dziwne bulgotanie i spalanie na postoju 20 l

abzuj
Nowy lex user
Posty: 8
Rejestracja: 23 sty 2014, o 07:37
Model Lexusa: is200
Skąd:: Berlin
Kontakt:

dziwne bulgotanie i spalanie na postoju 20 l

Post autor: abzuj »

Witam parę dni temu kupiłem Lexusa IS200 SC rocznik 2003 przebieg 220000tys. Zauważyłem, że na postoju słychać dziwne bulgotanie gdzieś z okolic panelu środkowego coś jakby gotującej się i przelewającej wody, Wskazówka temperatury cały czas w połowie a po podłączeniu kompa widać, że dochodzi nawet do 95 stopni a podczas jazdy utrzymuje się 87/90 stopni i wentylator się nie załącza. Do tego spalanie na postoju pokazuje 20 litrów. Moje pytania to

-przy jakiej temperaturze powinien się uruchomić wentylator?
-skąd to bulgotanie?
-czemu wskazówka temperatury pokazuje cały czas jedną wartość mimo, że temperatura się zmienia?
-Czy dobrze stawiam na popsuty termostat?

Będę bardzo wdzięczny za pomoc :)

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
infidel
Lex user
Posty: 159
Rejestracja: 30 lip 2014, o 11:26
Model Lexusa: IS 200 Prestige
Skąd:: szczecin
Kontakt:

Re: dziwne bulgotanie i spalanie na postoju 20 l

Post autor: infidel »

U mnie też słychać lekkie "bulgotanie" ale tylko przez chwile podczas ruszania na pierwszym biegu(mam wrażenie,ze to płyn chłodniczy sie przelewa).Wskazówka 20l na ekonomizerze to normalna sprawa,jak ruszysz to wartosci znacznie spadają prawda?
abzuj
Nowy lex user
Posty: 8
Rejestracja: 23 sty 2014, o 07:37
Model Lexusa: is200
Skąd:: Berlin
Kontakt:

Re: dziwne bulgotanie i spalanie na postoju 20 l

Post autor: abzuj »

Taj jak ruszam to już pokazuje normalne spalanie, w prawdzie trochę ta wskazówka się waha ale niby pokazuje normalnie. Najbardziej boję się tego bulgotania i temperatury ponieważ nie chciałbym go przegrzać. Dziękuję za odpowiedź. Ktoś jeszcze może się wypowiedzieć w temacie?

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
jordi007
Lex Driver
Posty: 534
Rejestracja: 5 lip 2011, o 15:40
Model Lexusa: Gs 450h
Skąd:: lublin
Kontakt:

Re: dziwne bulgotanie i spalanie na postoju 20 l

Post autor: jordi007 »

to bulkotanie z tego co wyczytałem to wiekszosc ma jest gdzies na forum temat ze to silniczki nawiewu u mnie to jest od poczdku czyli 6 lat nic z tym nie robie i nic sie nie dzieje ktos pisał ze ten tym tak ma po lifcie nonoc to poprawili
Awatar użytkownika
infidel
Lex user
Posty: 159
Rejestracja: 30 lip 2014, o 11:26
Model Lexusa: IS 200 Prestige
Skąd:: szczecin
Kontakt:

Re: dziwne bulgotanie i spalanie na postoju 20 l

Post autor: infidel »

Mój jest po lifcie 02 rok,przebieg 130tys.,i od czasu do czasu bulgotanie występuje.
Awatar użytkownika
baniaq
Lex Maniak
Posty: 813
Rejestracja: 4 cze 2013, o 01:11
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Post autor: baniaq »

U mnie bulgotalo, jak w chlodnicy bylo za malo plynu. Po wymianie termostatu zalalem do pelna, dolalem do zbiorniczka wyrownawczego i po kilku jazdach ubylo z chlodnicy, zaczelo bulgotac na postoju, przy przygazowywaniu, przy szybkim przyspieszaniu. Uzupelnilem w chlodnicy pod korek, potem reszte zassalo ze zbiorniczka i nie bulgocze.

Wysłane z mojego GT-I9001 przy użyciu Tapatalka
Sprzedam graty do IS200/300:
- kanapę tylną bez zagłówków czarna skóra + alkantara (wyprana 99zł)
- boczki drzwiowe przejściowe (czarna ramka głosników) w czarnej alkantarze (40zł)
abzuj
Nowy lex user
Posty: 8
Rejestracja: 23 sty 2014, o 07:37
Model Lexusa: is200
Skąd:: Berlin
Kontakt:

Re: dziwne bulgotanie i spalanie na postoju 20 l

Post autor: abzuj »

Dzięki za odpowiedzi, jutro muszę sprawdzić poziom płynu chłodniczego, głupio się przyznać ale nie umiałem zbiorniczka wyrównawczego zlokalizować... teraz wyczytałem, że powinien być gdzieś koło chłodnicy pod tym plastikiem. A jak wygląda sprawa z tą temperaturą? Pozycja wskazówki się nie zmienia mimo, że temperatura się zmienia ( zaobserwowane na komputerze ). I jeżeli mogę jeszcze zapytać w tym temacie, żeby nie otwierać następnego jakie marki części do rozrządu zastosować? Muszę też wymienić uszczelkę pokrywy zaworów i miski olejowej.
Awatar użytkownika
andrew
Lex user
Posty: 254
Rejestracja: 19 lis 2014, o 17:44
Model Lexusa: is 200
Skąd:: Kwidzyn/Olsztyn
Kontakt:

Re: dziwne bulgotanie i spalanie na postoju 20 l

Post autor: andrew »

Potwierdzam, u mnie też czasem zabulgocze ;)
Awatar użytkownika
endrju1
Lex Master
Posty: 1019
Rejestracja: 13 lut 2015, o 17:11
Model Lexusa: is200
Skąd:: LLB
Kontakt:

Re: dziwne bulgotanie i spalanie na postoju 20 l

Post autor: endrju1 »

Nie jestem pewien jak to jest w IS200, ale często temperatura podawana dla komputera, a ta podawana na zegary to 2 różne czujniki, które są w 2 różnych miejscach, a więc i mogą mieć inne wskazania.
U mnie też bulgotało i okazało się (przy wymianie termostatu), że jest za mało płynu (w chłodnicy prawie na max, ale w zbiorniczku wyrównawczym sucho). Po uzupełnieniu po trasie przestało i jest cisza, podejrzewam, że bąbelek powietrza w nagrzewnicy był.
Sam zbiorniczek bardzo łatwo zlokalizować, od okolic korka chłodnicy idzie cieniutki przewód właśnie do zbiorniczka (zamocowanego między chłodnicą a paskami).
Awatar użytkownika
baniaq
Lex Maniak
Posty: 813
Rejestracja: 4 cze 2013, o 01:11
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: dziwne bulgotanie i spalanie na postoju 20 l

Post autor: baniaq »

Ja mam teraz totalny full w chłodnicy i połowę w wyrównawczym - zero bulgotania. Przed wymianą termostatu też nigdy nie bulgotało.
Sprzedam graty do IS200/300:
- kanapę tylną bez zagłówków czarna skóra + alkantara (wyprana 99zł)
- boczki drzwiowe przejściowe (czarna ramka głosników) w czarnej alkantarze (40zł)
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości