Za duża dawka paliwa na 1 cylindrze

ODPOWIEDZ
pawel923
Lex user
Posty: 24
Rejestracja: 5 paź 2013, o 18:57
Model Lexusa: is200
Skąd:: made in japan
Kontakt:

Za duża dawka paliwa na 1 cylindrze

Post autor: pawel923 »

Witam tak jak w temacie zapala się check engine po zdjagnozowaniu błędu pojawia się " za duża dawka paliwa na cylindrze pierwszym". Silnik na postoju ma mniejsze obroty niż powinien mieć , po skasowaniu błędu wszystko wraca do normy ale po jakimś czasie ponownie wyskakuje ten sam błąd. Może to być spowodowane uszkodzonym wtryskiwaczem? Dodam jeszcze ze auto czasami nie włącza ssania po dodaniu gazu nie reaguje dopiero po dłuższej chwili powoli wkręca się na obroty. Pytanie jest następujące czy jest to spowodowane duża ilością nagaru w kolektorze ssącym czy też przepustnica jest uszkodzona? Przepustnicę czyściłem, ale kolektora nie i jest w nim dużo nagaru. Czy po wyczyszczeniu kolektora ssącego wszystko wróci do normy? Czy check może być spowodowany zapchanym kolektorem ssącym? Widziałem ze w kolektorze jest przepustnica być może jest na niej tyle nagaru że się przycina i silnik nie dostanie odpowiednio dużo powietrza i dlatego pojawia się check i falujące obroty? Proszę o podpowiedzi.
pawel923
Lex user
Posty: 24
Rejestracja: 5 paź 2013, o 18:57
Model Lexusa: is200
Skąd:: made in japan
Kontakt:

Re: Za duża dawka paliwa na 1 cylindrze

Post autor: pawel923 »

Podejrzewam że znalazłem przyczynę niewłączającego się ssania. Jak ręcznie otwieram i zamykam przepustnice to z okolic silniczka dobiega dźwięk tak jakby przeskakujących trybików. To ma tak być czy coś się posypało w przepustnicy?
Awatar użytkownika
scorpio102
Lex user
Posty: 239
Rejestracja: 18 lis 2014, o 14:21
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Kalisz/Hannover
Lokalizacja: Kalisz/Hannover
Kontakt:

Re: Za duża dawka paliwa na 1 cylindrze

Post autor: scorpio102 »

pewnie masz podobnie jak ja...u mnie cos z linka jest nie tak
pawel923
Lex user
Posty: 24
Rejestracja: 5 paź 2013, o 18:57
Model Lexusa: is200
Skąd:: made in japan
Kontakt:

Re: Za duża dawka paliwa na 1 cylindrze

Post autor: pawel923 »

Z linka sterującą przepustnicą?
Awatar użytkownika
scorpio102
Lex user
Posty: 239
Rejestracja: 18 lis 2014, o 14:21
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Kalisz/Hannover
Lokalizacja: Kalisz/Hannover
Kontakt:

Re: Za duża dawka paliwa na 1 cylindrze

Post autor: scorpio102 »

Tak
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości