[IS300] Torque czy Uniwersalny Komputer Pokładowy?

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.
Awatar użytkownika
Damian91
Lex Driver
Posty: 450
Rejestracja: 4 lut 2015, o 17:31
Model Lexusa: IS300 SC
Skąd:: Pruszków/Warszawa
Lokalizacja: Pruszków/Warszawa
Kontakt:

[IS300] Torque czy Uniwersalny Komputer Pokładowy?

Post autor: Damian91 »

Czy ktoś z Was używał kiedyś aplikacji Torque do sczytywania parametrów samochodu? Rozumiem, że wystarczy coś takiego https://elektrosektor.pl/Skaner-diagnos ... -Bluetooth do tego aplikacja z Google Play i tyle? :o Co mnie ciekawi najbardziej to czy (jeśli tak to jak bardzo) przekłamuje wskazywane parametry? Druga opcja to UKP http://www.reveltronics.com/pl/produkty ... ladowy-ukp Ktoś ma doświadczenia z takim urządzeniem? Zastanawiam się czy dałoby się zastąpić tym urządzeniem fabryczny zegarek.. Chyba, że macie pomysł na miejsce montażu takiego ekranu?
tofex
Lex user
Posty: 165
Rejestracja: 8 lis 2011, o 08:24
Model Lexusa: LS 400
Skąd:: Szczecin
Kontakt:

Re: [IS300] Torque czy Uniwersalny Komputer Pokładowy?

Post autor: tofex »

Podstawowe parametry odczytuje bez problemu. Zużycie paliwa, korekty wtrysku, temperatura, ładowanie, oraz błędy CE. Torque ma sporo parametrów do odczytu, ale nie wszysko udostępnia ECU auta. Te które mozna odczytać, są podświetlone na liscie kolorem zielonym. Czy przekłamuje dane? Nie sądzę, przecież dane generuje ECU samochodu. Podstawowa przewaga nad UKP, to brak konieczności podpinania sie do instalacji auta. ELM,a wtykasz do OBD i działa, no i cena jest śmieszna.
Awatar użytkownika
Pawełn
Lex Driver
Posty: 400
Rejestracja: 6 paź 2012, o 14:43
Model Lexusa: IS300
Skąd:: Pruszków
Kontakt:

Re: [IS300] Torque czy Uniwersalny Komputer Pokładowy?

Post autor: Pawełn »

Damian91 pisze:Druga opcja to UKP http://www.reveltronics.com/pl/produkty ... ladowy-ukp Ktoś ma doświadczenia z takim urządzeniem? Zastanawiam się czy dałoby się zastąpić tym urządzeniem fabryczny zegarek.. Chyba, że macie pomysł na miejsce montażu takiego ekranu?
Jest opcja montażu czegoś podobnego wlasnie w miejscu zegarka, w celach testowych zakupiłem dwa te panele z zegarkiem, być może wkrótce uda się coś pokazac :-)
Awatar użytkownika
Damian91
Lex Driver
Posty: 450
Rejestracja: 4 lut 2015, o 17:31
Model Lexusa: IS300 SC
Skąd:: Pruszków/Warszawa
Lokalizacja: Pruszków/Warszawa
Kontakt:

Re: [IS300] Torque czy Uniwersalny Komputer Pokładowy?

Post autor: Damian91 »

Pawełn pisze:
Damian91 pisze:Druga opcja to UKP http://www.reveltronics.com/pl/produkty ... ladowy-ukp Ktoś ma doświadczenia z takim urządzeniem? Zastanawiam się czy dałoby się zastąpić tym urządzeniem fabryczny zegarek.. Chyba, że macie pomysł na miejsce montażu takiego ekranu?
Jest opcja montażu czegoś podobnego wlasnie w miejscu zegarka, w celach testowych zakupiłem dwa te panele z zegarkiem, być może wkrótce uda się coś pokazac :-)
Czekam w takim razie na info ! :) co masz na myśli mówiąc " coś podobnego " ?
Awatar użytkownika
dead_beat
Lex Driver
Posty: 590
Rejestracja: 20 lut 2012, o 16:41
Model Lexusa: Stilo 2.4Abarth temporary
Skąd:: WWL
Lokalizacja: Starowola
Kontakt:

Re: [IS300] Torque czy Uniwersalny Komputer Pokładowy?

Post autor: dead_beat »

Ja bawie się czasem Torque - fajna opcja wideorejestratora z mapą na tle obrazu i wszystkie parametry podczas jazdy ;-)
tak sobie myślałem, żeby na jakimś telefonie uruchomić to na stałe ;-)
Awatar użytkownika
Pawełn
Lex Driver
Posty: 400
Rejestracja: 6 paź 2012, o 14:43
Model Lexusa: IS300
Skąd:: Pruszków
Kontakt:

Re: [IS300] Torque czy Uniwersalny Komputer Pokładowy?

Post autor: Pawełn »

Damian91 pisze: co masz na myśli mówiąc " coś podobnego " ?
Mam na myśli podobne urządzenie - komputer pokładowy, tyle że zamontowany w miejsce zegarka. Mnie najbardziej podoba się to że samochód wyświetlał będzie wreszcie km i C zamiast mil i F :dance3: no i wiele wiele innych parametrów.
Ostatnio zmieniony 19 lut 2016, o 06:09 przez Pawełn, łącznie zmieniany 1 raz.
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: [IS300] Torque czy Uniwersalny Komputer Pokładowy?

Post autor: owczar »

Ja mam UKP w drugim aucie. Spisuje się rewelacyjnie. Szczególnie, że mam tam LPG. Dobrze skalibrowany pokazuje spalanie LPG lepiej niż fabryczne komputery w nowych autach ;)

Torque jest fajny na chwilę... UKP masz zawsze w aucie. Pamięta przebieg, trasę, spalanie itd.
Awatar użytkownika
endrju1
Lex Master
Posty: 1019
Rejestracja: 13 lut 2015, o 17:11
Model Lexusa: is200
Skąd:: LLB
Kontakt:

Re: [IS300] Torque czy Uniwersalny Komputer Pokładowy?

Post autor: endrju1 »

Miałem UKP w poprzednim aucie, spisywał się świetnie, po kalibracji wiedziałem z dokładnością ok 5km kiedy skończy mi się lpg.
Trochę mnie tylko denerwowała konieczność resetowania po każdym tankowaniu i wyświetlacz lcd smużył jak było zimno (poniżej 0), ale zawsze można wybrać oled.
Awatar użytkownika
Damian91
Lex Driver
Posty: 450
Rejestracja: 4 lut 2015, o 17:31
Model Lexusa: IS300 SC
Skąd:: Pruszków/Warszawa
Lokalizacja: Pruszków/Warszawa
Kontakt:

Re: [IS300] Torque czy Uniwersalny Komputer Pokładowy?

Post autor: Damian91 »

Pawełn, jakich rozmiarów jest ten wyświetlacz? Ciekaw jestem czy da się tam upchnąć ten od UKP.
Czy ten wyrób kolegi opiera się na fabrycznym zegarku?
Awatar użytkownika
Pawełn
Lex Driver
Posty: 400
Rejestracja: 6 paź 2012, o 14:43
Model Lexusa: IS300
Skąd:: Pruszków
Kontakt:

Re: [IS300] Torque czy Uniwersalny Komputer Pokładowy?

Post autor: Pawełn »

Damian91 pisze:Pawełn, jakich rozmiarów jest ten wyświetlacz? Ciekaw jestem czy da się tam upchnąć ten od UKP.
Czy ten wyrób kolegi opiera się na fabrycznym zegarku?
Nie jestem w stanie podać teraz wymiarów wszystkie graty są u kumpla, ale jak szukałem to wyświetlacz żadnego z dostępnych ukp nie mieści się tam, musiałbyś upychac go gdzie indziej, ja nie chciałem, stąd pomysł żeby zrobić go samemu.
Z fabrycznego zegarka zostają tylko przyciski, przydadzą się:)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości