Stuki w tylnym zawieszeniu

ODPOWIEDZ
pawel923
Lex user
Posty: 24
Rejestracja: 5 paź 2013, o 18:57
Model Lexusa: is200
Skąd:: made in japan
Kontakt:

Stuki w tylnym zawieszeniu

Post autor: pawel923 »

Od pewnego czasu nie mogę uporać się ze stukaniem w tylnym prawym kole. Byłem u kilku mechaników nic nie zdiagnozowali wszystko "dobrze" wizyta na ścieżce nic nie pomogła pan który przeprowadzał diagnozę stwierdził ze wszystko jest idealne. Każdy amortyzator ponad 60% mocy. Przejrzałem wszystkie wątki na podobny temat i niestety ale żadne rady się nie przydały. Proszę o podpowiedzi gdzie szukać przyczyny z góry dzięki.
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: Stuki w tylnym zawieszeniu

Post autor: Yarecki »

pawel923 pisze:Od pewnego czasu nie mogę uporać się ze stukaniem w tylnym prawym kole. Byłem u kilku mechaników nic nie zdiagnozowali wszystko "dobrze" wizyta na ścieżce nic nie pomogła pan który przeprowadzał diagnozę stwierdził ze wszystko jest idealne. Każdy amortyzator ponad 60% mocy. Przejrzałem wszystkie wątki na podobny temat i niestety ale żadne rady się nie przydały. Proszę o podpowiedzi gdzie szukać przyczyny z góry dzięki.
Wahacze? Gumy stabilizatora? Łączniki? Tuleje zwrotnicy?
Awatar użytkownika
DanLexus
Lex Driver
Posty: 521
Rejestracja: 15 sie 2014, o 21:16
Model Lexusa: SC300
Skąd:: Tarnów
Kontakt:

Re: Stuki w tylnym zawieszeniu

Post autor: DanLexus »

Amortyzator?! Wyciągnąć amora i sprawdzić czy nie ma przeskoku, ewentualnie zamienić miejscami lewy z prawym - jeśli dźwięk się przeniesie to będziesz już wiedział
Supras are just a hatchback SC300
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: Stuki w tylnym zawieszeniu

Post autor: Yarecki »

DanLexus pisze:Amortyzator?! Wyciągnąć amora i sprawdzić czy nie ma przeskoku, ewentualnie zamienić miejscami lewy z prawym - jeśli dźwięk się przeniesie to będziesz już wiedział
Takie działania generują duże koszty, czasem lepiej coś od razu wymienić niestety, chyba że się dłubie samemu takie tematy to inna bajka.
Awatar użytkownika
blue
Lex Maniak
Posty: 983
Rejestracja: 2 sty 2014, o 20:16
Model Lexusa: IS200 Sport
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: Stuki w tylnym zawieszeniu

Post autor: blue »

Stuka tylko na nierównościach, czy cyklicznie podczas jazdy?
pawel923
Lex user
Posty: 24
Rejestracja: 5 paź 2013, o 18:57
Model Lexusa: is200
Skąd:: made in japan
Kontakt:

Re: Stuki w tylnym zawieszeniu

Post autor: pawel923 »

Stuka tylko na nierównościach.
Awatar użytkownika
twiti7
Lex user
Posty: 221
Rejestracja: 28 paź 2012, o 21:32
Model Lexusa: is200
Skąd:: wawa
Kontakt:

Re: Stuki w tylnym zawieszeniu

Post autor: twiti7 »

Witam

Podczepię się pod temat :) czy ktoś się orientuje jaką grubość ma tylny stabilizator w lexus is 200 sport-cross nr części 48812-53020 w necie nic po numerze nie znalazłem a chciałem kupić poduszki z poliuretanu na tył.
wlaziu
Lex user
Posty: 77
Rejestracja: 2 sie 2014, o 20:58
Model Lexusa: IS 220D
Skąd:: Wrocław/Rzeszów
Kontakt:

Re: Stuki w tylnym zawieszeniu

Post autor: wlaziu »

pawel923 pisze:Od pewnego czasu nie mogę uporać się ze stukaniem w tylnym prawym kole. Byłem u kilku mechaników nic nie zdiagnozowali wszystko "dobrze" wizyta na ścieżce nic nie pomogła pan który przeprowadzał diagnozę stwierdził ze wszystko jest idealne. Każdy amortyzator ponad 60% mocy. Przejrzałem wszystkie wątki na podobny temat i niestety ale żadne rady się nie przydały. Proszę o podpowiedzi gdzie szukać przyczyny z góry dzięki.
Zakładam, że mechanik już raczkiem wszystkie tulejki/mocowania posprawdzał.

Nim zaczniesz sprawdź/dokręć śruby mocujące koło :P (Tak... wiem wiem... ale sprawdź) i wywal wszystkie klamoty i luźne lub mniej luźne rzeczy z bagażnika (razem z podłogą, kołem zapasowym itp itd.) i się przejedź może to tylko coś luźnego w bagażniku.

Podczas jazdy na nierównościach (gdy słyszysz że stuka):
1) Naciśnij i przytrzymaj lekko hamulec -> jeśli stuki ustały to masz luźne klocki lub coś z mocowaniem hamulców
2) Zaciągnij lekko ręczny (tak żeby lekko złapał) -> jeśli stuki ustały to masz coś w środku hamulców, coś z bębnami.
3) Zapakuj do bagażnika/na tylną kanapę trochę klamotów/osób (tak ze 100-200 kg) i się przejedź -> jak stuki ustały to najprawdopodobniej amortyzatory (najprawdopodobniej są one jednak technicznie sprawne). Nim się zabierzesz za wymianę amorów sprawdź wizualnie sprężyny (liczba zwoi). Jeśliby się stuki nasiliły, sprawdź tym bardziej sprężyny/mocowania. Jeśli często ktoś jeździł z tyłu to może być mocowanie kanapy/pasów/isofix.
4) Jeśli dalej stuka to zostaje już tylko na podnośniku po kolei każdy element sprawdzać. (Zacząłbym od wydechu bo też z prawej, potem mocowanie zawieszenia do karoserii, przeniesienie napędu itd.)
grucha2666
Lex Driver
Posty: 457
Rejestracja: 6 maja 2012, o 22:53
Model Lexusa: IS 300
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Stuki w tylnym zawieszeniu

Post autor: grucha2666 »

i co wyszło? bo mam z tyłu w prawym kole również dziwny odgłos jak wjadę z prędkością co najmniej 20 km/h w dziurę. Dźwięk taki jakby skrzypienie (jakby wjechać na blachę). 100% z prawego koła. jak na postoju siadałem na bagażnik żeby rozbujać tył to nic nie słychać...
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości