ct200h

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu CT
gesia
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 10 maja 2015, o 14:35
Model Lexusa: ct200h
Skąd:: antwerpen
Kontakt:

ct200h

Post autor: gesia »

Witam wszystkich jestem zainteresowany kupnem nowego lexusa ct200h podpowiedzcie czym sie segurowac i co myslicie o hybrydzie
Awatar użytkownika
dzida
Lex Driver
Posty: 506
Rejestracja: 18 kwie 2015, o 14:13
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Biłgoraj
Kontakt:

Re: ct200h

Post autor: dzida »

Technicznie jest to Toyota Prius z szlachetniejszym opakowaniem i ładniejszą karoserią IMO. Jeśli chodzi o elektrykę zespołu napędowego czy trwałość baterii to nie ma czego się bać, bo wymieniane są w marginalnych przypadkach, które można policzyć na palcach jednej ręki doliczając do tego Priusa.
gesia
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 10 maja 2015, o 14:35
Model Lexusa: ct200h
Skąd:: antwerpen
Kontakt:

Re: ct200h

Post autor: gesia »

aha a jak jest z nawi warto doplacac prawie 1300 euro za samochodowke czy lepiej przenosny sprzet.Mam obecnie bemke e60 i powiem ze nawi to kaszana wiec jak jest z elka
Awatar użytkownika
dzida
Lex Driver
Posty: 506
Rejestracja: 18 kwie 2015, o 14:13
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Biłgoraj
Kontakt:

Re: ct200h

Post autor: dzida »

Jak Ci nie przeszkadza doczepiana do szyby navi to będzie lepsza szczególnie jak korzysta z google maps - nie ma aktualniejszych map żadna inna i jest bardzo sprawna jeśli chodzi o korki. Na minus to, że wymaga podłączenia do internetu dlatego trzeba załatwić sobie kartę AERO2
Jednak fabryczna bardzo fajnie komponuje się z deską
gesia
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 10 maja 2015, o 14:35
Model Lexusa: ct200h
Skąd:: antwerpen
Kontakt:

Re: ct200h

Post autor: gesia »

ok dzieki za te szczegoly zaglebiam sie w lektore tego modelu i niebawem odezwe sie.A to ze fabryczna nawi ciekawie uzupelnia deche to juz widzialem na fotach jeszcze raz dzieki
czaqu
Lex user
Posty: 31
Rejestracja: 23 sty 2012, o 21:34
Model Lexusa: Poluje...
Skąd:: Elbląg
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: ct200h

Post autor: czaqu »

Gesia , jeśli chcesz kupić CT 200h to wiedz jedno:
1) Tego auta nie wolno porównywać z "konkurencją"
2) Warto odpowiedzieć sobie na pytania: dlaczego :LEXUS: ...po co...co dzięki temu będę miał, zyskam ....etc.
3) Warto poznać koncepcje inżynierów, którzy tworzyli to auto - do kogo jest skierowane przede wszystkim i do czego jest ono przeznaczone, czym się kierowali....

Są to zasadnicze pytania choćby z tego względu, że jak oglądam czy też czytam reportarze dziennikarzy motoryzacyjnych to wszyscy są zgodni co do jednego:
1) Toyota Prius w innym opakowaniu, która ma podbić rynek
2) Ogólna ocena wad i zalet w odzwierciedleniu do konkurencji z sakramentalnym pytaniem : Czy warto?

A moim skromnym zdaniem nie tędy droga.

pzdr.
pl
pkobierecki
Lex user
Posty: 182
Rejestracja: 15 lip 2012, o 16:42
Model Lexusa: CT 200h<RX450h<GS450h
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: ct200h

Post autor: pkobierecki »

W sumie CT ma być konkurencją dla na przykład BMW serii 1 albo Merca A-klasy. Lexus ma jedną opcję napędu i ma ona konkurować z dieslami konkurencji. Jeśli sobie skonfigurujemy te auta w jakimś słabym dieslu z automatem to okazuje się, że Lexus jednak jest konkurencją w 100 procentach- cenowo i wyposażeniem.
czaqu
Lex user
Posty: 31
Rejestracja: 23 sty 2012, o 21:34
Model Lexusa: Poluje...
Skąd:: Elbląg
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: ct200h

Post autor: czaqu »

Odnoszę nieodparte wrażenie iż środowisko, w tym także motoryzacyjne spowodowało "kategoryzację" tego modelu.
Proszę zagłębić się w historię i koncepcję powstania CT 200h.
Dla ułatwienia:
Pani Chika Kako ma na ten temat swoje zdanie :ok:
pzdr.
pl
Awatar użytkownika
ZawaR
Lex user
Posty: 28
Rejestracja: 19 lip 2016, o 11:08
Model Lexusa: UX250h * CT200h
Skąd:: Grudziądz
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Re: ct200h

Post autor: ZawaR »

Posiadam Lexusa CT200h. Kupiłem go bo mi się spodobał, i tak trochę z ciekawości. Tym bardziej że miałem przez chwilę Mercedesa A-Klasę i BMW Seria 1, podobne roczniki. Oczywiście sprawą indywidualną jest to czy się komuś podoba, czy nie... A klasa to dla mnie totalna pomyłka, Seria 1 z BMW bardzo fajne autko, Lexus CT200h jeszcze fajniejszy.
Awatar użytkownika
refurbished
Lex user
Posty: 27
Rejestracja: 30 lis 2016, o 11:53
Model Lexusa: CT200h
Skąd:: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: ct200h

Post autor: refurbished »

Jeżdżę przeważnie sam, sporadycznie z żoną. Szukałem kompakta z automatyczną skrzynią biegów (przejechałem ponad milion kilometrów mieszając benzynę a częściej ropę, wiec zasłużyłem na automat). Auto ma służyć kilkanaście lat.
Mazda3, Honda Civic, Volvo V40, Auris - to były moje typy.
Do salonu Toyoty miałem najdalej, pojechałem tam w pierwszej kolejności. Przejechałem się hybrydą, w drodze do domu stwierdziłem, że moje poszukiwania się skończyły - nie znajdę lepszego rozwiązania dla moich potrzeb. Troszkę głośno było w środku, ale do wytrzymania.

No i po kilku dniach Lexus ponowił zeszłoroczną promocję. Za podobną kwotę mogę mieć nieco mniej wybajerzonego ct200h.
Przez telefon i internet zamówiłem szarego (wulkaniczny grafit, mają wyobraźnię w nazywaniu kolorów), podstawowa wersja z pakietem design - koła 16, wyświetlacz, pipki do cofania, trackball do radia. Taki był od ręki (powiedzmy, 2 tygodnie). Leasing, ubezpieczenie od dealera.

Bez testowania, oglądania, przymierzania. Do Gdyni mam 180 km, jak już mam jechać to pociągiem i wracam autem.

Okazał się znacznie cichszy w środku, plastiki przyjaźniejsze, z zewnątrz też bardziej mi się podoba.

Z każdym przejechanym kilometrem podoba mi się bardziej.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus CT”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości