IS200/300 Przekładka non PREMIUM na PREMIUM

Subwoofery, skrzynie, głośniki, radioodtwarzacze, nawigacje GPS, radia CB
Awatar użytkownika
WoznY
Lex user
Posty: 215
Rejestracja: 30 wrz 2013, o 00:39
Model Lexusa: IS200 sc
Skąd:: Centrum
Kontakt:

IS200/300 Przekładka non PREMIUM na PREMIUM

Post autor: WoznY »

Jak w temacie, mam IS200 bez premium(bez navi, z zmieniarką) i myślałem nad zainstalowaniem PREMIUM.
Jak wiadomo premium ma dodatkowe 3 głośniki + zewnętrzny wzmacniacz. Robił ktoś już taki przeszczep? Opłaca się?
Przy seryjnym audio czuję spory niedosyt basów, przez co muzyka strasznie jest kaleczona, a wożenie nieorginalnego suba w bagażniku zaczęło mnie denerwować już trochę.

Bawił się ktoś w to?
Awatar użytkownika
kub3a
Nowy lex user
Posty: 8
Rejestracja: 3 sty 2015, o 01:15
Model Lexusa: IS 200/250
Skąd:: Stalowa Wola
Kontakt:

Re: IS200/300 Przekładka non PREMIUM na PREMIUM

Post autor: kub3a »

Premium ma dodatkowe 2 głośniki(które są wbudowane albo raczej nadbudowane w tylne głośniki w półce-te dwa dodatkowe nie są to głośniki basowe więc wielkiej różnicy w ilości basu nie usłyszysz, żeby nie powiedzieć żadnej). Radio masz oryginalne czy coś innego włożyłeś?
Jarek.K
Lex user
Posty: 145
Rejestracja: 6 kwie 2013, o 15:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Piotrków Tryb
Kontakt:

IS200/300 Przekładka non PREMIUM na PREMIUM

Post autor: Jarek.K »

Premium ma wzmacniacz napewno ale napewno nie ma dodatkowych głośników tylko inna konstrukcje tych co sa normalnie w audio bez premium.W drzwiach membrany z tworzywa zamiast papierowych i z tylu takie trąbki w głośnikach bardziej odpowiadające za środek i wysokie a napewno nie za bas.Sam myślałem o przekładce na premium ale chyba szkoda zachodu bo to i tak całkiem nieźle gra.Radio mam nie seryjne tylko Pioneer avic hd 1 2din wiadomo ze seryjne jest gorsze od tego co posiadam ale i tak sobie całkiem niezłe radzi wiec musiałbyś sporo zainwestować ale czy warto za niewielka poprawę?
darnik
Lex user
Posty: 95
Rejestracja: 25 lip 2012, o 09:30
Model Lexusa: is300
Skąd:: lodz
Kontakt:

Re: IS200/300 Przekładka non PREMIUM na PREMIUM

Post autor: darnik »

Premium ma zewnętrzny wzmacniacz oraz w sportcrossach dodatkowe głośniki w tylnych słupkach i aktywny subwoofer w bagażniku. po za tym ja pisze Jarek.K głośniki wykonane są z innych materiałów i gra to dużo lepiej :)

w załączeniu przesyłam schemat, raczej nie ma zbyt dużo problemów z tego podłączeniem, jedynie trzeba przeciągnąć przewody do subwoofera i podłączyć wzmacniacz do radia.
Załączniki
is200 pemium sound 9 głośników.pdf
(63.93 KiB) Pobrany 657 razy
Awatar użytkownika
cdexnh
Lex user
Posty: 254
Rejestracja: 19 cze 2013, o 22:54
Model Lexusa: is200 sc compressor
Skąd:: Krakow
Kontakt:

Re: IS200/300 Przekładka non PREMIUM na PREMIUM

Post autor: cdexnh »

sam sie bawię w rozbudowę aktualnie sport cros ma więcej głośników w słupkach masz juz kable i jest w nich sygnał + subwoofer bez sygnału reszta głośników tez lepszej jakości ori maja 12 w po prostu nie mogą zagrać dobrze :)
Awatar użytkownika
kub3a
Nowy lex user
Posty: 8
Rejestracja: 3 sty 2015, o 01:15
Model Lexusa: IS 200/250
Skąd:: Stalowa Wola
Kontakt:

Re: IS200/300 Przekładka non PREMIUM na PREMIUM

Post autor: kub3a »

Ktoś z Was wie, o ile mocniejszy jest system premium ze wzmacniaczem, że teoretycznie jest aż taka duża różnica? Ja mam 6głośników nie premium, bez wzmaka, auto z 2001r. i wg mnie jak na te 6 głośniczków gra to pięknie(z fabrycznego radia) ;)
Awatar użytkownika
kupiec1985
Lex Driver
Posty: 533
Rejestracja: 22 lip 2013, o 12:11
Model Lexusa: IS200 SC
Skąd:: Karlino
Lokalizacja: Karlino
Kontakt:

Re: IS200/300 Przekładka non PREMIUM na PREMIUM

Post autor: kupiec1985 »

zaciekawiliście mnie z tymi głośnikami premium że nie są z papieru tylko z tworzywa , ma ktoś jakieś zdjęcia takich głośników bez maskownic ?? bo wg mnie te co w sc z tyłu w nadkolach to jest jakieś nieporozumienie ,
a czy głośniki z drzwi w is200/300 nie mają takich samych mocowań jak w is220/250/350 ??
bo przeglądając aukcje alledrogo nie widzę różnic ...
Awatar użytkownika
cdexnh
Lex user
Posty: 254
Rejestracja: 19 cze 2013, o 22:54
Model Lexusa: is200 sc compressor
Skąd:: Krakow
Kontakt:

Re: IS200/300 Przekładka non PREMIUM na PREMIUM

Post autor: cdexnh »

tez wydaja mi sie podobne .. ale mimo wszystko głośniki z drzwi i nadkoli da się zastąpić każdą inna firma i zagra lepiej :) jedynie słupki sprawia problem bo ciężko coś tam dobrać
wygląda ze były trzy wersje: standard - standard + zewnętrzny wzm - premium
standard gra tak samo w obu opcjach
Jarek.K
Lex user
Posty: 145
Rejestracja: 6 kwie 2013, o 15:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Piotrków Tryb
Kontakt:

IS200/300 Przekładka non PREMIUM na PREMIUM

Post autor: Jarek.K »

Powiem ze sprawa nie jest do końca taka prosta z wkładaniem czegokolwiek poza to co jest w serii czy to standard czy premium bo jak mi sie wydaje ktoś pomyślał i jest dobrana akustyka tak żeby dobrze to grało.Mozna włożyć coś innego ale efekt moze być nieciekawy wkoncu każde auto ma inna akustykę rozmieszczenie głośników etc.
Awatar użytkownika
kupiec1985
Lex Driver
Posty: 533
Rejestracja: 22 lip 2013, o 12:11
Model Lexusa: IS200 SC
Skąd:: Karlino
Lokalizacja: Karlino
Kontakt:

Re: IS200/300 Przekładka non PREMIUM na PREMIUM

Post autor: kupiec1985 »

fakt , zgadzam się z tym , ale dziwi mnie świadomość tego że w sc w tylnych nadkolach jest taka fajnie litrażowa przestrzeń a gra to o wiele gorzej niż w przednich drzwiach , muszę chyba wymienić przetwornice na wersje z premium i zobaczę czy jest lepiej,
ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio, GPS, CB”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości