[IS200] Audio, parę pytań, wątpliwości

Subwoofery, skrzynie, głośniki, radioodtwarzacze, nawigacje GPS, radia CB
madkiw
Lex Driver
Posty: 341
Rejestracja: 20 paź 2014, o 20:12
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

[IS200] Audio, parę pytań, wątpliwości

Post autor: madkiw »

Witam
Mam do was takie oto pytania odnośnie audio, może jakaś dobra dusza pomoże. Otóż mam lexa z 99 roku i ponoć audio w wersji premium. Ile powinienem mieć głośników ? Z tego co sprawdziłem mam w drzwiach z przodu, koło lusterek tweetery, no i z tyłu. Tyle że poprzedni właściciel coś modził z dzwiękiem i samochód kupiłem bez głośników z tyłu, dokupiłem oryginalne od Rikiego niby grają , ale mam pewne wątpliwości. Te głośniki co kupiłem są jakby podwójne (jakby dwa głosniki nałozone na siebie) takie powinny być w premium ? Sprawdziłem za schowkiem mam tam rzeczywiście pudełko z radiatorem czyli wzmacniacz. Ale w takim razie ile powinno iść kabelków do tych głośników z tyłu ? Ja mam tylko dwa druty na jeden glosnik, nie powinny byc 4 żeby obsłuzyć ten dugi dodatkowy ? Schemat sciągnąłem ale niewiele mi mowi. Czy to tez moze byc powodem tego ze nie dziala mi opcja FAD w radiu, ktora niby odpowiada za regulacje przod i tyl ? W sensie ze moge sobie przestawiac a gra caly czas tak samo, nie da sie zrobic zeby gral sam tyl.
Nie znam nikogo niestey z leszkiem zeby sobie porownac.
Z góry dzięki za pomoc. :)
Awatar użytkownika
endrju1
Lex Master
Posty: 1019
Rejestracja: 13 lut 2015, o 17:11
Model Lexusa: is200
Skąd:: LLB
Kontakt:

Re: [IS200] Audio, parę pytań, wątpliwości

Post autor: endrju1 »

Tak od początku, zestaw premium właśnie wygląda tak, że ma te dodatkowe głośniki zamontowane na tych tylnych (takie 2 w 1), najbardziej widoczną różnicę widać po maskownicach głośników z tyłu (standardowe są płaskie, praktycznie równe z półką, zaś premium wystają na jakieś 1,5-2cm i mają z tyłu logo lexus). Dodatkowo w premium zawsze był dodatkowy wzmacniacz za schowkiem.
Czemu nie działa ci FAD ciężko powiedzieć, w standardowych jak i premium głośnikach powinna ta opcja działać poprawnie.
Co do ilości kabli, ciężko mi powiedzieć, do głośnika idą 4 (tj po 4 do każdego z dwóch na tył), ale od wzmacniacza idą po 2, więc podejrzewam, że gdzieś po drodze jest jakaś zwrotnica, bo te dodatkowe 2 głośniki to syczki (głośniki wysoko tonowe).
madkiw
Lex Driver
Posty: 341
Rejestracja: 20 paź 2014, o 20:12
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: [IS200] Audio, parę pytań, wątpliwości

Post autor: madkiw »

Dzięki za info, to o czym mówisz, ta zwrotnica, jest chyba na tym schemacie, ten junction connector. Teraz pytanie gdzie się to znajduje :?:
Obrazek
Awatar użytkownika
kupiec1985
Lex Driver
Posty: 533
Rejestracja: 22 lip 2013, o 12:11
Model Lexusa: IS200 SC
Skąd:: Karlino
Lokalizacja: Karlino
Kontakt:

Re: [IS200] Audio, parę pytań, wątpliwości

Post autor: kupiec1985 »

z tego co widziałem na alledrogo to masz głośniki dwa w jednym
czyli nisko-średnio-tonowy oraz wysoko-tonowy , a podłączone jest to w obudowie głośnika po prostu dwie cewki są podłączone ze sobą przy czym do wysoko-tonowego po drodze jest pewnie jakiś elektrolit mały
Awatar użytkownika
cdexnh
Lex user
Posty: 254
Rejestracja: 19 cze 2013, o 22:54
Model Lexusa: is200 sc compressor
Skąd:: Krakow
Kontakt:

Re: [IS200] Audio, parę pytań, wątpliwości

Post autor: cdexnh »

na głośnikach masz 2 czy 4 piny do podania sygnału ?
madkiw
Lex Driver
Posty: 341
Rejestracja: 20 paź 2014, o 20:12
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: [IS200] Audio, parę pytań, wątpliwości

Post autor: madkiw »

cdexnh pisze:na głośnikach masz 2 czy 4 piny do podania sygnału ?
Specjalnie teraz poszedłem i zrobiłem zdjęcie, wygląda to mniej więcej tak:

Obrazek

czyli idzie kabel dwużyłowy, wchodzi w kostkę, a z niej idą sobie 4 kabelki gdzieś tam, a wracają dwa do tych dwóch pinów. Dobrze tak, czy coś źle tu jest ?
Awatar użytkownika
cdexnh
Lex user
Posty: 254
Rejestracja: 19 cze 2013, o 22:54
Model Lexusa: is200 sc compressor
Skąd:: Krakow
Kontakt:

Re: [IS200] Audio, parę pytań, wątpliwości

Post autor: cdexnh »

widać ze ktoś cos modził bo raczej nie jest to ori kostka ;p widać ze głośnik "sam" rozdziela sygnał. Z tej kostki nie idzie czasem sygnał do 2 głośnika ?
Awatar użytkownika
endrju1
Lex Master
Posty: 1019
Rejestracja: 13 lut 2015, o 17:11
Model Lexusa: is200
Skąd:: LLB
Kontakt:

Re: [IS200] Audio, parę pytań, wątpliwości

Post autor: endrju1 »

Ten kabel czarny z paskiem nie jest oryginalny, więc na bank ktoś coś rzeźbił. Tam dalej z tego co widzę przechodzi w jakiś srebrny, trzeba by przepatrzeć gdzie to leci i zrobić jakoś po ludzku.
madkiw
Lex Driver
Posty: 341
Rejestracja: 20 paź 2014, o 20:12
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: [IS200] Audio, parę pytań, wątpliwości

Post autor: madkiw »

endrju1 pisze:Ten kabel czarny z paskiem nie jest oryginalny, więc na bank ktoś coś rzeźbił. Tam dalej z tego co widzę przechodzi w jakiś srebrny, trzeba by przepatrzeć gdzie to leci i zrobić jakoś po ludzku.
Pytanie właśnie jak to jest po ludzku :) ten schemat co powyżej wystarczy elektrykowi żeby to ogarnął, czy potrzebna jakaś wiedza tajemna ? ;) I do tych głośników powinien iść tylko dwużyłowy kabel w końcu ?
Generalnie olałbym to, bo w końcu gra a mi aż tak nie zależy, ale zastanawia mnie czemu nie działa mi ta funkcja FAD w radiu. Czy to wina właśnie skopanej instalacji , czy coś innego go boli.
Awatar użytkownika
endrju1
Lex Master
Posty: 1019
Rejestracja: 13 lut 2015, o 17:11
Model Lexusa: is200
Skąd:: LLB
Kontakt:

Re: [IS200] Audio, parę pytań, wątpliwości

Post autor: endrju1 »

Po pierwsze, sprawdzić czy kable (te sztukowane przez kogoś) idą do samego wzmacniacza.
po 2, sprawdzić czy nie łączą się gdzieś z jakimiś innymi i czy są wpięte tam gdzie powinny.
po 3 sprawdzić czy instalacja między radiem a wzmacniaczem jest oryginalna i czy po drodze nie ma jeszcze jakichś innych niespodzianek.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio, GPS, CB”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Semrush [Bot] i 8 gości