[GS 430] wibracje kierownicy

Awatar użytkownika
lu04kas
Nowy lex user
Posty: 19
Rejestracja: 25 lut 2015, o 21:23
Model Lexusa: GS430
Skąd:: HULL,UK
Kontakt:

[GS 430] wibracje kierownicy

Post autor: lu04kas »

Witam

Jak w temacie.....przy hamowaniu mam wibrującą kierownice, tz szarpie delikatnie prawo/lewo :shout: . Klocki i tarcze założone nowe jakieś 2k kilometrów temu....Kolega posiadający takiego Lexa mówi, że być może dolny wahaczyk może być wybity....Wiem, wiem że to wróżenie z fusów no ale warto zapytać czy macie jakąś koncepcję??

Pozdrawiam
Łukasz
Awatar użytkownika
SimonFreeman
Lex user
Posty: 125
Rejestracja: 24 paź 2013, o 13:18
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: [GS 430] wibracje kierownicy

Post autor: SimonFreeman »

To mogą być różne rzeczy z okolic zawieszenia lub układu kierowniczego. Najlepiej wrzuć auto na podnośnik i sprawdź luzy na kołach. Ja jakiś czas temu miałem coś podobnego i luz był widoczny gołym okiem przy takim sprawdzeniu. U mnie się skończyło o ile pamiętam na wymianie końcówki drążka lewego. Czasem wystarczy dziura w jezdni lub krawężnik i już może być minimalne bicie na kole kierownicy.
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: [GS 430] wibracje kierownicy

Post autor: owczar »

Przy wymianie tarcz był robiony pomiar bicia piast? Piasta wyczyszczona porządnie?
Awatar użytkownika
lu04kas
Nowy lex user
Posty: 19
Rejestracja: 25 lut 2015, o 21:23
Model Lexusa: GS430
Skąd:: HULL,UK
Kontakt:

Re: [GS 430] wibracje kierownicy

Post autor: lu04kas »

Pomiar bicia piast? Tu w Anglii takich tematów oni nie znają....Aaaaaale dziś rano jadąc do mechanika na rozrząd zauważyłem,że nie ma bicia i teraz wniosek z tego że bicie pojawia się na ciepłych tarczach więc zgaduję że tarcze kiepskiej jakości są założone.W piątek mam dłuższą trasę i zobaczę jak się układ będzie wtedy sprawował. Auto wczoraj na podnośniku było i oprócz dziur w wydechu (na zgięciach) zaraz za katalizatorami i gumami stabilizatora z tyłu to wszystko sztywne.....Będę obserwował i informował na bierząco.

Pozdrawiam
Łukasz
Awatar użytkownika
Picakus
Lex user
Posty: 278
Rejestracja: 16 mar 2013, o 16:37
Model Lexusa: Zależnie od chwili
Skąd:: Pomiechówek
Kontakt:

Re: [GS 430] wibracje kierownicy

Post autor: Picakus »

owczar pisze:Przy wymianie tarcz był robiony pomiar bicia piast? Piasta wyczyszczona porządnie?
Tak jak pisze owczar taki pomiar powinien być robiony za każdym razem, od siebie dodam pytanie, czy stosowany był smar miedziowy :?: Jeżeli był to masz odpowiedź czemu biją, bez względu na pozostałe okoliczności.
lu04kas pisze:Pomiar bicia piast? Tu w Anglii takich tematów oni nie znają....Aaaaaale dziś rano jadąc do mechanika na rozrząd zauważyłem,że nie ma bicia i teraz wniosek z tego że bicie pojawia się na ciepłych tarczach więc zgaduję że tarcze kiepskiej jakości są założone.W piątek mam dłuższą trasę i zobaczę jak się układ będzie wtedy sprawował. Auto wczoraj na podnośniku było i oprócz dziur w wydechu (na zgięciach) zaraz za katalizatorami i gumami stabilizatora z tyłu to wszystko sztywne.....Będę obserwował i informował na bierząco.

Pozdrawiam
Łukasz
To norma w tym aucie(jak zresztą w większości japończyków z lat 90), bez porządnych tarcz nacinanych się nie obejdzie, a i na klockach nie ma co oszczędzać.
Awatar użytkownika
lu04kas
Nowy lex user
Posty: 19
Rejestracja: 25 lut 2015, o 21:23
Model Lexusa: GS430
Skąd:: HULL,UK
Kontakt:

Re: [GS 430] wibracje kierownicy

Post autor: lu04kas »

Picakus problem w tym,że już kupiłem auto z nowymi tarczami i oponami. Na tą chwilę auto w piątek jedzie do gaziarza, potem urlop więc najwcześniej jak będę mógł się tym zająć to koniec miesiąca. Wtedy dokładnie sprawdzę wahacze z przodu i sciągne tarcze i zobaczymy co się okaże.....No i wydech z kwasiaka koło maja bo chcę już autko odszykować na tip top....

Pozdrawiam
Łukasz
Awatar użytkownika
foka1
Lex user
Posty: 197
Rejestracja: 15 sty 2011, o 20:27
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Karwia
Kontakt:

Re: [GS 430] wibracje kierownicy

Post autor: foka1 »

tarcze sie przegrzaly i tyle :pijak:
GS 300 MKII 2001
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: [GS 430] wibracje kierownicy

Post autor: maniek_ls400 »

Picakus pisze: od siebie dodam pytanie, czy stosowany był smar miedziowy :?: Jeżeli był to masz odpowiedź czemu biją, bez względu na pozostałe okoliczności.
Czy według Ciebie smar miedziowy zaszkodzi i dlaczego ma powodować bicie ?
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
Awatar użytkownika
lu04kas
Nowy lex user
Posty: 19
Rejestracja: 25 lut 2015, o 21:23
Model Lexusa: GS430
Skąd:: HULL,UK
Kontakt:

Re: [GS 430] wibracje kierownicy

Post autor: lu04kas »

foka1 pisze:tarcze sie przegrzaly i tyle :pijak:

Mogę sobie tylko wyobrażać jakie gófffno założyli fachury....
Awatar użytkownika
adamsky73
Lex Driver
Posty: 621
Rejestracja: 20 maja 2014, o 17:14
Model Lexusa: LS460 '08
Skąd:: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [GS 430] wibracje kierownicy

Post autor: adamsky73 »

maniek_ls400 pisze:Czy według Ciebie smar miedziowy zaszkodzi i dlaczego ma powodować bicie ?
Bo smar, jak to smar, nigdy nie będzie miał równej powierzchni tylko ułoży się w zależności od tego jak dokręcisz tarcze. Zawsze będzie jakaś minimalna nierówność.
And in the end it's not the years in your life that count; it's the life in your years.
ABRAHAM LINCOLN
ODPOWIEDZ

Wróć do „GS mk2 1997-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość