[GS 300 MK III] Opinie o silniku 3.0 V6

ODPOWIEDZ
DziubekR6
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 7 maja 2015, o 20:21
Model Lexusa: GS300
Skąd:: Bristol
Kontakt:

[GS 300 MK III] Opinie o silniku 3.0 V6

Post autor: DziubekR6 »

Witam

Jestem tu nowy, wiec dzien dobry wszystkim :) Przymierzam sie do zakupu Lexusa GS300 z okolic 2006-2007. Nurtują mnie dwie sprawy.

1) Pierwsza to silnik 3.0 z tego modelu. Czytalem sporo opinii, ze silniki te z poczatku produkcji mialy duzy problem ze spalaniem sporej ilosci oleju i ze ponoc niewiele sie z tym dalo zrobic. Opinia jest taka, ze pozniej to poprawiono. Pytanie ile w tym prawdy i kiedy to poprawiono ? Czy model 2006 juz ma "dobry" silnik ? Czy sa jakies inne oznaczenia tych silników, na ktore ewentualnie mógłbym zwrocic uwagę, zeby nie wziac jakiejs miny ?
2) Kwestia zawieszenia. Czy mode GS300 MK3 ma regulowane zawieszenie, czy normalne ? Interesowalo by mnie raczej normalne, bo nie potrzebuje regualcji, a takie bajery zawsze sa niepotrzebnie drogie w ewentualnej naprawie.

To w zasadzie tyle. Chyba ze znacie jeszcze jakies ewentualne bolączki tego samochodu, to bylbym bardzo wdzieczny za ewentualne porady.

Z gory dzieki :)

Pozdro!
Awatar użytkownika
dS
Lex Master
Posty: 2932
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:30
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: [GS 300 MK III] Opinie o silniku 3.0 V6

Post autor: dS »

@1 - co do przepalania oleju to z tego co mi wiadomo to silniki z bezpośrednim wtryskiem lubią go trochę wciągnąć, ale najlepiej jak by się wypowiedziały osoby które użytkują te auta, jak to wygląda u nich
@2 - Regulowana twardość zawieszenia (Adaptive Variable Suspension (AVS) ) była dostępna tylko w modelach z V8 i hybrydach
mixus
Nowy lex user
Posty: 7
Rejestracja: 12 sty 2015, o 00:13
Model Lexusa: GS300
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: [GS 300 MK III] Opinie o silniku 3.0 V6

Post autor: mixus »

AVS było też w modelu GS300 po lifcie, czyli od 2008r.
ODPOWIEDZ

Wróć do „GS mk3 2005-2012”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości