanie odchodzącego lakieru.

Post autor: jes »

Zrób jak pisze kolega wyżej. Papier gr.1000 wodny - wytrać różnicę na przejściu + lekko zmatuj cały naprawiany obszar, następnie odtłuść zmywaczem silikonowym a na koniec sprayem bezbarwnym pokryj w 4 przejściach nanosząc lakier w odległości ok.25cm, nie grubo bo zacznie się zlewać. Za dwa dni weź papier wodny gr.2400 i przeszlifuj na mokro mgiełkę na brzegach lakierowania i na koniec trochę pasty polerskiej np. Farecla G3.
Robiłem taką zaprawkę w nissanie i udało się zrobić niemal idealnie, w sumie też na początku chciałem robić cały element, a potem auto sprzedałem i do dziś jak nie powiem gdzie to nikt nie zauważy :laugh1:
Awatar użytkownika
andrew
Lex user
Posty: 254
Rejestracja: 19 lis 2014, o 17:44
Model Lexusa: is 200
Skąd:: Kwidzyn/Olsztyn
Kontakt:

Re: Zamaskowanie odchodzącego lakieru.

Post autor: andrew »

Dzięki jes, w weekend na pewno się pobawie. Gorzej i tak już nie będzie :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tuning wizualny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości