[IS200] drgania/głosy po odpuszczeniu gazu

Awatar użytkownika
Damian87
Lex Driver
Posty: 687
Rejestracja: 11 lip 2011, o 14:53
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: łódzkie
Kontakt:

[IS200] drgania/głosy po odpuszczeniu gazu

Post autor: Damian87 »

Jadąc po równej drodze, przyspieszajac jest ok ale po odpuszczeniu gazu czuć minimalne drgania.. nie takie w kierownicy ale drgania jak by budy, jak by z tyłu... Ciężko powiedzieć... Tylne zawieszenie w pożądku, koła wyważone...
Może to być skrzynia albo dyfer? A może ktoś miał podobną przypadłość?
Ostatnio zmieniony 30 kwie 2015, o 13:35 przez Damian87, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Dawid0ss
Lex Master
Posty: 1774
Rejestracja: 14 sty 2013, o 12:46
Model Lexusa: Lexus GS450h mk3
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [IS200] problem ze skrzynią?

Post autor: Dawid0ss »

Proponuję najpierw sprawdzić koło dwumasowe. Zajrzyj do neta i zaczytaj, jak to zrobić w trakcie jazdy. Pzdr
mielony
Nowy lex user
Posty: 6
Rejestracja: 16 kwie 2015, o 11:54
Model Lexusa: IS 350
Skąd:: SIERADZ
Lokalizacja: Sieradz
Kontakt:

Re: [IS200] problem ze skrzynią?

Post autor: mielony »

Przyczyn może być kilka: podpora wału, poduszka skrzyni, silnika, zwyczajnie poluzować się mogło mocowanie wału (rozkręcone śruby, miałem osobiscie taki przypadek w Infiniti)

pzdr
Awatar użytkownika
Damian87
Lex Driver
Posty: 687
Rejestracja: 11 lip 2011, o 14:53
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: łódzkie
Kontakt:

Re: [IS200] drgania po odpuszczeniu gazu

Post autor: Damian87 »

dwumasa w porządku, sprawdzona przy wymianie sprzęgła i nie daje żadnych innych obiawów zużycia. zapytałem od razu czy to może być skrzynia bo na postoju po puszczeniu sprzęgła szumi skrzynia więc coś się tam dzieje, ale czy może ona dawać takie obiawy podczas jazdy:scratch:
Awatar użytkownika
Damian87
Lex Driver
Posty: 687
Rejestracja: 11 lip 2011, o 14:53
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: łódzkie
Kontakt:

Odp: [IS200] drgania/głosy po odpuszczeniu gazu

Post autor: Damian87 »

Wibracje są już nie tylko po dopuszczeniu gazu, są już podczas jednostajnej jazdy...
W weekend miałem trasę 400 km i myślałem że szlak mnie trafi:x
Przy prędkości 130km/h + są takie drgania budy ze szok:/ drgania nie są wyczuwalne w kierownicy tylko czuć jak trzęsie się tył ale jak by dochodziło to od spodu auta... Definitywnie czuć zwiększenie wibracji już po zmianie z 5 na 6 bieg... Co Myślicie?:sad:
Awatar użytkownika
GOLDI
Lex user
Posty: 207
Rejestracja: 9 kwie 2012, o 03:44
Model Lexusa: IS200 SportCross / mr2 sw21
Skąd:: KRK
Kontakt:

Re: [IS200] drgania/głosy po odpuszczeniu gazu

Post autor: GOLDI »

patrzyłeś na podpore wału ?
Awatar użytkownika
Damian87
Lex Driver
Posty: 687
Rejestracja: 11 lip 2011, o 14:53
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: łódzkie
Kontakt:

Odp: [IS200] drgania/głosy po odpuszczeniu gazu

Post autor: Damian87 »

GOLDI pisze:patrzyłeś na podpore wału ?
Tak, byłem dla pewności u 2 mechaników i obaj potwierdzili ze podporą jest ok, te tuleje trzymające dyfer ok, wał ma mały luz ale to podobno ma tak być...

Dodam że przy rozpedzaniu gdy przeciagne na 4 biegu i od razu wrzucę 6 to jest jak by lepiej...
Awatar użytkownika
endrju1
Lex Master
Posty: 1019
Rejestracja: 13 lut 2015, o 17:11
Model Lexusa: is200
Skąd:: LLB
Kontakt:

Re: [IS200] drgania/głosy po odpuszczeniu gazu

Post autor: endrju1 »

Jeśli prędkość obrotowa silnika czy wału nie ma znaczenia a tylko wrzucony bieg to obstawiałbym skrzynię (ale wiadomo, przez internet to sobie można diagnozować).
Wg mnie na wale nie powinno być luzu (na samym wale, bo na skrzyni/dyfrze może niewielki być i można wał obrócić kawałek, ale sam wał raczej powinien być sztywny).
Awatar użytkownika
Damian87
Lex Driver
Posty: 687
Rejestracja: 11 lip 2011, o 14:53
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: łódzkie
Kontakt:

Odp: [IS200] drgania/głosy po odpuszczeniu gazu

Post autor: Damian87 »

endrju1 pisze:Jeśli prędkość obrotowa silnika czy wału nie ma znaczenia a tylko wrzucony bieg to obstawiałbym skrzynię (ale wiadomo, przez internet to sobie można diagnozować).
Wg mnie na wale nie powinno być luzu (na samym wale, bo na skrzyni/dyfrze może niewielki być i można wał obrócić kawałek, ale sam wał raczej powinien być sztywny).
pisząc o luzie na wale miałem na myśli właśnie ze obraca się kawałek w dyferencjale:)
Awatar użytkownika
Damian87
Lex Driver
Posty: 687
Rejestracja: 11 lip 2011, o 14:53
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: łódzkie
Kontakt:

Odp: [IS200] drgania/głosy po odpuszczeniu gazu

Post autor: Damian87 »

Dzisiaj wyskoczylem na autostradę przetestować cos...
Jadę 160km/h na 6 biegu i czuć drgania, wciskam sprzęgło i wrzucam luz, po 2 sekundach auto płynie, nic nie drży...
To co skrzynia chyba?
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość