[LS 460] Głośna praca układu wydechowego

Problemy z silnikami dotyczące modelu LS
Awatar użytkownika
favor1
Nowy lex user
Posty: 7
Rejestracja: 2 lis 2010, o 13:11
Model Lexusa: LS 460
Skąd:: Lublin
Kontakt:

[LS 460] Głośna praca układu wydechowego

Post autor: favor1 »

Witam, mam problem z LS-em a mianowicie okropnie głośna praca układu wydechowego przy obrotach 1000-1800 obr/min. Przy wyższych obrotach jest wszystko ok. Auto nie wywala żadnych błędów jest po dużym przeglądzie w ASO. Byłem już w 3 serwisach zajmujących się tłumikami i twierdzą, że wszystko jest ok. Pomóżcie bo nie da się jeździć przy prędkościach przelotowych 100-120 "buczenie" łeb urywa ;/
Awatar użytkownika
markami
Lex user
Posty: 155
Rejestracja: 25 lis 2013, o 22:17
Model Lexusa: Lexus LS430/Toyota Avensis T25
Skąd:: Podlaskie
Lokalizacja: Grajewo
Kontakt:

Re: [LS 460] Głośna praca układu wydechowego

Post autor: markami »

Dziwna sprawa że tylko w pewnych zakresach prędkości. A wydech zamocowanie jest ok? wieszaki gumowe osłony czy nie są luźne powodujące drgania? Czy układ jest szczelny nie widać przedmuchów? Jest prosta metoda w garażu (spaliny odprowadzamy na zewnątrz :) odpalić auto i w kanale zbliżać blisko wydechu na całej długości coś co jest wrażliwe na delikatny podmuch piórko, cienka folia itp trzymając pincetą.

favor1 pisze:Witam, mam problem z LS-em a mianowicie okropnie głośna praca układu wydechowego przy obrotach 1000-1800 obr/min. Przy wyższych obrotach jest wszystko ok. Auto nie wywala żadnych błędów jest po dużym przeglądzie w ASO. Byłem już w 3 serwisach zajmujących się tłumikami i twierdzą, że wszystko jest ok. Pomóżcie bo nie da się jeździć przy prędkościach przelotowych 100-120 "buczenie" łeb urywa ;/
Awatar użytkownika
favor1
Nowy lex user
Posty: 7
Rejestracja: 2 lis 2010, o 13:11
Model Lexusa: LS 460
Skąd:: Lublin
Kontakt:

Re: [LS 460] Głośna praca układu wydechowego

Post autor: favor1 »

Wydech jest szczelny, sprawdzałem kilka razy w różnych serwisach. Opinie były interesujące od mechanika który stwierdził, że taki silnik musi hałasować i że wszystko jest ok, w innym serwisie stwierdzili, że "układ wydechowy jest sprawny ale układ sterowania dopalania spalin może być uszkodzony" co mnie zdziwiło bo myślałem że mój benzyniak tego nie ma, a dzisiaj w kolejnym serwisie usłyszałem, że jeden z katalizatorów się rozsypał i to on wydaje taki basowy buczący dźwięk. Auto ma 260000 km możliwe że to katalizatory się posypały i to one hałasują?
Awatar użytkownika
markami
Lex user
Posty: 155
Rejestracja: 25 lis 2013, o 22:17
Model Lexusa: Lexus LS430/Toyota Avensis T25
Skąd:: Podlaskie
Lokalizacja: Grajewo
Kontakt:

Re: [LS 460] Głośna praca układu wydechowego

Post autor: markami »

Aha. Bardzo możliwe tylko mam nadzieje że w mak się nie rozsypał i nie poszedł dalej w wydech a spróbuj tylko lekko popukać gumowym młotkiem w katalizator przy ciszy dookoła i zobaczysz czy coś w nim grucha inna metoda to odkręcić na łączeniu i zaświecić latarką i sprawdzić jak wygląda. A sprawdzali ci kolektory wylotowe tam wszystko ok?

favor1 pisze:Wydech jest szczelny, sprawdzałem kilka razy w różnych serwisach. Opinie były interesujące od mechanika który stwierdził, że taki silnik musi hałasować i że wszystko jest ok, w innym serwisie stwierdzili, że "układ wydechowy jest sprawny ale układ sterowania dopalania spalin może być uszkodzony" co mnie zdziwiło bo myślałem że mój benzyniak tego nie ma, a dzisiaj w kolejnym serwisie usłyszałem, że jeden z katalizatorów się rozsypał i to on wydaje taki basowy buczący dźwięk. Auto ma 260000 km możliwe że to katalizatory się posypały i to one hałasują?
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: [LS 460] Głośna praca układu wydechowego

Post autor: maniek_ls400 »

favor1 pisze:Witam, mam problem z LS-em a mianowicie okropnie głośna praca układu wydechowego przy obrotach 1000-1800 obr/min. Przy wyższych obrotach jest wszystko ok. Auto nie wywala żadnych błędów jest po dużym przeglądzie w ASO. Byłem już w 3 serwisach zajmujących się tłumikami i twierdzą, że wszystko jest ok. Pomóżcie bo nie da się jeździć przy prędkościach przelotowych 100-120 "buczenie" łeb urywa ;/
Proponuję umówić się z właścicielem innego LS460 na przejażdżkę i sprawdzić czy faktycznie Twój ma przypadłość czy 'Ci się wydaje'. A jak z mocą ? Cały czas dobrze jedzie czy w podanym przedziale obrotów jest odczuwalnie słabszy ? Jak wyglądają wyniki spalin ze stacji diagnostycznej ? Czyściłeś MAF (czujnik przy filtrze powietrza), przepustnicę ? Może silnik dostaje nieprawidłową mieszankę i 'buczy' - nie musi wywalać Checka..
Czy na postoju (na N) i podnoszeniu obrotów (nie przegazówka tylko powoli równo od 1000-1800) też buczy ?
Ostatnio zmieniony 15 maja 2015, o 15:29 przez maniek_ls400, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
favor1
Nowy lex user
Posty: 7
Rejestracja: 2 lis 2010, o 13:11
Model Lexusa: LS 460
Skąd:: Lublin
Kontakt:

Re: [LS 460] Głośna praca układu wydechowego

Post autor: favor1 »

Niestety nie mam kanału pod ręką ale przy najbliższej okazji obejrzę kata. Spadku mocy nie odczuwam a na zimnym silniku jest znacznie cichszy niż na rozgrzanym. W przyszły piątek jestem umówiony na wizytę w ASO może w końcu uda się zdiagnozować usterkę. A czy sondy lambda za katalizatorami jeżeli są wadliwe mogą powodować taki efekt?
Załączniki
Miejsca sond.png
(21.9 KiB) Pobrany 387 razy
Awatar użytkownika
favor1
Nowy lex user
Posty: 7
Rejestracja: 2 lis 2010, o 13:11
Model Lexusa: LS 460
Skąd:: Lublin
Kontakt:

Re: [LS 460] Głośna praca układu wydechowego

Post autor: favor1 »

Gdzie znajdę ten czujnik MAF? Do przepustnicy ani kolektora nie zaglądałem ale przy najbliższej okazji to zrobię.
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: [LS 460] Głośna praca układu wydechowego

Post autor: owczar »

Sondy lambda nie mogą powodować takiego efektu. Porównaj z innym LS. Jak się okaże, że rzeczywiście u Ciebie jest coś nie tak to konieczny będzie demontaż wydechu i jego oględziny.
Niesprawny katalizator objawiałby się błędem.

Możliwe, że np wsad końcowego wydechu się oberwał i spaliny nie przepływają przez niego jak powinny. Niestety od LS430 w górę układ wydechowy to już nie to samo co w LS400.
tofex
Lex user
Posty: 165
Rejestracja: 8 lis 2011, o 08:24
Model Lexusa: LS 400
Skąd:: Szczecin
Kontakt:

Re: [LS 460] Głośna praca układu wydechowego

Post autor: tofex »

Ja w swoim staruszku mam podobny objaw. W okolicy 1300-1500 rpm pojawia się przy niewielkim wciśnięciu gazu lekkie buczenie.Wystarczy deko dodać lub ująć gazu i robi się cisza.
Jest to lekko irytujące, bo odbywa się akurat przy takim wciśnięciu gazu jak zazwyczaj jeżdzę. Wydaje mi się, iż wydech wpada wtedy w jakiś rezonans. Wydech ma 20 lat, z zewnątrz nic nie widać, ale co ma w środku po tylu latach? U mnie jest tak od samego początku.
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: [LS 460] Głośna praca układu wydechowego

Post autor: maniek_ls400 »

Czy osłony termincze kolektorów i nad katami oraz nad końcowymi tłumiakami są dobrze przykręcone, nie przerdzewiały na otworach montażowych ? Warto obejrzeć też poduszkę pod skrzynią biegów - tylną przed wyjściem na wał.
ODPOWIEDZ

Wróć do „LS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości