Kwestia zakupu auta w Niemczech z tablicami zjazdowymi

Rozmowy na tematy nie koniecznie związane z marką lub motoryzacją
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jaryz
Lex user
Posty: 60
Rejestracja: 25 paź 2014, o 21:24
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Kwestia zakupu auta w Niemczech z tablicami zjazdowymi

Post autor: Jaryz »

Witam

kolega usilnie prosi mnie o wycieczkę do Niemeic po LSa. Niestety nasz target aut jest mocno rozstrzelony na mapie i bazuje na osobach prywatnych. Sprowadzałem wiele aut z Neimiec (do swojej firmy - nie na handel) i wiem jak problematyczny jest zakup tablic celnych i wyjazd pojazdem. Generalnie chodzi mi o to, że jak nie zdążysz do południa (max godz: 15) to masz przepiepszone i musisz czekać do następnego dnia z rejestracją auta na tablice zjazdowe.

widziałem strone internetową z tablicami celnymi, zjazdowymi itp. Nasuwa się pytanie, jak to jest? Kupie dowolne auto w Niemczech, uzupełniam dane, właściciel zabiera swoje blachy a ja przyczepiam wcześniej zakupione celne i jade do domu bez żadnych ceregieli?
byłbym wdzięczny bardzo :)
Mój GS430
viewtopic.php?f=86&t=9617

A to mój Fiat 125p z 1970r
http://retroeventy.pl/fiat1.html
Awatar użytkownika
scorpio102
Lex user
Posty: 239
Rejestracja: 18 lis 2014, o 14:21
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Kalisz/Hannover
Lokalizacja: Kalisz/Hannover
Kontakt:

Re: Kwestia zakupu auta w Niemczech z tablicami zjazdowymi

Post autor: scorpio102 »

Jaryz pisze: jak to jest? Kupie dowolne auto w Niemczech, uzupełniam dane, właściciel zabiera swoje blachy a ja przyczepiam wcześniej zakupione celne i jade do domu bez żadnych ceregieli?
byłbym wdzięczny bardzo :)
tak zgadza sie. tablice mozesz kupic np dzisiaj a auto jutro czy za 3 dni i uzupelnic dane dopiero jak auto bedziesz mial.To sa tzw kurzkennziehen i sa wazne 5 dni tylko na osobe ktora je zakupila.Chyba sa tez inne tzw exportowe ale jak to z nimi jest to juz niewiem bo ja kupowalem swoje auto w de i mialem wlasnie kurzkennziehen i dojechalem bez problemu a nawet udalo mi sie 2 mandaty na nich wylapac i poza tym ze musialem je zaplacic to zadnych komplikacji nie bylo :biggrin2:
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: Kwestia zakupu auta w Niemczech z tablicami zjazdowymi

Post autor: maniek_ls400 »

scorpio102 pisze:.Chyba sa tez inne tzw exportowe ale jak to z nimi jest to juz niewiem bo ja kupowalem swoje auto w de i mialem wlasnie kurzkennziehen i dojechalem bez problemu a nawet udalo mi sie 2 mandaty na nich wylapac i poza tym ze musialem je zaplacic to zadnych komplikacji nie bylo :biggrin2:
I to było tańsze niż nocleg w hotelu w De i oczekiwanie na legal tablice ? Dziwni jesteście ...
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Kwestia zakupu auta w Niemczech z tablicami zjazdowymi

Post autor: owczar »

Te mandaty to pewnie za prędkość aniżeli za nieprawidłowe tablice :)

Ale poza tablicami należy pamiętać że auto musi być wymeldowane.
Awatar użytkownika
scorpio102
Lex user
Posty: 239
Rejestracja: 18 lis 2014, o 14:21
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Kalisz/Hannover
Lokalizacja: Kalisz/Hannover
Kontakt:

Re: Kwestia zakupu auta w Niemczech z tablicami zjazdowymi

Post autor: scorpio102 »

maniek_ls400 pisze: I to było tańsze niż nocleg w hotelu w De i oczekiwanie na legal tablice ? Dziwni jesteście ...
na tablice oczekiwac nie trzeba wystarczy po nie isc to po pierwsze...po drugie to na nastepny dzien musialem isc do pracy a nocowac anie nie mialem czasu ani ochoty a po trzecie to nie bylo nawet takiej koniecznosci bo te tablice jakbym sie nie zdecydowal na to auto wykorzystalbym do innego a pozatym te tablice kosztowaly ok 30 eur wiec takiego bolu nie bylo...no i jak ty kolego uwazasz raczej byly tansze od noclegu

owczar pisze:Te mandaty to pewnie za prędkość aniżeli za nieprawidłowe tablice :)
tak za predkosc :P bo nigdy nie jezdzilem autem z tak cichym wydechem i nie skontrolowalem :laugh1:
Awatar użytkownika
Jaryz
Lex user
Posty: 60
Rejestracja: 25 paź 2014, o 21:24
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Kwestia zakupu auta w Niemczech z tablicami zjazdowymi

Post autor: Jaryz »

Dziękuję za odpowiedź,
jednak proszę o bardziej łopatologiczną. :smile:

1. Kupuje na jakimś przejściu granicznym tablice
2. Jade oglądać furke, samochód mi sie podoba, kupuję.
3. Szwab ściąga swoje tablice z auta, ja zakładam te co kupiłem
4. Uzupełniam dane w dokumentach dotyczących tablic
5. Daje kase, spiepszam do domu, a szwab zanosi swoje tablice do wydziału komunikacji następnego dnia

Czyto tak mniej więcej wygląda?
Mój GS430
viewtopic.php?f=86&t=9617

A to mój Fiat 125p z 1970r
http://retroeventy.pl/fiat1.html
Awatar użytkownika
scorpio102
Lex user
Posty: 239
Rejestracja: 18 lis 2014, o 14:21
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Kalisz/Hannover
Lokalizacja: Kalisz/Hannover
Kontakt:

Re: Kwestia zakupu auta w Niemczech z tablicami zjazdowymi

Post autor: scorpio102 »

no nie do konca...normalnie takie tablice sie dostaje w urzedzie niemieckim ale jeszcze jest mozliwosc dostac takie tablice u handlarzy nieraz.Przy placach gdzie auta sprzedaja maja takie budki gdzie sprzedaja tablice.oczywiscie po zawyzonych cenach...
A niemiec najpierw musi miec auto wymeldowane ( w 90% jak chca sprzedac to robia to wczesniej) bo jak nie ma jeszcze wymeldowanego to ci papierow (czyt. briefu)nie moze dac bo potem nie wymelduje a umowa kupna sprzedazy w urzedach w ogole ich nie interesuje.
Niewiem jak to robia ludzie jak jada prywatnie po auto na export ale moge ci powiedziec jak ja mialem jak kupowalem dla siebie i rejestrowalem w niemczech.
1. Ide do kolesia od ubezpieczen i mowie ze chce tablice terminowe i potrzebuje ubezpieczenie i on mi daje taki nr ktory potem w urzedzie jest potrzebny.
2.Ide do urzedu i mowie ze chce tablice probne na 5 dni i daje nr od ubezpieczyciela...oni mi wypisuja taki rozowy kwitek ktory wyglada jak dowod rejestracyjny i pokwitowanie zaplaty za ten kwitek.
3.Ide do kolesia ktory robi tablice i daje mu papiery z urzedu na tablice.
4.Place za tablice u tego kolesia ok 25 eur
5.Jade po auto
6.Jak pasi to zakladam blachy wypisuje rozowy dowod i wracam do domu
7.Rejestruje auto na stale

Mniej wiecej tak to wyglada ale na export sie to moze roznic wiec niech sie wypowiedza ci ktorzy sami dla siebie sprowadzali
ODPOWIEDZ

Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości