ls430

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.
quasimodo
Lex user
Posty: 44
Rejestracja: 26 paź 2014, o 06:32
Model Lexusa: is200
Skąd:: wawa
Kontakt:

ls430

Post autor: quasimodo »

Panowie pytanie,
Czy brak możliwości sterowania kierownicy gora/dół, możliwością regulacji głośności radia z kierownicy tylko w niektórych położeniach kierownicy oraz brak możliwości sterowania prawym lusterkiem góra/dół to jakieś poważne usterki? Jaki może być tego powód i jak bardzo mogą być kosztowne? Jest lex ls430 do sprzedaży i podobno te usterki to typowe w tym modelu.
Dzięki za odpowiedź.
bunny54
Lex user
Posty: 296
Rejestracja: 25 lip 2014, o 23:27
Model Lexusa: GS300 2002r.
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: ls430

Post autor: bunny54 »

Regulacja kiery to typowa przypadłość podobno kosztowna w naprawie. Co do radia to może to być taśma w kierownicy skoro raz działa a raz nie. A lustra, cóż, trzeba grzebać. Przewody, kostki, silniczek.
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: ls430

Post autor: owczar »

Typowa usterka to awaria regulacji kierownicy. Pozostałe- może być błahostka w postaci uszkodzonego połączenia/kostki, ale może być też poważniejsza usterka (np problem z gateway ecu) i nie jest to typowe dla tego modelu. Żeby stwierdzić coś więcej konieczna byłaby diagnostyka.
quasimodo
Lex user
Posty: 44
Rejestracja: 26 paź 2014, o 06:32
Model Lexusa: is200
Skąd:: wawa
Kontakt:

Re: ls430

Post autor: quasimodo »

Kosztowna? Coś bliżej? Kilkaset? Czy raczej w tysiące? Radio to pół biedy. Bardziej interesuje mnie tą kiera i lusterko. Czy ktoś to w wawie poza ASO ogarnia?
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: ls430

Post autor: owczar »

Nie da się ocenić kosztów w ciemno. Możliwe że to wiązka w kierownicy powoduje problem. Elektryka w tym aucie to 26 komputerów polaczonych szeregowo. Porotokol komunikacji nie jest znany. Trzeba sprawdzić na schematach jakie zaleznosci sa miedzy tymi wszystkimi elementami. Generalnie większość sygnałów ma styk w gateway ecu. Jeśli w wiazce pojawi się zwarcie to może powodować konflikt i zakłócenia komunikacji. Nie wiem czy ktoś poza ASO to ogarnia. Nawet w aso niekoniecznie zrobią to od ręki bo nie jest to standardowa usterka. Na oględziny warto zabrać mini vci z TISem. Będziesz mógł wstępnie zdiagnozować czy to problem komunikacji elementu nastawczego czy wykonawczego.
quasimodo
Lex user
Posty: 44
Rejestracja: 26 paź 2014, o 06:32
Model Lexusa: is200
Skąd:: wawa
Kontakt:

Re: ls430

Post autor: quasimodo »

Kolego ja nawet nie wiem o czym ty mówisz :scratch: .Podjadę obejrzę go i pojadę do serwisu na sprawdzenie. Niech go zdiagnozuja. Auto jest krajowe w pełni serwisowane wiec wiele nie powinno wyjść . Spróbuję podjechać go obejrzeć w tym tygodniu to ocenie czy warto.
Awatar użytkownika
adamsky73
Lex Driver
Posty: 621
Rejestracja: 20 maja 2014, o 17:14
Model Lexusa: LS460 '08
Skąd:: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: ls430

Post autor: adamsky73 »

Krajowe i serwisowane a takie krzaki z elektryką? Dziwne.
Ja tam z elektryką bym od razu jechał do Lexus Clubu na Osiedle. Kto jak kto ale oni ogarniają temat lepiej niż ASO. Tylko siedzieć nad głową i kopać w nerki bo inaczej robią 20 rzeczy na raz i można czekać i czekać.
And in the end it's not the years in your life that count; it's the life in your years.
ABRAHAM LINCOLN
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: ls430

Post autor: owczar »

Ten ls430 to polift?
quasimodo
Lex user
Posty: 44
Rejestracja: 26 paź 2014, o 06:32
Model Lexusa: is200
Skąd:: wawa
Kontakt:

Re: ls430

Post autor: quasimodo »

adamsky73 pisze:Krajowe i serwisowane a takie krzaki z elektryką? Dziwne.
Ja tam z elektryką bym od razu jechał do Lexus Clubu na Osiedle. Kto jak kto ale oni ogarniają temat lepiej niż ASO. Tylko siedzieć nad głową i kopać w nerki bo inaczej robią 20 rzeczy na raz i można czekać i czekać.
I z tego co widzę pełen serwis. Ostatni robiony właśnie w lexusclub przy 180k. we wrześniu. Teraz ma nalot 189k.
quasimodo
Lex user
Posty: 44
Rejestracja: 26 paź 2014, o 06:32
Model Lexusa: is200
Skąd:: wawa
Kontakt:

Re: ls430

Post autor: quasimodo »

owczar pisze:Ten ls430 to polift?
Samochód z '04.
allegro.pl/show_item.php?item=5119903836
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości