Pasek wielorowkowy GSIII 2005 & wymiana oleju w skrzyni b.

ODPOWIEDZ
puchacho
Nowy lex user
Posty: 4
Rejestracja: 9 paź 2014, o 10:20
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Pasek wielorowkowy GSIII 2005 & wymiana oleju w skrzyni b.

Post autor: puchacho »

Witam,od niedawna jestem posiadaczem GS III i mam kilka pytań odnośnie eksploatacji.Przejrzałem forum ale nie znalazłem info na ten temat.
Czy wiecie co ile jest zalecana wymiana paska wielorowkowego w GS III.Przebieg 164000 a nie mam informacji czy był wymieniany czy nie. Gdzieś usłyszałem ze zalecana wymiana jest co 160000???I czy wymieniać razem z rolkami i napinaczem?Dodam że auto nie ma żadnych objawów odnośnie tego paska.
Druga sprawa to olej/filtr w skrzyni biegów .Równiez brak info nt ew. poprzednich wymian.Jaki olej i filtr do tej skrzyni?Tutaj również wszystko chodzi płynnie.
Niechciałbym przespać wymian pomimo iż robie tylko ok 10 000km/rocznie.
Dzieki i pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 4 mar 2015, o 15:04 przez puchacho, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
scorpio102
Lex user
Posty: 239
Rejestracja: 18 lis 2014, o 14:21
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Kalisz/Hannover
Lokalizacja: Kalisz/Hannover
Kontakt:

Re: Pasek wielorolkowy GSIII 2005

Post autor: scorpio102 »

puchacho pisze: paska wielorolkowego
chyba wielorowkowego albo o czyms nie wiem... :biggrin2:
puchacho
Nowy lex user
Posty: 4
Rejestracja: 9 paź 2014, o 10:20
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Pasek wielorolkowy GSIII 2005

Post autor: puchacho »

Hehe no rzeczywiscie :podziw: .Taki to ze mnie spec :)
Awatar użytkownika
adamsky73
Lex Driver
Posty: 621
Rejestracja: 20 maja 2014, o 17:14
Model Lexusa: LS460 '08
Skąd:: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Pasek wielorowkowy GSIII 2005

Post autor: adamsky73 »

Jak się kupuje używane auto z niewiadomą przeszłością to wymiana płynów eksploatacyjnych i paska to podstawa. No chyba że planujesz w niedalekiej przyszłości swap silnika na inny :biggrin2:
And in the end it's not the years in your life that count; it's the life in your years.
ABRAHAM LINCOLN
puchacho
Nowy lex user
Posty: 4
Rejestracja: 9 paź 2014, o 10:20
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Pasek wielorowkowy GSIII 2005

Post autor: puchacho »

Sprawa załatwiona.
-Pasek wyminienony (koszt 110 pasek/Continental + robocizna 30 zł)
-Olej w skrzyni wymieniony metodą dynamiczną (1160 brutto).Cena zawiera środek czyszczący oraz olej(Toyota ATF WS) którego zużyto 10 ltr(gęstość0.847kg/l) do całego procesu.Odczucia po wymianie są zauważalne: nie przeciąga na niskich obrotach, zmienia płynniej oraz ma bardziej "przemyślany" kick down...Czas wymiany to ok 1.5-2h.
Awatar użytkownika
LinkPL
Lex Maniak
Posty: 792
Rejestracja: 9 lis 2010, o 00:59
Model Lexusa: RX 500h
Skąd:: Iłża
Kontakt:

Re: Pasek wielorowkowy GSIII 2005

Post autor: LinkPL »

puchacho pisze:Sprawa załatwiona.
-Pasek wyminienony (koszt 110 pasek/Continental + robocizna 30 zł)
-Olej w skrzyni wymieniony metodą dynamiczną (1160 brutto).Cena zawiera środek czyszczący oraz olej(Toyota ATF WS) którego zużyto 10 ltr(gęstość0.847kg/l) do całego procesu.Odczucia po wymianie są zauważalne: nie przeciąga na niskich obrotach, zmienia płynniej oraz ma bardziej "przemyślany" kick down...Czas wymiany to ok 1.5-2h.

No dobrze jest wszystko wymienić smok i filtr ... w Radomiu kosztowało to dokładnie tyle samo.

Pozdrawiam
Link
How far We can go ...
ODPOWIEDZ

Wróć do „GS mk3 2005-2012”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości