[LS 460] Tylne lampy przeciwmgielne

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.
Awatar użytkownika
adamsky73
Lex Driver
Posty: 621
Rejestracja: 20 maja 2014, o 17:14
Model Lexusa: LS460 '08
Skąd:: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[LS 460] Tylne lampy przeciwmgielne

Post autor: adamsky73 »

Właśnie zderzyłem się z kolejną rzeczą której nie wiedziałem o autach amerykańskich, a mianowicie na przeglądzie dowiedziałem się że nie mam tylnego przeciwmgłowego.
Już znalazłem na zdjęciach że w wersji EU była inna część lampy która podnosi się z klapą. Teoretycznie można pewnie ją wymienić, choć dostępność używanych jak zauważyłem jest zerowa. W ASO nawet nie chcę pytać... Ale poważniejsza sprawa to brak okablowania i przełącznika do włączania tych świateł, plus zapewne odpowiedniej kontrolki na blacie.
Czy znacie kogoś lub ewentualnie ktoś z Was bawi się w takie rzeczy? Polutowanie czegoś nie jest dla mnie czarną magią ale zabawa w przekaźniki i tym podobne kombinacje to już zdecydowanie wykracza poza zakres moich umiejętności.
And in the end it's not the years in your life that count; it's the life in your years.
ABRAHAM LINCOLN
Awatar użytkownika
lewmichal
Lex user
Posty: 191
Rejestracja: 9 sty 2015, o 12:05
Model Lexusa: LS 400
Skąd:: Świdnik
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Re: [LS 460] Tylne lampy przeciwmgielne

Post autor: lewmichal »

Przechodziłem to samo w Camry w wersji amerykańskiej. Do przeciwmgłowego wykorzystałem lewe światło cofania. Klosz okleiłem czerwoną folią do przyciemniania szyb i wstawiłem czerwoną żarówkę zamiast białej. Wypiąłem + idący fabrycznie do światła cofania, a położyłem dodatkowy od przełącznika przeciwmgłowych. Musiałem oczywiście zmienić cały panel z przełącznikami, bo w amerykańskim nie było miejsca na przełącznik. Oczywiście pozbawiłem się trochę światła białego przy cofaniu, ale zawsze mogę sobie doświetlić przeciwmgłowym czerwonym. Zaleta taka, że nie szpeci jak po dołożeniu dodatkowej lampy z wyglądu jak od malucha.
Tak to wygląda:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
adamsky73
Lex Driver
Posty: 621
Rejestracja: 20 maja 2014, o 17:14
Model Lexusa: LS460 '08
Skąd:: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [LS 460] Tylne lampy przeciwmgielne

Post autor: adamsky73 »

Całkiem sprytnie, ale są też dodatkowe problemy - według przepisów odległość od świateł stopu musi być 10 cm, dodatkowo musi być pomarańczowa kontrolka świateł przeciwmgłowych tylnych, no i muszą one się zapalać dopiero po włączeniu świateł mijania i wyłączać się razem z nimi.
And in the end it's not the years in your life that count; it's the life in your years.
ABRAHAM LINCOLN
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: [LS 460] Tylne lampy przeciwmgielne

Post autor: maniek_ls400 »

Da się to łatwo ogarnąć.
Ten "typ" http://allegro.pl/lexus-ls600h-ls-600-l ... 26061.html ma jak widać całego LS460/600 pokawałkowanego.
Zadzwoń i zamów od niego graty - przełącznik zespolony od wersji EU (będzie miał pewnie p-mgłowe), tylną lampę
Reszta to trochę zabawy w rozkręcanie ew. lutowanie chociaż spodziewam się istnienia wiązki..
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
Awatar użytkownika
adamsky73
Lex Driver
Posty: 621
Rejestracja: 20 maja 2014, o 17:14
Model Lexusa: LS460 '08
Skąd:: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [LS 460] Tylne lampy przeciwmgielne

Post autor: adamsky73 »

Dzięki za pomoc, choć nie wygląda to wszystko na takie proste.
Wymianę wszystkich przełączników za 400 PLN mogę przeżyć, zakładając że to nie pokiereszowane po wypadku i że w 600h w longu była taka sama wiązka jak u mnie.
http://allegro.pl/lexus-ls600h-ls-600-l ... 90670.html

Ale gość który sprzedaje każdy pierdzielony silniczek od siedzenia oddzielnie, ten kawałek tylnych świateł które muszę wymienić ma tylko w komplecie z klapą za 2,7K, a to już grubo za duże poświecenie żeby mieć przeciwmgielne :szok:
http://allegro.pl/lexus-ls600h-ls-600-l ... 32971.html

Jedyną lampę jaką znalazłem to jest uszkodzona i to też cała - nie tylko część do klapy :down:
http://allegro.pl/lexus-ls-ls600h-2007- ... 09007.html

A z tą wiązką której się spodziewasz to ja bym nie podzielał optymizmu. Jak by na to nie patrzeć 90% produkcji LS-a leciało do USA, więc to wersja europejska jest "dziwadłem" a nie standardem. Nie sądzę że skośnoocy marnowaliby wiązki na Stany
And in the end it's not the years in your life that count; it's the life in your years.
ABRAHAM LINCOLN
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: [LS 460] Tylne lampy przeciwmgielne

Post autor: maniek_ls400 »

Która część lampy zawiera światło p-mgielne ? Dzwoniłeś do ASO zapytać ile kosztuje ? Zdzwiwiłem się kiedyś gdy do LS430 kosztowała 280PLN a na allegro były po 400 z demobilu.
Gdzie w LS460 jest przełącznik od p-mgielnych ? zrób zdjęcie jak teraz to wygląda.
Co do zasilania i sterowania - jeśli tylko komp będzie ten sam to powinno się udać bez ciągnięcia okalbowania przez całe auto..

W sobotę będę ujeżdżał LS460 u kumpla to obejrzę sobie jak to wygląda - może wpadnę na jakiś pomysł.
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
Awatar użytkownika
adamsky73
Lex Driver
Posty: 621
Rejestracja: 20 maja 2014, o 17:14
Model Lexusa: LS460 '08
Skąd:: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [LS 460] Tylne lampy przeciwmgielne

Post autor: adamsky73 »

Z tego co się zorientowałem, a to trudne bo dopiero teraz zauważyłem że zdjęć wersji UE jest jak na lekarstwo, to przeciwmgielne są symetryczne po obu stronach - jak na zdjęciu. Jak byś faktycznie miał pod ręką taką wersję EU to proszę, zwróć uwagę na to jak wygląda sprawa świateł stopu. Podobno zgodnie z prawem nie powinny się one świecić na tej części na klapie wtedy kiedy świeci się przeciwmgielne, bo nie byłoby 100 mm wymaganego prawem odstępu... Takie durne przepisy.
Obrazek

Włącza się je jak w każdej Toyocie - na zespolonym przełączniku od świateł z lewej strony, ale u mnie po przekręceniu mogę włączyć tylko przednie przeciwmgielne halogeny. W sumie prościej byłoby dołożyć gdzieś oddzielny pstryczek do przeciwmgielnego tylnego, bo można by go kupić od razu z pomarańczowym, wymaganym prawem, podświetleniem.
And in the end it's not the years in your life that count; it's the life in your years.
ABRAHAM LINCOLN
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: [LS 460] Tylne lampy przeciwmgielne

Post autor: maniek_ls400 »

Ciekawostka - znam obie firmy na podkładkach :-) Z pierwszej wypożyczałem kiedyś Jaga, w drugiej kupowałem lexusa :-)
W wolnej chwili zdejmij tapiecerkę z klapy i zobacz jak idzie wiązka - to będzie raptem kilka kołków plastikowych do wyjęcia. Wtedy będziesz wiedział czy masz nadmiarowe kostki w okolicy lamp czy trzeba będzie rzeźbić..
Jeśli nie ma okablowania to widziałbym to tak, żeby przerobić światła stop w klapie na p-mgielne (opis zamieszczałem przy okazji pytanie o p-mgielne w RX). W normalnej pracy nadal byłyby światłami STOP a po przełączeniu na p-mgielne świeciłyby ciągłym światłem a STOP miałbyś tylko z lamp w błotnikach (pytanie czy nie miałbyś sygnalizacji spalonej żarówki, ale to łatwo sprawdzisz przy okazji demontażu tapicerki klapy - wyjmij obie żarówki stop i sprawdź). Z drugiej stony taka informacja na zegarach przypomni Ci , że jedziesz na p-mgielnych z tyłu (oprócz kierowców migających Ci długimi w lusterka :) )
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
Krawcol82
Lex user
Posty: 101
Rejestracja: 3 kwie 2014, o 23:47
Model Lexusa: LS460
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: [LS 460] Tylne lampy przeciwmgielne

Post autor: Krawcol82 »

W wersji europejskiej jako stop świeci tylko część pod kierunkowskazem. Mam wersję EU :)
Przełącznik zespolony, pozycja pierwsza przednie p/mgielne, pociągnięcie do pozycji drugiej-p/mgielne przód + tył. Kontrolka świeci na zegarach.
Rozumiem, że w wersji USA stop świeci również pod światłem cofania???
Awatar użytkownika
adamsky73
Lex Driver
Posty: 621
Rejestracja: 20 maja 2014, o 17:14
Model Lexusa: LS460 '08
Skąd:: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [LS 460] Tylne lampy przeciwmgielne

Post autor: adamsky73 »

Tak, zarówno stop jak i postojowe świecą na obydwu częściach, co wydaje mi się optycznie fajniejsze, ale niezgodne niestety z prawem EU jeśli chodzi o odległość przeciwmgielnych od stopu :blush:
A mógłbyś przy okazji pstryknąć fotę w którym miejscu na zegarach zapala się ta kontrolka? Ciekaw jestem czy ona jest tylko nieaktywna na moich :-)
And in the end it's not the years in your life that count; it's the life in your years.
ABRAHAM LINCOLN
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Semrush [Bot] i 7 gości