Lusterko zewnętrzne, czy jest fotochromatyczne?

Problemy dotyczące modelu LS
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
jalech
Lex user
Posty: 38
Rejestracja: 3 paź 2010, o 08:35
Model Lexusa: LS400
Kontakt:

Lusterko zewnętrzne, czy jest fotochromatyczne?

Post autor: jalech »

Miałem ostatnio przykre zdarzenie, podczas wymijania się z Fiatem Ducato, ten zjechał na moją cześć jezdni i pomimo, że odbiłem w ostatniej chwili zaczepił swoim lusterkiem o moja antenę automatyczną, która złamał a antena odbijając się zrobiła mi kuku na tylnej klapie w postaci wklęśnięcia wielkości dwuzłotówki. Podałem to uszkodzenie do wyceny, lecz pan z PZU napisał w wycenie, że "brak związku".
No ale nie o tym chciałem... :). Przy tym zdarzeniu Ducato trącił moje lusterko kierowcy, które się złożyło, nie wyleciało, nie potłukło się, ale mam teraz dwa takie tęczowe kółka. Jedno w prawej dolnej części a drugie w górnej lewej. Podałem również i to uszkodzenie, które pan z PZU opisał w wycenie " szkło lusterka zewn.elektr.ust.podgrzew." 336,57 zł.
Zastanawia mnie czy nie jest to również fotochrom, ponieważ jestem raczej przekonany ze ściemnia się podczas oślepiania jeżeli mam włączone lusterko fotochromatyczne wewnętrzne.
Czy te lusterka zewnętrzne są fotochromatyczne? Do tej pory byłem przekonany że tak, może ktoś wie na pewno i mnie oświeci...
tofex
Lex user
Posty: 165
Rejestracja: 8 lis 2011, o 08:24
Model Lexusa: LS 400
Skąd:: Szczecin
Kontakt:

Re: Lusterko zewnętrzne, czy jest fotochromatyczne?

Post autor: tofex »

W moim ls400 95 kanada jest fotochrom. Poznasz je po przewodach zatopionych na krawędzi szkła. Swoje zmieniłem na zwykłe za 24 zł z allegro i powiem że jest różnica w nocy, mimo że zakupiłem przyciemniane szkło. Przyciemnianie jest realizowane z czujnika lusterka wewnętrznego.
Awatar użytkownika
lewmichal
Lex user
Posty: 191
Rejestracja: 9 sty 2015, o 12:05
Model Lexusa: LS 400
Skąd:: Świdnik
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Re: Lusterko zewnętrzne, czy jest fotochromatyczne?

Post autor: lewmichal »

U mnie w 96 USA też jest elektrochromatyczne
Obrazek
Awatar użytkownika
jalech
Lex user
Posty: 38
Rejestracja: 3 paź 2010, o 08:35
Model Lexusa: LS400
Kontakt:

Re: Lusterko zewnętrzne, czy jest fotochromatyczne?

Post autor: jalech »

A no właśnie nie rozbierałem tego lusterka, i nie chce mi się tego robić. Generalnie teraz wiem, że muszę upomnieć się o wkład fotochromatyczny, podgrzewany, a ten będzie chyba wymagał
korekty w wycenie przeprowadzonej przez pana z PZU. Pozostaje mi jeszcze kwestia klapy i robocizny, którą PZU wyceniło na jakieś 1,4 Rbg x 70,00pln = 98,00 pln, gdzie ja na samą wymianę złamanego pręta anteny poświęciłem popołudnie... Wszędzie oszukują, ech ... :doh:
Awatar użytkownika
adamsky73
Lex Driver
Posty: 621
Rejestracja: 20 maja 2014, o 17:14
Model Lexusa: LS460 '08
Skąd:: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Lusterko zewnętrzne, czy jest fotochromatyczne?

Post autor: adamsky73 »

Większość zysku tych złodziei bierze się z oszukiwania w wycenach. Ale swoją drogą takie małe uszkodzenie w klapie to ewidentne do detailingowego wyciągnięcia a nie robienia jej całej
And in the end it's not the years in your life that count; it's the life in your years.
ABRAHAM LINCOLN
Awatar użytkownika
jalech
Lex user
Posty: 38
Rejestracja: 3 paź 2010, o 08:35
Model Lexusa: LS400
Kontakt:

Re: Lusterko zewnętrzne, czy jest fotochromatyczne?

Post autor: jalech »

Poradzę sobie z pewnością, ale niech uznają szkodę na klapie bo jest to ewidentne, że dostała batem anteny i zapłacą za naprawę, a nie piszą głupoty, że naprawa lusterka i anteny będzie trwała 1,4 godziny....
ODPOWIEDZ

Wróć do „LS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość