IS 200, wymiana sprzęgła, dwumasu + remont skrzyni

W tym temacie wpisujemy polecane warsztaty,serwisy etc. lub takie w których wasz Lexus nigdy więcej koła nie postawi.
ODPOWIEDZ
fersis200
Nowy lex user
Posty: 2
Rejestracja: 4 lip 2013, o 10:06
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

IS 200, wymiana sprzęgła, dwumasu + remont skrzyni

Post autor: fersis200 »

Witam wszystkich,

(jeśli wybrałem zły dział, to proszę o przeniesienie)

W związku z problemami z przeniesieniem napędu (problemy może nie są jeszcze poważne, ale bardzo wkurzające, tzn.: drgania, twardy pedał sprzęgła, haczący 2.bieg) zdecydowałem się tym zająć.

ASO Toyoty wstępnie wyceniło naprawę na ok. 13 000,
a dokładniej:

kpl. sprzęgło - 1490 + 1500(wymiana),
koło dwumasowe - 4000(wymiana ewentualnie razem ze sprzęgłem, czyli gratis),
synchronizator 2. biegu z piastą, koła zębate, łożyska, przesuwka, uszczelniacze, olej, itp. 4200 + 1700(wymiana).

Jak sami mówili, co będzie potrzebne w skrzyni, okaże się dopiero po jej otwarciu, ale już teraz dorzuciłbym synchronizatory 1. i 3.

Wydaje mi się że ceny tych części w ASO to przesada, bo np. nowy dwumas IS 200 czyli Aisin FDT-001 można znaleźć za mniej niż 3000, więc chciałbym zapytać, czy możecie polecić serwis w Łodzi, Warszawie, lub okolicach, który zająłby się tym za bardziej normalną kasę.

Z góry dziękuję.
Joyrider
Lex user
Posty: 69
Rejestracja: 4 wrz 2014, o 14:03
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Wasilków
Kontakt:

Re: IS 200, wymiana sprzęgła, dwumasu + remont skrzyni

Post autor: Joyrider »

Dżizas, jakie ceny... Więcej niż niejeden IS warty :) Z takimi rzeczami nie jeździ się do ASO :) Z grzebaniem w skrzyni bym się wstrzymał do wymiany sprzęgła z kołem zamachowym, bo to może zaradzić problemowi.
Obecnie przymierzam się do tematu, raczej zdecyduję się na jednomas.

P.S. w Polsce pewien ogarnięty człowiek szacuje mi dorobienie jednomasa (razem z wieńcem pod rozrusznik - z jednego kawałka metalu) na jakieś 1300-1400 netto. To jego wstępna oferta, bez targowania. Problem w tym, że nie ma zdjętych wymiarów i trzeba mu dostarczyć komplet koło+tarcza+docisk. Ma ktoś może jakieś na zbyciu zużyte? :)
Awatar użytkownika
chairles
Lex user
Posty: 127
Rejestracja: 22 mar 2012, o 15:30
Model Lexusa: is200
Skąd:: Łódź
Kontakt:

Re: IS 200, wymiana sprzęgła, dwumasu + remont skrzyni

Post autor: chairles »

sisauto w lodzi na pewno zrobi Ci to taniej, gdzies widzialem niedawno kolodwumasowe w zestawie ze sprzeglem kompletnym za 3k z groszami chyba.
fersis200
Nowy lex user
Posty: 2
Rejestracja: 4 lip 2013, o 10:06
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: IS 200, wymiana sprzęgła, dwumasu + remont skrzyni

Post autor: fersis200 »

Jeszcze jedna sprawa, kilka razy słyszałem historie o podróbkach takich części jak sprzęgła. Raczej to jakieś brednie, ale może ktoś mógłby zaprzeczyć albo potwierdzić, czy na prawdę można coś takiego spotkać.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Warsztaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość