Pompa ABS

Awatar użytkownika
jordi007
Lex Driver
Posty: 534
Rejestracja: 5 lip 2011, o 15:40
Model Lexusa: Gs 450h
Skąd:: lublin
Kontakt:

Pompa ABS

Post autor: jordi007 »

Witam
Wczoraj na spocie kolega sprawdzał swoj kabel do podłaczenia kompa na moim is 200 i wyszedł bład pompy abs ze gubi mase nie pamietam nr jak bede znał to dopisze.
ale pierwszy raz w zyciu sie z czyms takim spotkałem jest mi ktos w stanie cos wiecej powiedziec o co tu moze chodzic
Awatar użytkownika
dzida
Lex Driver
Posty: 506
Rejestracja: 18 kwie 2015, o 14:13
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Biłgoraj
Kontakt:

Re: Pompa ABS

Post autor: dzida »

Ja bym zaczął od najłatwiejszego, czyli sprawdzenia styków - oczywiście jeśli tego nie robiliście. Zaśniedziałe styki lub przerwa w przewodzie masowym to bardzo prawdopodobna usterka w aucie, które ma już swoje lata i praktycznie nic nie kosztuje ;)
TmK18
Lex user
Posty: 158
Rejestracja: 9 lip 2013, o 19:25
Model Lexusa: IS200
Skąd:: WLKP
Kontakt:

Re: Pompa ABS

Post autor: TmK18 »

A tak z ciekawosci to jakim urzadzeniem on to sprawdzal ?
I czy masz jakies objawy tego bledu, typu slabe hamulce ?
Awatar użytkownika
jordi007
Lex Driver
Posty: 534
Rejestracja: 5 lip 2011, o 15:40
Model Lexusa: Gs 450h
Skąd:: lublin
Kontakt:

Re: Pompa ABS

Post autor: jordi007 »

Co podłączyć to nie wiem nie znam nazwy programu zauważalnych na pierwszy rzut oka to raczej nie ma mi osobiście wydaje się że od jakiegoś czasu właśnie ma słabsze hamulce i wydaje mi się że ABS włącza się za szybko, i chyba jak chodzi jeszcze na ssaniu to lepiej hamuje. Czekam na przesłanie nr. błędu ale C200 ileś
Awatar użytkownika
endrju1
Lex Master
Posty: 1019
Rejestracja: 13 lut 2015, o 17:11
Model Lexusa: is200
Skąd:: LLB
Kontakt:

Re: Pompa ABS

Post autor: endrju1 »

Wg mnie, trzeba posprawdzać czy wszystko się dobrze trzyma i jest dobrze podłączone, potem skasować błąd, pojeździć (tak aby abs się miał możliwość włączyć) i sprawdzić czy błąd wystąpi ponownie czy nie, bo równie dobrze błąd mógł wystąpić 6 lat temu (czy kiedy tam ostatnio akumulator był wyjmowany).
Awatar użytkownika
jordi007
Lex Driver
Posty: 534
Rejestracja: 5 lip 2011, o 15:40
Model Lexusa: Gs 450h
Skąd:: lublin
Kontakt:

Re: Pompa ABS

Post autor: jordi007 »

ABS/VSC/TRC 1223, C1251 to są właśnie moje błędy
Awatar użytkownika
Gugaz
Nowy lex user
Posty: 9
Rejestracja: 10 maja 2015, o 12:16
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Białystok
Kontakt:

Re: Pompa ABS

Post autor: Gugaz »

Podpinam się do Tematu jordi007, mam identyczny błąd. Poniżej dokładne zdjęcia błędu.

Obrazek

Od razu idę przejże te styki, chodź za bardzo nie wiem gdzie są :)
Awatar użytkownika
dzida
Lex Driver
Posty: 506
Rejestracja: 18 kwie 2015, o 14:13
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Biłgoraj
Kontakt:

Re: Pompa ABS

Post autor: dzida »

Awatar użytkownika
Gugaz
Nowy lex user
Posty: 9
Rejestracja: 10 maja 2015, o 12:16
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Białystok
Kontakt:

Re: Pompa ABS

Post autor: Gugaz »

Obejrzałem te styki dokładnie i przedmuchałem, zrobiłem jazdę próbna i ABS na drodze szutrowej działa jak należy. Może szukam dziury w całym ale to są hamulce i wole mieć je na tip-top. (dopiero jutro podepnę pod komputer sprawdzić czy coś to dało) Zauważyłem również dziwną rzecz przy włączonym silniku i wciskając hamulec rosną mi obroty... nie wiem czy to normalne u sąsiada w is300 automat patrzyłem i nie ma takiego czegoś... może ktoś posiada wiedzę o tym czy to jest dobrze czy coś nie tak?
Awatar użytkownika
jordi007
Lex Driver
Posty: 534
Rejestracja: 5 lip 2011, o 15:40
Model Lexusa: Gs 450h
Skąd:: lublin
Kontakt:

Re: Pompa ABS

Post autor: jordi007 »

mi tez rosnał obroty ale tylko troszke, to normalne tak mi sie wydaje w manualach narazie olałem temat bo oprocz błedów nic mi sie nie dzieje ale daj znac czy coś pomogło preczyszczenie styków
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości