Warszawa-Olsztyn-Białystok - Naprawa skrzyni biegów

W tym temacie wpisujemy polecane warsztaty,serwisy etc. lub takie w których wasz Lexus nigdy więcej koła nie postawi.
yakuza144
Lex user
Posty: 24
Rejestracja: 24 paź 2014, o 18:36
Model Lexusa: brak
Skąd:: ostrołęka
Kontakt:

Warszawa-Olsztyn-Białystok - Naprawa skrzyni biegów

Post autor: yakuza144 »

Witam. Poszukuję jakiegoś dobrego warsztatu, gdzie przejrzą mi skrzynię biegów. Skrzynia szarpie przy ruszaniu, i podejrzewam że potrzebny będzie jej przegląd oraz wymiana oleju i filtra. Jestem z Ostrołęki i niestety w moim mieście nikogo znającego się na skrzyniach nie znajdę. Mechanik polecał mi SAMKO w Warszawie, ale może znacie inne godne polecenia warsztaty w promieniu max 150km ode mnie (do miejscowośc jak w temacie mam po 120km) i najlepiej jak najbliżej. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
wasil
Lex user
Posty: 58
Rejestracja: 23 paź 2013, o 16:40
Model Lexusa: IS 300
Skąd:: Białystok
Kontakt:

Re: Warszawa-Olsztyn-Białystok - Naprawa skrzyni biegów

Post autor: wasil »

W Klepaczach ok. Białegostoku wymieniałem uszczelniacz wału korbowego i przy okazji przegląd skrzyni, człowiek zna się na temacie przynajmniej jeżeli chodzi o automat, jak będziesz chciał namiary to wyślę na PW
Obrazek
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: Warszawa-Olsztyn-Białystok - Naprawa skrzyni biegów

Post autor: maniek_ls400 »

Nie napisałeś jakie auto ? Wymianę oleju i filtra zrobisz sam na kanale w 45min - do tego nie potrzebny Ci super spec.Jaki jest kolor oleju na bagnecie, czy śmierdzi spalenizną czy ma woń taką jak płyn od wspomagania (powinien być ten sam olej w obu układach) ?
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
Awatar użytkownika
LEPSI RX
Lex user
Posty: 156
Rejestracja: 2 lut 2011, o 23:54
Model Lexusa: RX300,CT200H,
Skąd:: REDA
Lokalizacja: Gdynia-trójmiasto
Kontakt:

Re: Warszawa-Olsztyn-Białystok - Naprawa skrzyni biegów

Post autor: LEPSI RX »

Korzystam z usług firmy samko. Oddaje im konwertery do regeneracji i nigdy nie miałem problemu. Możesz spróbować wymiany statycznej oleju. Na dwoje babka wróżyła albo się poprawi albo nie. Po wymianie dynamicznej może się okazać ze nie pojedziesz wcale. Jak często był wymieniany olej?
yakuza144
Lex user
Posty: 24
Rejestracja: 24 paź 2014, o 18:36
Model Lexusa: brak
Skąd:: ostrołęka
Kontakt:

Re: Warszawa-Olsztyn-Białystok - Naprawa skrzyni biegów

Post autor: yakuza144 »

auto to LS400 ucf10. choć bardzo bym chciał to nie mam ani warunków ani czasu na samodzielną wymianę.
szczerze mówiąc wątpie, aby kiedykolwiek był wymieniany olej w skrzyni biegów.
Awatar użytkownika
LEPSI RX
Lex user
Posty: 156
Rejestracja: 2 lut 2011, o 23:54
Model Lexusa: RX300,CT200H,
Skąd:: REDA
Lokalizacja: Gdynia-trójmiasto
Kontakt:

Re: Warszawa-Olsztyn-Białystok - Naprawa skrzyni biegów

Post autor: LEPSI RX »

Nie chce być złym prorokiem ale w takim wypadku może się okazać ze będziesz musiał przygotować się na większe koszta niż tylko wymiana oleju i filtra. Zawsze najlepiej zacząć od wymiany. Co będzie później to.....
Awatar użytkownika
foka1
Lex user
Posty: 197
Rejestracja: 15 sty 2011, o 20:27
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Karwia
Kontakt:

Re: Warszawa-Olsztyn-Białystok - Naprawa skrzyni biegów

Post autor: foka1 »

mi w gs 300 2001 rok czsami szarpnie z 2 na 3 na cieplym wymiana oleju ifiltra niestety nic nie dala :ireful3:
GS 300 MKII 2001
yakuza144
Lex user
Posty: 24
Rejestracja: 24 paź 2014, o 18:36
Model Lexusa: brak
Skąd:: ostrołęka
Kontakt:

Re: Warszawa-Olsztyn-Białystok - Naprawa skrzyni biegów

Post autor: yakuza144 »

zdaje sobie sprawe z tego, że wymiana oleju może nie pomóc, dlatego z góry pytam o warsztat zajmujący się regeneracją i naprawą skrzyń :LEXUS:
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: Warszawa-Olsztyn-Białystok - Naprawa skrzyni biegów

Post autor: maniek_ls400 »

Nie straszcie gościa... Po pierwsze co to jest szarpanie dla Ciebie ? Czy przy przełączaniu P-D trzymasz dobrze wciśnięty hamulec ? Zostawiasz auto na ręcznym/nożnym czy tylko na P (co jest szkodliwe dla skrzyni swoją drogą). Jeśli szarpnięcie jest tylko przy ruszaniu to zacznij od sprawdzenia poduszek silnika i skrzyni. ASB w LS są pancerne (oczywiście wszystko można zajechać), ale bez paniki.
Czy na zimnym /ciepłym objawy w czasie ruszania są takie same ? Czy tylko przy ruszaniu czujesz szarpnięcie czy kolejne biegi 2,3 OD też włączają się nieprzyjemnie ?

M.
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
yakuza144
Lex user
Posty: 24
Rejestracja: 24 paź 2014, o 18:36
Model Lexusa: brak
Skąd:: ostrołęka
Kontakt:

Re: Warszawa-Olsztyn-Białystok - Naprawa skrzyni biegów

Post autor: yakuza144 »

nie ma znaczenia czy zimny czy ciepły - szarpnięcie i tak jest. podczas jazdy gdy biegi zmieniają się z np 2 na 3 czy 3 na 4 czuje tak jakbym w manualu nie do konca puscil sprzęgło, taki "międzygaz" , "przecięgnięcie" - nie wiem jak to określić.
do tej pory zostawiałem zawsze na P - to mój pierwszy samochód z automatem

no i jeszcze na wstecznym czasami bez dodawania gazu, po całkowitym zwolnieniu hamulca , gdzie powinien się toczyć, w ogóle nie rusza z miejsca
ODPOWIEDZ

Wróć do „Warsztaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości