(1uz-fe) FSO Fiat 125p

Tuning zawieszenia, silnika, układu napędowego
Awatar użytkownika
pawelmajewskii
Nowy lex user
Posty: 11
Rejestracja: 4 lis 2014, o 09:16
Model Lexusa: 1uz-fe(FSO 125p)
Skąd:: Grodzisk Mazowiecki
Kontakt:

(1uz-fe) FSO Fiat 125p

Post autor: pawelmajewskii »

Witam od dawna borykam się z kwestia przerobienia mojego fiata na jakieś niespotykane autko w POLSCE bądź na świecie. Rozmawiałem z dużą ilością specjalistów od przerabiania i tworzenia aut z duszą. Ostatecznie wpadł mi bardzo ambitny pomysł do głowy żeby przerobić fiata na COUPE plus do tego w pierwszych myślach miałem silnik BMW 1.8 is, ale zostało mi to odradzone z powodu czterech cylindrów. Ostatecznie po wielu godzinach myślenia i zastanawiania się co włożyć pod maskę żeby ładnie brzmiało i osiągi z tego silnika były nie byle jakie, stanęło na silniku 1uz-fe plus do tego kolektory dolotowe ITB (które notabene są ściagane). Kwestia teraz zawieszenia jak to wszystko w sobą połączyć. Znowu po przemyśleniach zakupiłem bmw e 36. jak wy jako specjaliści od tego typu sinika widzicie cały projekt. Nie mówcie ze jest to nie opłacalne bo nie mówimy tutaj o pieniądzach bo te są na ten projekt tylko względy wasze. :hobby:
Pozdrawiam Fiat 125p V8
ledziu
Lex Master
Posty: 2490
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: (1uz-fe) FSO Fiat 125p

Post autor: ledziu »

Zależy czego oczekujesz od auta jeżeli jazdy zgodnej z parametrami silnika i z pełnym wykorzystaniem torowym/ulicznym to zacznij od przerobienia kompleksowo karoserii gdzie tak właściwie nazwa Fiat będzie mocno umowna i na znaczku.

Jeżeli chcesz sobie podłubać totalnie na sofcie gdzie wartości jezdne autka nie będą ważne to do budki 125p dopasuj silnik z resztą gratów tylko że trudno powiedzieć że dany zestaw frutów w 100% będzie pasować dokładnie do tego co robisz.

Ostatnio mój kolega robił mazdę do driftu to silnik był z lexa, skrzynka bmw połączona zamachem hand made a dyfer z ... innego auta. wszystko było na bieżąco mierzone i dopasowywane.
Joyrider
Lex user
Posty: 69
Rejestracja: 4 wrz 2014, o 14:03
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Wasilków
Kontakt:

Re: (1uz-fe) FSO Fiat 125p

Post autor: Joyrider »

Do kanta to seryjny 1UZ starczy. Cały układ napędowy będzie trzeba sztukować od innych marek. Zawias i heble oczywiście też by przydało się zmienić, więc naprawdę zostanie tylko buda ze 125 :)
ledziu
Lex Master
Posty: 2490
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: (1uz-fe) FSO Fiat 125p

Post autor: ledziu »

Joyrider pisze:Do kanta to seryjny 1UZ starczy. więc naprawdę zostanie tylko buda ze 125 :)
Właśnie o to chodzi że z konstrukcji budy też nie dużo zostanie o ile to ma być auto do jazdy na tyle ile seryjny UZet pozwala :biggrin2: .
Awatar użytkownika
endrju1
Lex Master
Posty: 1019
Rejestracja: 13 lut 2015, o 17:11
Model Lexusa: is200
Skąd:: LLB
Kontakt:

Re: (1uz-fe) FSO Fiat 125p

Post autor: endrju1 »

Gdzieś widziałem projekt pod silnik vr6, tam był zawias i buda ładnie ogarnięta.
Awatar użytkownika
pawelmajewskii
Nowy lex user
Posty: 11
Rejestracja: 4 lis 2014, o 09:16
Model Lexusa: 1uz-fe(FSO 125p)
Skąd:: Grodzisk Mazowiecki
Kontakt:

Re: (1uz-fe) FSO Fiat 125p

Post autor: pawelmajewskii »

Chodzi mi o to że jeszcze nikt takiego cudaka nie robił (wiem że to duże wyzwanie dla mnie i osoby która będzie to robiła ale nie w tym problem) Fiat został pomierzony i okazuje się ze dużo zmian nie będzie w całej konstrukcji. Mam nadzieje że projekt jako projekt się wam podoba i liczycie na ukończenie go. Oczywiście zdjęcia z roboty będą na bieżąco przesyłane
lukas78
Lex Master
Posty: 1201
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:08
Model Lexusa: IS200-> GS 300-> GS 430
Skąd:: CT.
Kontakt:

Re: (1uz-fe) FSO Fiat 125p

Post autor: lukas78 »

Trzymam kciuki - powodzenia :ok:
ps. czekamy na fotki
<Czas zmarnowany nie istnieje we wspomnieniach>
Awatar użytkownika
dostawca
Lex user
Posty: 171
Rejestracja: 13 maja 2014, o 10:39
Model Lexusa: IS SportCross
Skąd:: RKR
Lokalizacja: Krosno RKR
Kontakt:

Re: (1uz-fe) FSO Fiat 125p

Post autor: dostawca »

https://www.youtube.com/watch?v=1gZUgehy5-w
Tutaj masz coupete z silnikiem golfa R32.
Awatar użytkownika
chudyone
Lex user
Posty: 115
Rejestracja: 22 lut 2011, o 11:27
Model Lexusa: is200 sport cross
Skąd:: Straszyn
Kontakt:

Re: (1uz-fe) FSO Fiat 125p

Post autor: chudyone »

mój kolega zbudował ładę 2107 z silnikiem 3.0 v8 od bmw i mu to wyszło, a łada i kant to prawie identyczne samochody:) tu masz link do niego https://www.facebook.com/lada666v8?fref=ts
Awatar użytkownika
dostawca
Lex user
Posty: 171
Rejestracja: 13 maja 2014, o 10:39
Model Lexusa: IS SportCross
Skąd:: RKR
Lokalizacja: Krosno RKR
Kontakt:

Re: (1uz-fe) FSO Fiat 125p

Post autor: dostawca »

Ladacznica chyba była ostatnio nawet w legendach PRL razem z poldkiem zbudowanym w Jaśle :)
Ale trzeba przyznać, że łada z pakietem VFTS wygląda pięknie...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tuning mechaniczny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość