[IS200] dystanse

Czyli koła, spojlery, grille, lotki, blendy, itp
Awatar użytkownika
adamovicius
Lex user
Posty: 71
Rejestracja: 11 sie 2013, o 09:12
Model Lexusa: IS 200 Sport
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

[IS200] dystanse

Post autor: adamovicius »

Szukam info na temat grubości dystansów do oryginalnych felg.
Spotkałem się ze sprzecznymi opiniami.
Na fb anglik mi napisał ,że ma 25mm i założony gwint,czyli domyślam się że pewnie coś około -50mm i obciera mu tylko przy 4 osobach na pokładzie,ranty oczywiście nie rolowane.
Natomiast jeden z forumowiczów z Będzina,właściciel białego Lexa opisujący go na stronie sxe10.pl nicku nie pamiętam, miał założone 20mm na tył i 15mm na przód i już mu obcierało o ranty.
Ja chcę zamontować najcieńsze przykręcane dystanse jakie są dostępne ,czyli 22mm przód i tył bo nie chce mi sie zmieniać szpilek na dłuższe.Nie chcę też rolować rantów.Auto mam na gwincie,ale w stosunku do serii obniżone 30-40mm.Według moich pomiarów tył na pewno nie będzie obcierał bo mam spokojnie 22mm od ścianki opony do rantu,a wiadomo że przy dobiciu zawiechy negatyw się jeszcze powiększa,więc w razie czego opona ominie rant.Z przodu już może być gorzej,ale raczej zawiechy nie dobije do takiego stopnia żeby wierzchołek opony się spotkał z rantem,stanąłem jednym przednim kołem na krawężniku i było jeszcze ze 2-3cm luzu i ręcznie już nie dało się dużo bardziej dobić.
Najlepiej jak odezwaliby się ci którzy mają założone dystanse i napisali dokładną konfigurację:
-obniżenie
-grubość dystansów
-ranty zaklepane czy nie
-felgi seryjne czy inne,jeżeli inne to jakie ET i szerokość
-obciera czy nie
Im więcej informacji tym lepiej :D
Pozdrawiam
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
jankess
Lex Maniak
Posty: 803
Rejestracja: 28 maja 2013, o 20:59
Model Lexusa: is2ooT
Skąd:: NGI/NO
Kontakt:

Re: [IS200] dystanse

Post autor: jankess »

1.jezdze na 4x25mm dystans przykrecany przod i tył z centrowaniem przykrecam do tego oem felgi 17x7.
2.przód i tył w błotnikach mam zagiete wewnetrzne krawedzie i wypchane ranty.
3. Mam springi 18kg150mm przód i 16kg180mm tył.
4. przod opona 215/45 moze delikatnie sie chowa ale ogolnie jest na rowno tak jak lubie, tył 225/45 i zdecydowanie sie chowa za rant i chyba dam dystans 30mm.


ze sprezynami 12kg/200mm na przodzie na duzej dziurze ocierala opona o plastikowe nadkole teraz to nie wystepuje tył sie chowa to o nic nie wadził.

o obnizenie wzgledem serii mnie nie pytaj moge cos podpowiedziec mniej wiecej wymiarem gleba->rant blotnika ale to tez mniej wiecej bo moje blotniki zdecydowanie do seryjnych nie nalezą.
This IS it
Awatar użytkownika
andrew
Lex user
Posty: 254
Rejestracja: 19 lis 2014, o 17:44
Model Lexusa: is 200
Skąd:: Kwidzyn/Olsztyn
Kontakt:

Re: [IS200] dystanse

Post autor: andrew »

Ja mam z tyłu dystans przykręcany 22mm i sprężyny, które nie wiem dokładnie ile obniżają, bo już były jak kupiłem auto. Na sprężynach są symbole TTE, strzelam, że obniżają o ok. 30mm. W życiu nic mi nie przytarło, nawet z pasażerami z tyłu, już prędzej wydech na progach zwalniających :biggrin2: No i felgi seria.
Awatar użytkownika
adamovicius
Lex user
Posty: 71
Rejestracja: 11 sie 2013, o 09:12
Model Lexusa: IS 200 Sport
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: [IS200] dystanse

Post autor: adamovicius »

jankess A masz jakieś zdjęcia?
andrew a przód?
Awatar użytkownika
jankess
Lex Maniak
Posty: 803
Rejestracja: 28 maja 2013, o 20:59
Model Lexusa: is2ooT
Skąd:: NGI/NO
Kontakt:

Re: [IS200] dystanse

Post autor: jankess »

mam coś, jutro poszperam w tajemnych plikach to podeśle.
This IS it
Awatar użytkownika
andrew
Lex user
Posty: 254
Rejestracja: 19 lis 2014, o 17:44
Model Lexusa: is 200
Skąd:: Kwidzyn/Olsztyn
Kontakt:

Re: [IS200] dystanse

Post autor: andrew »

Z przodu nie mam żadnego dystansu. Ale widać, że koła się troche chowają i już chodziło mi po głowie, żeby coś z tym zrobić, ale po wstępnych przymiarkach doszedłem do wniosku, że albo dłuższe szpilki, albo przykręcane i temat na razie odpuściłem. Jak za jakiś czas, daj Bóg pojawi się gwint, to przełoże z tyłu na przód, a na tył dam 30mm.
Awatar użytkownika
adamovicius
Lex user
Posty: 71
Rejestracja: 11 sie 2013, o 09:12
Model Lexusa: IS 200 Sport
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: [IS200] dystanse

Post autor: adamovicius »

Ja chyba w takim razie kupie 2szt. i pójdą na tył na bank,ale przymierze na przód i jak bedzie ok to zamówie następne 2szt.
Jak będzie tarło to może na zamówienie mi zrobią np 15mm ,a wystające szpilki i tak się schowają we wnękach w feldze.Dobrze że japońce pomyśleli o tych wnękach :D
Awatar użytkownika
lexus155
Lex user
Posty: 187
Rejestracja: 2 lis 2011, o 00:01
Model Lexusa: is200 kompresor
Skąd:: Londyn-Enfield-Brzes
Lokalizacja: UK
Kontakt:

Re: [IS200] dystanse

Post autor: lexus155 »

Ja mam 25mm i tył obcierał przy fabrycznej feldze i oponie 225/45/17 i -40mm. A co do przodu to nie mam ale z tego co kolega z białego lexusa mówił ze przy 15mm to mu coś obcierało przy skręcie.
Bart
motorzysta95
Lex user
Posty: 54
Rejestracja: 4 lut 2015, o 22:54
Model Lexusa: is200
Skąd:: KGR
Kontakt:

Re: [IS200] dystanse

Post autor: motorzysta95 »

Witam, też się dołączę. Mam normalny zawias, oraz OEM felgi 17 (nie 5 ramienne tylko 11), opona 215/45. Ori felgi się chowają w nadkola, chciałbym je troszkę wysunąć żeby wyglądało to lepiej. W tym temacie jestem zielony. Jakie dystanse polecacie na przód, a jakie na tył o jakiej grubości żeby to wyglądało tak jak należy ? Proszę o rady :)
Awatar użytkownika
andrew
Lex user
Posty: 254
Rejestracja: 19 lis 2014, o 17:44
Model Lexusa: is 200
Skąd:: Kwidzyn/Olsztyn
Kontakt:

Re: [IS200] dystanse

Post autor: andrew »

To głównie zależy od ET twojej felgi.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tuning wizualny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość