GS 460 spodek mocy. Problem rozwiązany!

kapelan78
Lex user
Posty: 189
Rejestracja: 19 sty 2015, o 19:57
Model Lexusa: gs 460
Skąd:: zabrze
Kontakt:

GS 460 spodek mocy. Problem rozwiązany!

Post autor: kapelan78 »

Witam , taka historia. gs 460 2008 rok 90 tyś przebiegu . świeży zakup . przebieg prawdziwy sprawdzony

nowy olej , nowy olej w skrzyni plus filtr . olej w dyfrze . skrzynia perfekt . wszystko serwis
a i świece nie w serwisie NGK trzy zęby irydowe wartość cieplna identyczna z oryginałem denso

samochód pracuje 2 dni perfekto , następnie dzień jeździ jakby ktoś odłączył cztery cylindry a skrzynia zachowuje się jakby miała 8 sekundową dziurę . jak już zmieni to samochód z pedałem w podłodze jedzie jak passat 1.9 tdi .... następnie wszystko wraca do normy . wspomniałem o świecach gdyż słyszałem ciężką do zrozumienia teorie że Lexus nie lubi innych świec niż denso.....
Przepustnica wyczyszczona . w serwisie zero błędów , na wyświetlaczu zero komunikatów , wszystko jest w porządku - kazali jeździć aż coś szlag trafi ... wtedy będzie wiadomo co to....

Czy ktoś z bardziej doświadczonych kolegów spotkał się z podobna magią ????
Ostatnio zmieniony 14 gru 2015, o 16:52 przez kapelan78, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
klexus
Lex Master
Posty: 1713
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:01
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Silesia
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: GS 460 spodek mocy

Post autor: klexus »

Dzwoń do Mistrza Grzegorza z Amo Serwis
http://www.amoserwis.pl/
kapelan78
Lex user
Posty: 189
Rejestracja: 19 sty 2015, o 19:57
Model Lexusa: gs 460
Skąd:: zabrze
Kontakt:

Re: GS 460 spodek mocy

Post autor: kapelan78 »

Problem niestety dalej istnieje. I dalej słyszę prawdopodobną wersję że to świece... Nawet wywalił być ten tysiąc na oryginalne ale jakoś logika mnie nie pozwala. Jest lepszy numer. Po kilku wizytach i płatnych naprawach w aso znalazłem w necie info w UOKiK o dwóch akcjach serwisowych. Pierwsza. Przewody paliwowe a druga sprężyny zaworowe.... Oczywiście w aso podawałem vin wiele razy, nawet nikt się nie zająknął.... Ta druga usterka może prowadzić do całkowitego uszkodzenia silnika.... Będzie dym!
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: GS 460 spodek mocy

Post autor: owczar »

Tak z ciekawości? Czemu świece 3 elektrodowe? Domyślam się, że takie w oryginale tam nie szły.

Jedyny sposób to zebrać logi podczas pracy prawidłowej i nieprawidłowej... W przypadku PB wystarczy nawet zwykły skaner OBD.

Dane z lambd, przepływki, tps, rpm, korekty, wyprzedzenie zapłonu, możliwe, że będzie też ciśnienie paliwa itd.

ELM327 plus torque pro i można zebrać wszystkie dane.

Albo po prostu kumaty warsztat :) Tylko musisz trafić do niego gdy auto nie jedzie...
kapelan78
Lex user
Posty: 189
Rejestracja: 19 sty 2015, o 19:57
Model Lexusa: gs 460
Skąd:: zabrze
Kontakt:

Re: GS 460 spodek mocy

Post autor: kapelan78 »

Świece trzy zęby mają, tak jak wyciągnięte oryginalne. Tak zrobię jak mówisz w sensie diagnostyki tylko jak ostatnio jak nie jechał wszystko wróciło do normy zaraz przed serwisem.... Zastanawiam się czy coś nie tak z zaworami, trochę sugeruje się tą akcją serwisową o której nikt się nie zająknął..
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: GS 460 spodek mocy

Post autor: owczar »

Zaopatrz się w elma na bluetooth. Zostaw go w złączu diagnostycznym. Jak wystąpi problem wystarczy włączyć telefon i rejestrowac parametry. Tylko ustaw sobie wcześniej co ma być rejestrowane. Potem zarejestrujesz gdy wszystko jest ok.

Te zawory to chyba niekoniecznie. Masz gdzieś numer tej akcji? Problem z zaworami nie byłby raczej zero jedynkowy. Ciężko by nagle się same naprawily. Ja bym obstawial jakis problem z przeplywka, tps itp. Jak pojawi się problem to na neutraulu silnik wchodzi normalnie na obroty? Pojawia sie np dymienie lub inne objawy?
kapelan78
Lex user
Posty: 189
Rejestracja: 19 sty 2015, o 19:57
Model Lexusa: gs 460
Skąd:: zabrze
Kontakt:

Re: GS 460 spodek mocy

Post autor: kapelan78 »

Właśnie najlepsze że na jałowym obroty idealnie, żadnego dymu wszystko idealnie a akcja to sprężyny zaworowe a druga to przewody paliwowe. Zakładam że gdyby przewody to by komp coś pokazał. Objaw jest taki że jadę jakby na 3 cylindrach i skrzynia zmienia jak by nie chciała, pedał wciśnięty do podłogi.
kapelan78
Lex user
Posty: 189
Rejestracja: 19 sty 2015, o 19:57
Model Lexusa: gs 460
Skąd:: zabrze
Kontakt:

Re: GS 460 spodek mocy. Problem rozwiązany!

Post autor: kapelan78 »

Uszkodzona pompa paliwa. Dla potomnych, nie jeździmy szybko w zakrętach z minimalną ilością paliwa... Nowa pompa oryginał. 1400zł. Polecam sportową pompę o większej wydajność. Koszt 500. Efekt ole! Jeszcze raz dziękuję za podpowiedzi
Ostatnio zmieniony 18 gru 2015, o 07:09 przez kapelan78, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Thorgal1
Moderator
Posty: 785
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:14
Model Lexusa: GS300 mkII '02 / GS450H mkIII '12.09
Skąd:: Śląsk, Chelsea
Lokalizacja: Śląsk Chelsea
Kontakt:

Re: GS 460 spodek mocy. Problem rozwiązany!

Post autor: Thorgal1 »

super że udało się znaleźć usterkę
my się nie widzieliśmy w Zabrzu w środę 9.12.2015 na skrzyżowaniu ?
SBE w czarnym kolorze
Obrazek

http://lexus-forum.pl/viewtopic.php?f=86&t=8457

steam: aegirsson1, https://www.facebook.com/InsomniaSystem/
kapelan78
Lex user
Posty: 189
Rejestracja: 19 sty 2015, o 19:57
Model Lexusa: gs 460
Skąd:: zabrze
Kontakt:

Re: GS 460 spodek mocy. Problem rozwiązany!

Post autor: kapelan78 »

A i owszem. Też zwróciłem uwagę. Bo twój mocno zwraca uwagę. Nawet dyskretnie pozdrowiłem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „GS mk3 2005-2012”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość