IS 250 trzaski z tyłu

Problemy dotyczące modelu IS
skalus
Lex user
Posty: 31
Rejestracja: 18 sty 2011, o 00:40
Model Lexusa: is200
Kontakt:

IS 250 trzaski z tyłu

Post autor: skalus »

Mam dość nietypowy problem. Gdy jadę po nierównościach za tylnymi fotelami w okolicach tylnej szyby wydobywa się dziwny dźwięk, trzaski jakby coś tarło o szybę. Żeby było ciekawiej w ASO lexusa nie wiedzą o co chodzi, nawet w momencie gdy fotele, półka i boczne plastiki były wyjęte trzeszczenie nie ustało. Problem występuje w momencie gdy auto mocniej się nagrzeje (dłużej postoi na słońcu). Auto ma wszystkie szyby oryginalne, żaden element nie był lakierowany, według aso jest to auto bezwypadkowe. W poniedziałek jadę ponownie do ASO (będzie więcej mechaników), może uda im się rozwiązać problem, ale jeżeli ktoś z was wie, lub domyśla się co może być powodem to liczę ne wskazówki.
turmoll
Lex user
Posty: 271
Rejestracja: 10 lis 2012, o 19:11
Model Lexusa: MKII, IS250, 2010, PL
Skąd:: Warszawa/Sadyba
Lokalizacja: Warszawa, Sadyba
Kontakt:

Re: IS 250 trzaski z tyłu

Post autor: turmoll »

Hej,

to chyba cecha IS'ów ... że słychać trzaski, ja mam to samo zarówno przy wysokich temepraturach jak i niskich ... wydaje mi się że to kwestia jakiś plastików.

Z kolei u mnie "trzaska" gdzieś z przodu.

/turmoll
Awatar użytkownika
Dawid0ss
Lex Master
Posty: 1774
Rejestracja: 14 sty 2013, o 12:46
Model Lexusa: Lexus GS450h mk3
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: IS 250 trzaski z tyłu

Post autor: Dawid0ss »

turmoll pisze:Hej,

to chyba cecha IS'ów ... że słychać trzaski, ja mam to samo zarówno przy wysokich temepraturach jak i niskich ... wydaje mi się że to kwestia jakiś plastików.

Z kolei u mnie "trzaska" gdzieś z przodu.

/turmoll
U siebie takich trzasków nie zauważyłem. Jedynie czasami coś mi się przerzuci w bagażniku, jak leży luzem. Może to przypadłość mk2 ? ;-) Pzdr
turmoll
Lex user
Posty: 271
Rejestracja: 10 lis 2012, o 19:11
Model Lexusa: MKII, IS250, 2010, PL
Skąd:: Warszawa/Sadyba
Lokalizacja: Warszawa, Sadyba
Kontakt:

Re: IS 250 trzaski z tyłu

Post autor: turmoll »

nie wykluczone, ja albo w zimie albo w leci słysze raz na jakiś czas jakiś taki nawet głośny trzask ... (teraz są umiarkowane temperatury i jest cisza)

zapomniałem dodać, że u mnie "trzaska" nawet jadąc po równym ...

/turmoll
skalus
Lex user
Posty: 31
Rejestracja: 18 sty 2011, o 00:40
Model Lexusa: is200
Kontakt:

Re: IS 250 trzaski z tyłu

Post autor: skalus »

Ok, w ASO znają trzaskanie z przodu. Jest to przypadłość tego modelu i wiedzą jak sobie z tym poradzić, ale tematem wątku jest trzaskanie z tyłu. Co to może być? Nie chciałbym ruszać oryginalnej szyby...
barteg10gg
Lex user
Posty: 121
Rejestracja: 5 paź 2010, o 16:36
Model Lexusa: LS 460
Skąd:: Krapkowice
Kontakt:

Re: IS 250 trzaski z tyłu

Post autor: barteg10gg »

miałem tak objaw kiedyś w GS300 mkIII ,przyczyną była taka podkładka przy górnym mocowaniu tylnej szyby (do dachu).Uchyliłem podsufitkę i wyjąłem tą podkładkę.Ustapiło.Rozwiązanie podpowiedzieli mi w ASO Kraków.Ile ja się tego wszcześniej naszukałem,tak jak Ty...może masz to samo.
Awatar użytkownika
Patryk666
Lex user
Posty: 134
Rejestracja: 7 sie 2013, o 11:04
Model Lexusa: IS 220
Skąd:: Rzeszów
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: IS 250 trzaski z tyłu

Post autor: Patryk666 »

Może to zależy od Egzemplarzu.. U mnie na szczęście nic jeszcze nie trzeszczy.. Miejmy nadzieję że tak zostanie. :)
Awatar użytkownika
hump.O
Lex user
Posty: 80
Rejestracja: 7 kwie 2013, o 11:43
Model Lexusa: był IS350 jest ISF
Skąd:: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: IS 250 trzaski z tyłu

Post autor: hump.O »

Trzaski z okolicy tylnej szyby, wiem o czym kolego mowisz, tez to czasem slysze i jest to bardzo irytujace. Gdyby komus udalo namierzyc sie przyczyne to bede wdzieczny :)
Awatar użytkownika
ArtIS
Lex Maniak
Posty: 932
Rejestracja: 3 wrz 2014, o 21:35
Model Lexusa: IS 250 AWD
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: IS 250 trzaski z tyłu

Post autor: ArtIS »

skalus pisze:Ok, w ASO znają trzaskanie z przodu. Jest to przypadłość tego modelu i wiedzą jak sobie z tym poradzić, ale tematem wątku jest trzaskanie z tyłu. Co to może być? Nie chciałbym ruszać oryginalnej szyby...
Mógłbyś podpowiedzieć coś więcej? O czym mówić podczas obecności w serwisie? Tylko w autoryzowanych takie przyjemności naprawiają?

Pozdrawiam
skalus
Lex user
Posty: 31
Rejestracja: 18 sty 2011, o 00:40
Model Lexusa: is200
Kontakt:

Re: IS 250 trzaski z tyłu

Post autor: skalus »

Wczoraj auto było cały dzień na serwisie, poprawiali deskę z przodu, zmiana uchwytów z filcowych na gumowe, koszt 650zł. Jest to znany im problem i wiedzą jak sobie z tym poradzić. Nie wiem czy tylko autoryzowany serwis może wykonać taką naprawę, myślę że warto popytać w innych...
Niestety, nie zrobili nic z trzaskami w okolicach tylnej szyby. Nie mogli zlokalizować problemu, bo trzaski pojawiają się w momencie gdy auto dłużej postoi na słońcu. Postaram się podjechać do nich w cieplejsze dni jak problem będzie się pojawiał.
barteg10gg nie wiem o jakiej gumie mówisz i jak bardzo należy odchylić podsufitkę. Ja tam grzebałem na tyle na ile mogłem i nie znalazłem żadnej gumy, boje się odchylić bardziej podsufitkę bo słyszę jak coś się odkleja.
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 7 gości