Mechanik mi rozp.. hamulce

Pozostałe problemy występujące w naszych Lexusach
kaczor1978
Lex user
Posty: 40
Rejestracja: 28 mar 2015, o 22:25
Model Lexusa: GSIII
Skąd:: Gdynia
Kontakt:

Mechanik mi rozp.. hamulce

Post autor: kaczor1978 »

Dzsiaj oddalem do mechanika (ktory kilka lat mi robil inne auto i nie bylo problemow) mojego swiezo zakupionego gs450h na wymiane klockow i tarcz.
Ku mojemu zdzwieniu zadzwonil, ze nie moze odkrecic zacisku i bedzie potrzebny jakis zestaw naprawczy (nie wnikalem), ok przyjezdzam po auto scigaja je z podnosnika juz mam odjezdzac i nagle patrze zeswieca sie wszystkie kontrolki od hamulcow i mam komunikat check VSC check ECB i ta kontrolka od noznego na czerwono.
Mowi ze tylko zdjal klocki i zalozyl z powrotem, w sumie mu wierze pytanie co mogl spieprzyc przy tak prostej czynnosci ze teraz hamulce nie dzialaja?
BTW bez ABS nei da sie w ogole hamowac, auto na suchej drodze wpadlo w poslizg keidy z 90km/h mu wcisnalem hamulec az opony zaczely smierdziec:/
Awatar użytkownika
szyman_leo
Lex user
Posty: 198
Rejestracja: 24 lut 2015, o 00:28
Model Lexusa: NX300h
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Mechanik mi rozp.. hamulce

Post autor: szyman_leo »

Może czujnik ABSu rozpiął lub, co gorsza, wykończył go mechanicznie popędzając młotkiem rozbiórkę zacisków (częste praktyki, dobre za czasów 125p).
Myślę, że najlepiej podpiąć kompa i zobaczyć, czy każde kółko ma mierzoną właściwie prędkość w czasie jazdy. Jak będzie na naprawianym "0km/h", to veryfikujemy jego połączenie elektryczne albo zamawiamy nowy, jak połączenie jest ok.
kaczor1978
Lex user
Posty: 40
Rejestracja: 28 mar 2015, o 22:25
Model Lexusa: GSIII
Skąd:: Gdynia
Kontakt:

Re: Mechanik mi rozp.. hamulce

Post autor: kaczor1978 »

Rozpiac nie rozpial bo wrocilem i kazalem mu od razu to sprawdzic, przy mnie odpial,wyczyscil i wpial z powrotem.
Mowi ze zacisku nie zdejmowal bo mowil ze tloczki zapieczone i trzeba zestaw naprawczy i ze zdjal tylko klocek z prawej strony i pozniej go zalozyl.
Z drugiej strony jak to mozliwe ze dzialalo wszystko przed zdjeciem kola i po zalozeniu nei dziala, przeciez klockow sie nie da zle zalozyc chyba, to niemozliwe.
Oczywiscie prawdy od niego nie wyciagne.
Awatar użytkownika
krzywydg
Lex Maniak
Posty: 787
Rejestracja: 14 sty 2011, o 00:42
Model Lexusa: GS430 MK I
Skąd:: Dąbrowa Górnicza
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Re: Mechanik mi rozp.. hamulce

Post autor: krzywydg »

a nie trzeba przypadkiem "wczytać" nowych tarcz i klocków do ECU??
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Mechanik mi rozp.. hamulce

Post autor: owczar »

Podłącz do kompa i będzie wszystko wiadome :)
kaczor1978
Lex user
Posty: 40
Rejestracja: 28 mar 2015, o 22:25
Model Lexusa: GSIII
Skąd:: Gdynia
Kontakt:

Re: Mechanik mi rozp.. hamulce

Post autor: kaczor1978 »

krzywydg pisze:a nie trzeba przypadkiem "wczytać" nowych tarcz i klocków do ECU??
Ale on nic nei zmienil, tylk ozdjal kolo i odczepil jeden klocek, zobaczyl ze nie zdejmei zacisku i zalozyl z pworotem, rozncia jest tylko taka ze teraz wywalilo mi blad i zaden system wspomagania jazdy i hamowanai nie dziala:?
Nie ma nowych tarcz i klockow, sa stare.

Do kompa podepne ale w poniedzialek dopiero jestem umowiony:/
Awatar użytkownika
szyman_leo
Lex user
Posty: 198
Rejestracja: 24 lut 2015, o 00:28
Model Lexusa: NX300h
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Mechanik mi rozp.. hamulce

Post autor: szyman_leo »

do poniedziałku powiadasz :scratch:
to jest kilka dni na zadumę i ... zabiegi kosmetyczno-obsługowe upragnionego Leszka :klucz:
może z wdzięczności mu przejdzie :fiu:
kaczor1978
Lex user
Posty: 40
Rejestracja: 28 mar 2015, o 22:25
Model Lexusa: GSIII
Skąd:: Gdynia
Kontakt:

Re: Mechanik mi rozp.. hamulce

Post autor: kaczor1978 »

Taki czujnik ABS mozna nabyc osobno czy trzeba cala piaste wymieniac?
Pe_pe
Lex user
Posty: 139
Rejestracja: 3 lis 2013, o 20:52
Model Lexusa: Gs430 mkIII, Rx400h, Sc430
Skąd:: WOT
Kontakt:

Re: Mechanik mi rozp.. hamulce

Post autor: Pe_pe »

Samo nie przejdzie, ale nic Ci mechanik nie rozp.....Wiem, ze tytułem liczyłeś na większy odzew, ale po co te nerwy :acute: .
Nowe tarcze i klocki TRZEBA wczytać do ECU. Nawet ich nie wymieniając a ruszając klocki lub tarcze możesz spowodować błąd. Miałem tak samo rok temu - mechanik w czasie przeglądu wymienił olej, klocki i tarcze etc. Po wyjeździe po kilkuset metrach zaświeciła się cała choinka. Myślałem, że samo przejdzie, ale niestety nie. Następnego dnia podpięto Leszka do kompa i skasowano błąd jednocześnie informując o nowych hamulcach. Nigdy nie wróciło. Dwa tygodnie temu zmieniłem ponownie klocki i tym razem nic.

Tak więc spokojnie....to nic groźnego :beach: .

ps. rzeczywiście się trudniej jeździ, ale niektórzy by się cieszyli z braku kontroli trakcji, choćby przez chwilę...... :ok:
kaczor1978
Lex user
Posty: 40
Rejestracja: 28 mar 2015, o 22:25
Model Lexusa: GSIII
Skąd:: Gdynia
Kontakt:

Re: Mechanik mi rozp.. hamulce

Post autor: kaczor1978 »

O super to juz by sporo tlumaczylo.
Kontrola trakcji to zaden problem ale jak mi sie auto zaczelo sie slizgac na suchej drodze przy wcisnieciu hamulca i poczulem smrod palonych opon to juz nie bylo tak rozowo.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości