Lexus IS200 problem z obrotami na zimnym

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
dolina
Lex user
Posty: 295
Rejestracja: 10 lis 2011, o 15:49
Model Lexusa: IS300 + E39 4.4 V8
Skąd:: Łomża -> UK
Kontakt:

Lexus IS200 problem z obrotami na zimnym

Post autor: dolina »

Wiec tak jak w temacie, gdy rano odpale samochód popracuje kilka sekund(2-3) na 1100-1300 rpm a po chwili schodzi do granicy 300~ rpm i samochodem trzęsie - potrafi tez zgasnąć. Co to może być? Dodam tez ze jak temperatura dojdzie do pierwszej kreski samochód trzyma już normalnie obroty i czuć tylko delikatne drgania co jakiś czas. W Lexusie siedzi LPG jak robi to róznice. Za kilka dni przede mną trasa Polska - Anglia i i muszę się dowiedzieć co jest nie tak. Mam nadzieje ze mi pomożecie
carfun

Re: Lexus IS200 problem z obrotami na zimnym

Post autor: carfun »

dolina pisze:Wiec tak jak w temacie, gdy rano odpale samochód popracuje kilka sekund(2-3) na 1100-1300 rpm a po chwili schodzi do granicy 300~ rpm i samochodem trzęsie - potrafi tez zgasnąć. Co to może być? Dodam tez ze jak temperatura dojdzie do pierwszej kreski samochód trzyma już normalnie obroty i czuć tylko delikatne drgania co jakiś czas. W Lexusie siedzi LPG jak robi to róznice. Za kilka dni przede mną trasa Polska - Anglia i i muszę się dowiedzieć co jest nie tak. Mam nadzieje ze mi pomożecie
Później jest OK? Na LPG też później OK?
Jeśli tak to stawiam na źle wyrególowaną instalcję, która rozjeżdza korekty ECU i stąd kłopot na PB przy porannym rozruchu.
Zrób tak: Przełącz na PB zgaś motor, odłącz ACU, poczekaj z 15miunut, zapnij spowrotem acu i odpal na PB nie przełączając na LPG.
Polataj troche na PB (30km w różnym obciążeniu ) żeby się ECU zaadoptowa, przegoń auto porządnie i później normalnie, zobacz jeśli będzie ok to potwierdzi się moje przypuszczenie.
Wtedy porządna rególacja LPG i będzie ok.
Pablito188
Nowy lex user
Posty: 16
Rejestracja: 4 sie 2014, o 22:25
Model Lexusa: is 200
Skąd:: Pułtusk
Kontakt:

Re: Lexus IS200 problem z obrotami na zimnym

Post autor: Pablito188 »

Witam
Ostatnio zmieniony 6 kwie 2015, o 22:47 przez Pablito188, łącznie zmieniany 1 raz.
Pablito188
Nowy lex user
Posty: 16
Rejestracja: 4 sie 2014, o 22:25
Model Lexusa: is 200
Skąd:: Pułtusk
Kontakt:

Re: Lexus IS200 problem z obrotami na zimnym

Post autor: Pablito188 »

Na szczęście u mnie był problem z zabrudzoną przepustnicą. Autko ma 230tyś przebiegu i pewnie nigdy jej jeszcze nikt nie czyścił. Poprostu jak był zimny to twardnial syf i nie odbijała do końca. Teraz jest już wszystko oki.
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości