IS300h - niepożądane wibracje napędu - defekt fabryczny?

Awatar użytkownika
dblacha
Nowy lex user
Posty: 16
Rejestracja: 18 maja 2013, o 13:21
Model Lexusa: IS300h
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

IS300h - niepożądane wibracje napędu - defekt fabryczny?

Post autor: dblacha »

Cześć,

mam pytanie do użytkowników hybrydowego IS300h: czy znany jest Wam defekt w postaci permanentnych wibracji układu przeniesienia napędu przy ~1300RPM?

Na "zachodzie" jest sporo szumu w tym temacie, w PL nie znalazłem na forach wątków w tym temacie:

http://www.lexusownersclub.co.uk/forum/ ... ing-defect
http://www.lexusownersclub.co.uk/forum/ ... -1300rpms/
http://au.lexusownersclub.com/forums/to ... ibrations/

Ja już mam za sobą update firmware ECU który miał problem rozwiązać, ale różnica jest niewielka, co gorsza, wibracje zaczynają się "rozlewać" poza 1300RPM.
Najprawdopodobniej, wibracje są znanym już efektem w napędach z Power Split Device (czyli zamiast skrzyni biegów i sprzęgła jest tylko planetarna przekładnia na stałe połączona z silnikami i kołami) : http://www.ece.eng.wayne.edu/~hying/images/getPDF.pdf

Jakie są Wasze obserwacje?

Pozdrawiam,
Dominik.
Załączniki
DSC_0009.JPG
DSC_0009.JPG (6.54 KiB) Przejrzano 8246 razy
Awatar użytkownika
Dawid0ss
Lex Master
Posty: 1774
Rejestracja: 14 sty 2013, o 12:46
Model Lexusa: Lexus GS450h mk3
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: IS300h - niepożądane wibracje napędu - defekt fabryczny?

Post autor: Dawid0ss »

Cze,

Szczerze mówiąc, to może być z tym problem. Te auta tutaj na forum to chyba można policzyć na palcach jednej ręki ;-)

W każdym razie dziwna sprawa. Właśnie z tego powodu nie pcham się w kupowanie nowych aut świeżo z fabryki. Przez pierwsze lata robią sobie z klienta testera. A to update1, a to update2 itd.

3mam kciuki :-)

Pzdr
Awatar użytkownika
dblacha
Nowy lex user
Posty: 16
Rejestracja: 18 maja 2013, o 13:21
Model Lexusa: IS300h
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: IS300h - niepożądane wibracje napędu - defekt fabryczny?

Post autor: dblacha »

Dawid0ss pisze:Cze,

Szczerze mówiąc, to może być z tym problem. Te auta tutaj na forum to chyba można policzyć na palcach jednej ręki ;-)

W każdym razie dziwna sprawa. Właśnie z tego powodu nie pcham się w kupowanie nowych aut świeżo z fabryki. Przez pierwsze lata robią sobie z klienta testera. A to update1, a to update2 itd.

3mam kciuki :-)

Pzdr
No właśnie to mnie dziwi, bo jeździ tych 300h po naszych ulicach zdecydowanie więcej niż 250, no w każdym razie w Wawce :-)

Ja poprzednio też tak zaryzykowałem i kupiłem Priusa z pierwszej produkcji (2004), ale tam nie było (i wciąż nie ma :-)) śladu takiego efektu, jak i innych ciekawostek.
Ale już w ostatniej generacji Priusa, oraz w CT200h podobno jest to samo, choć być może przez słabsze wytłumienie kabiny, słabiej się daje we znaki.
W 300h to jest bardzo wyraźny efekt - ktoś nawet zmierzył częstość: dokładnie 43Hz.
Z Lexus Polska wiem, że mają listę "reklamacji" i próbują coś uzyskać od Lexus Japan, ale to już prawie dwa latka, a efektu brak...

Na tym forum w UK, jest gostek, który uparł się, oddał trzy razy auto do naprawy gwarancyjnej i w końcu wymienili mu jego MY13 na nowy MY15 - twierdzi, że wibracje są, ale prawie niezauważalne - pytanie jak będzie w dalszej eksploatacji,

pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Dawid0ss
Lex Master
Posty: 1774
Rejestracja: 14 sty 2013, o 12:46
Model Lexusa: Lexus GS450h mk3
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: IS300h - niepożądane wibracje napędu - defekt fabryczny?

Post autor: Dawid0ss »

dblacha pisze:No właśnie to mnie dziwi, bo jeździ tych 300h po naszych ulicach zdecydowanie więcej niż 250, no w każdym razie w Wawce :-)
Ja ich widuję mega mało, ale jeden biały stoi często u mnie pod biurem. Wiśniowy Business Park, może Twój ? :-D
Awatar użytkownika
dblacha
Nowy lex user
Posty: 16
Rejestracja: 18 maja 2013, o 13:21
Model Lexusa: IS300h
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: IS300h - niepożądane wibracje napędu - defekt fabryczny?

Post autor: dblacha »

Dawid0ss pisze:
dblacha pisze:No właśnie to mnie dziwi, bo jeździ tych 300h po naszych ulicach zdecydowanie więcej niż 250, no w każdym razie w Wawce :-)
Ja ich widuję mega mało, ale jeden biały stoi często u mnie pod biurem. Wiśniowy Business Park, może Twój ? :-D
To nie ja :-)
Choć mój też biały - jakbym wiedział, że będzie 99% białych na drogach to jednak bym inny kolor wybrał...

Jadę na drugi przegląd next week i chyba zostawię go do naprawy gwarancyjnej. Nie po to kupowałem Lexa by mieć doznania jak z rozklekotanego Diesla.
Awatar użytkownika
Dawid0ss
Lex Master
Posty: 1774
Rejestracja: 14 sty 2013, o 12:46
Model Lexusa: Lexus GS450h mk3
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: IS300h - niepożądane wibracje napędu - defekt fabryczny?

Post autor: Dawid0ss »

dblacha pisze:Choć mój też biały - jakbym wiedział, że będzie 99% białych na drogach to jednak bym inny kolor wybrał...
To może ja widzę różne sztuki jednak, a przez kolor myślę, że to non stop ta sama ;-)
Awatar użytkownika
dblacha
Nowy lex user
Posty: 16
Rejestracja: 18 maja 2013, o 13:21
Model Lexusa: IS300h
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: IS300h - niepożądane wibracje napędu - defekt fabryczny?

Post autor: dblacha »

Dawid0ss pisze: To może ja widzę różne sztuki jednak, a przez kolor myślę, że to non stop ta sama ;-)
bardzo możliwe :-)
kolor pasuje do IS, ale jest zdecydowanie zbyt popularny
Awatar użytkownika
masahuku
Nowy lex user
Posty: 18
Rejestracja: 6 sie 2015, o 23:35
Model Lexusa: Is300h
Skąd:: Lublin
Kontakt:

Post autor: masahuku »

Witam.
Przymierzam sie do kupna is300h.
Powiedz Kolego jak wyglada ten problem. Czy tylko w przedziale 1300-1400km/h?
Czy mozna go wyeliminowac trybem "s" skrzyni biegow?
Czy wystepuje tylko przy predkosci 90km/h?
A czy redukcja lopatka przy 90km/h nie podniesie obrotow i nie rozwiaze problemu?

Dotarlem do artykulu w ktorym ten problem jest poruszany jako generalny problem hybryd. Ze wzgledu na brak typowego sprzegla jako mechanizmu tlumienia, drgania sie przenosza dalej. Sa juz jakies proby eliminowania tego zjawiska.
Kurde to mam zabitego cwieka w glowie teraz:/
Awatar użytkownika
Dawid0ss
Lex Master
Posty: 1774
Rejestracja: 14 sty 2013, o 12:46
Model Lexusa: Lexus GS450h mk3
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re:

Post autor: Dawid0ss »

masahuku pisze:Kurde to mam zabitego cwieka w glowie teraz:/
Taki ćwiek, to żaden ćwiek ;-) Kupując model auta, który dopiero debiutuje na rynku, stajesz się królikiem doświadczalnym na usługach producentów. Dobre czasy minęły. Dziś co kilka miechów Cię zapraszają na jakieś apdejty, srejty, a przy okazji wychodzą i inne zonki.
Pzdr
Awatar użytkownika
endrju1
Lex Master
Posty: 1019
Rejestracja: 13 lut 2015, o 17:11
Model Lexusa: is200
Skąd:: LLB
Kontakt:

Re:

Post autor: endrju1 »

masahuku pisze:Witam.
Czy tylko w przedziale 1300-1400km/h?
Wow! nie wiedziałem, że hybryda daje aż tyle do max prędkości...
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk3 2013-”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości