Parę pytań o Klimatyzację w LS430 w wersji Prezydent

Problemy dotyczące modelu LS
Afrost
Lex user
Posty: 115
Rejestracja: 30 mar 2015, o 23:01
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Białystok
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Parę pytań o Klimatyzację w LS430 w wersji Prezydent

Post autor: Afrost »

Witam ponownie, może ktoś z posiadaczy tej wersji mógłby podpowiedzieć ilo strefowa tak naprawdę jest klimatyzacja w tym wariancie ? dwu czy może trzy strefowa ? Przed zakupem bardzo mi się podobała klimatyzacja sterowana z tylnego siedzenia i mógłbym sobie dać rękę uciąć, że przez myśl nie przeszło by mi, że może być dwu strefowa a jednak ... ustawiam sobie z przodu 21 jadę wszystko jest ok ale po jakimś czasie czuję, że coś robi się ciepło patrzę a na dwóch przednich wyświetlaczach od temperatury świeci się 23, żona z tyłu sobie zwiększyła temperaturę i chwała za to bo taki był zamysł by mogła sobie z tyłu zrobić nieco cieplej ale ja z przodu dalej potrzebuje chłodu ;) to jak to jest w końcu ? ktoś z tyłu zmienia temperaturę a ona zmienia się mi z przodu ? to normalne tak ma być ? :szok: czy może mam coś uszkodzone itp. ? jak się ustawi z przednich foteli temperaturę to każda strona może mieć ile komu pasuje choć oddzielnie siły nawiewu już nie da się ustawić dla każdej ze stron ale to nie taki wielki problem.

Drugie pytanie to chce podjechać odgrzybić klimatyzację tylko zastanawiam się czy w tylnej kanapie jest drugi parownik ? filtr kabinowy jest tam oddzielny ten dostępny z bagażnika więc pierwotnie myślałem, że jest tam prócz lodówki drugi parownik i z niego jest oddzielnie sterowana klimatyzacja na tył ale chyba się przeliczyłem :( chyba, że jednak jest a jeśli tak to jak go odgrzybić z przodu włączają obieg zamknięty i ozonują ale czy z tyłu będzie też aktywny obieg zamknięty i się ten ewentualny drugi domniemany parownik odgrzybi ?

Mam ostatnie pytanie odnośnie klimatyzacji w tym aucie

W poprzednich samochodach miałem automatyczną dwustrefową nie dmuchała tak dobrze jak tutaj ale ogólnie jak była ustawiona temperatura np 19 stopni to klima non stop praktycznie dmuchała tak samo zimnym powietrzem, no chyba, że wentylator na chłodnicy się zacierał to raz chłodziło a po chwili nie i tak w kółko :) a tutaj jest inaczej tzn ustawie np. 20 stopni zaczyna dmuchać mocno czuć, że leci bardzo schłodzone powietrze a po jakimś czasie już leci delikatnie chłodne albo zupełnie "neutralne" czy po osiągnięciu zadanej temperatury w tym aucie sprężarka wyłącza się i dmucha powietrzem zastanym w kabinie a po ponownym podniesieniu się temperatury ponownie sprężarka załącza się i dmucha mocno schłodzonym ? czyli tak ma być i wszystko jest ok ? czy może sprawdzić czy są wszystkie biegi wentylatora na chłodnicy od klimy bo może któregoś biegu nie ma i zaczyna chłodzić jak wskoczy np. na 2 bieg a jak jest na 1 to nie kręci się i sprężarka nie startuje.
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: Parę pytań o Klimatyzację w LS430 w wersji Prezydent

Post autor: maniek_ls400 »

Jest wszystko OK ponieważ:
1. klima jest dwustrefowa - Marcin (owczar) nawet w tym wątku poruszął to zagadnienie. Z tyłu masz tak naprawdę system oczyszczania powietrza (np z dymu papierosowego) jeśli COE (czytaj Twoja żona) na tylnej kanapie pali to górne kratki wciągają powietrze, przepuszczają przez filtr węglowy z tyłu (dostępny z bagażnika) i wydmuchują otworami pod maskownicami za zagłówkami.
2. COE na tylnej kanapie może tyle samo co jego niskoopłacany kierowca :biggrin2: - sterować radiem (nad tym boleje teraz moja córka w S-classe - bo nie ma tych możliwości), klimą dla całego auta (ponieważ jak napisałem w pkt 1 ) jest dwustrefowa (L i P) a nie przód - tył. Dlatego również tylko COE ma masaże w fotelach a driver już nie..

Tak - LS President to limo, które miało robić 'dobrze i lepiej' pasażerom na drugim rzędzie siedzeń..
Afrost
Lex user
Posty: 115
Rejestracja: 30 mar 2015, o 23:01
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Białystok
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Parę pytań o Klimatyzację w LS430 w wersji Prezydent

Post autor: Afrost »

Kurcze no to się wkopałem ;) a miało być tak pięknie. No cóż do lata jeszcze trochę czasu to pokombinuję co tu wymyślić. Najbliższe wakacje i sierpniowy wyjazd do Cro zweryfikują zasadność zmiany samochodu na taki ze sterowaniem klimą z tylnego siedzenia ... dobrze, że całą drogę żona nie będzie siedziała z tyłu. A mi raczej nie będzie dane posiedzieć z tyłu mam dziwną chorobę lokomocyjną mogę jechać non stop ile się tylko da ale wyłącznie jako kierowca jako pasażer już kiepskawo a z tylu tym bardziej. Pokombinuje z nawiewami z tyłu by słabiej dmuchały itp więc jakoś to będzie.
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: Parę pytań o Klimatyzację w LS430 w wersji Prezydent

Post autor: maniek_ls400 »

Jet przycisk z kluczykiem na tylnym panelu - jeśli dobrze pamiętam - po przytyrzymaniu go 3 -5 sekund blokuje funkcje tylnego panela. Bardziej bezczelna opcja - odłącz kostkę od podłokietnika z tyłu. Trzecia opcja - najbardziej skuteczna - zapowiedz, że jak ktoś jeszcze z tyłu coś przełączy to wysadzisz na najbliższym parkingu i pojedziesz dalej do Cro sam - działa - sprawdzone na osobie komentującej mój styl jazdy parę lat temu :))
Awatar użytkownika
adamsky73
Lex Driver
Posty: 621
Rejestracja: 20 maja 2014, o 17:14
Model Lexusa: LS460 '08
Skąd:: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Parę pytań o Klimatyzację w LS430 w wersji Prezydent

Post autor: adamsky73 »

Niestety czterostrefowa klima to chyba tylko w najbogatszej wersji LS460 L była.

Edit:
W opisie aktualnego LS czterostrefowa klima przychodzi wraz z pakietem President za jedyne czterdzieściparę tysięcy :szok:
Afrost
Lex user
Posty: 115
Rejestracja: 30 mar 2015, o 23:01
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Białystok
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Parę pytań o Klimatyzację w LS430 w wersji Prezydent

Post autor: Afrost »

Mi by starczyła już 3 strefowa albo dwu ale dzielona na przód i tył :) a tak to robi się klimatyzacja jednostrefowa :szok: żeby chociaż nie ruszało strony kierowcy pasażer z tyłu sobie zmienia temperaturę u kierowcy dalej jest tak samo a ewentualnie u przedniego pasażera się zmienia a tak to zmienia się i u pasażera i u kierowcy więc faktycznie robi się jedno strefowa.
Awatar użytkownika
adamsky73
Lex Driver
Posty: 621
Rejestracja: 20 maja 2014, o 17:14
Model Lexusa: LS460 '08
Skąd:: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Parę pytań o Klimatyzację w LS430 w wersji Prezydent

Post autor: adamsky73 »

Ale nie do końca rozumiem - jeśli posadzisz pasażera z tylu po prawej, to nie może zmieniać temperatury tylko po swojej stronie? To by znaczyło że z pakietem President auto ma mniej możliwości niż bez niego
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: Parę pytań o Klimatyzację w LS430 w wersji Prezydent

Post autor: maniek_ls400 »

Afrost pisze:Mi by starczyła już 3 strefowa albo dwu ale dzielona na przód i tył :) a tak to robi się klimatyzacja jednostrefowa :szok: żeby chociaż nie ruszało strony kierowcy pasażer z tyłu sobie zmienia temperaturę u kierowcy dalej jest tak samo a ewentualnie u przedniego pasażera się zmienia a tak to zmienia się i u pasażera i u kierowcy więc faktycznie robi się jedno strefowa.
Sekundo - przecież przycisk zmiany temperatury masz pod palcem wskazującym nawet trzymając ręce na kierownicy. To możesz zrobić - obniżyć sobie (kierowcy) temperaturę pozostawiając w drugiej strefie inną temperaturę. Co prawda nie sprawdziłem/nie pamiętam czy zmienijąc temperaturę u kierowcy nie zmienia się z tyłu ?
Awatar użytkownika
markami
Lex user
Posty: 155
Rejestracja: 25 lis 2013, o 22:17
Model Lexusa: Lexus LS430/Toyota Avensis T25
Skąd:: Podlaskie
Lokalizacja: Grajewo
Kontakt:

Re: Parę pytań o Klimatyzację w LS430 w wersji Prezydent

Post autor: markami »

maniek_ls400 gratulacje za żartobliwe wpisy uśmiałem się miło :biggrin2: Masz racje jak ktoś będzie z tyłu bawił się przyciskami Mnie to tez wkurza potrzebuje np. jazdy ze skupieniem czasem a tu ci z tyłu radio,CD włącza i łubu-dubu muzyka gra :ireful3: o wysiadka i na piechotę hehe jak się nie umie dostosować do reszty :dance3:
JA sobie jako kierowca ustawiam zawsze niższa temp. niż pasażer z przodu ma większa temp. Ale jak z tylu właśnie nie wiem musiałbym sprawdzić :) Bo nie jestem częstym bywalcem z tyłu auta ;p
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: Parę pytań o Klimatyzację w LS430 w wersji Prezydent

Post autor: maniek_ls400 »

markami pisze:maniek_ls400 gratulacje za żartobliwe wpisy uśmiałem się miło :biggrin2: Masz racje jak ktoś będzie z tyłu bawił się przyciskami Mnie to tez wkurza potrzebuje np. jazdy ze skupieniem czasem a tu ci z tyłu radio,CD włącza i łubu-dubu muzyka gra :ireful3: o wysiadka i na piechotę hehe jak się nie umie dostosować do reszty
Osoba, którą wysadziłem najpierw też się śmiała a potem wróciła do domu autobusem - byłem na tyle miły, że zostawiłem ją na przystanku autobusowym w pierwszej napotkanej wsi - 120km od domu...
ODPOWIEDZ

Wróć do „LS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość